Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa külföldön él és...

Ha az apa külföldön él és forintban több mint 1 milliót keres akkor mennyi lesz a gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Már folyamatban van a per de az apa nem jelent meg a bíróságon és vagyoni helyzetéről sem nyilatkozott. Viszont én tudom, hogy jól keres. A bíróság ilyenkor utána nézhet a vagyoni helyzetének pl. a közösségi oldalakon posztolt tartalmak alapján vagy hivatalos úton felkeresheti a külföldi munkahelyét?

Hogyan fogja megállapítani a tartásdíjat? A gyermek szükséges és indokolt kiadása havonta 70-90ezer forint (ruházkodás+étkezés+gyógyszer+fizetős iskola+a rezsi rá eső része).



2021. dec. 30. 14:08
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
23%
A kérdező sehol nem írta, hogy többszáz ezerre számít, teljesen reális összeget írt. Azt is világosan leírta, hogy eddig a szüleivel éltek, most viszont külön költözött, ezért több a kiadása, ezért kéri most a gyerektartást. Mikor nekem ítélték meg a gyerektartást, senki nem kérdezte, hogy mennyit keresek és én mennyit teszek hozzá, megítéltek 60 ezret, és sehol nincs a határozatban, hogy nekem is hozzá kell tennem ennyit.
2021. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
75%
22-es: igen, mert együtt élő szülők esetében is 50-50 százalékban foglalkoznak a gyerekkel,igaz? Hagyjuk már ezt a hülye dumát, házasság alatt is a nő foglalkozik jóval többet a gyerekekkel. De érdekes ezt felhánytorgatni csak válás után jut eszükbe a nőknek... Tessék szépen hozzátenni anyagilag mindkét félnek a részét, ha nem is 50-50 százalékban, de egy 60-40 százalékban. A válás nem azt jelenti, hogy onnantól apuka dolga eltartani a gyereket. Akinek ez nem tetszik, az ne szüljön, vagy ne váljon el.
2022. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!