Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Hasonló helyzetben?

Mit tennétek? Hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Párom 3 napja ha van egy kis szabadideje telefonon játszik. Valami új játék.

Ott fekszik mellette az 5 hós fiunk sír, én épp mosogatók benezek a szobába és rá se néz nem hogy megnyugtatna vagy valami. Nyomja tovább a telefont.

Mint aki nem is velünk el.

Tegnap már nagyon csúnyán néztem ezt, Azt mondta most mi a bajod? Elmondtam neki. Erre az volt a válasza hogy nem igaz hogy ennyit nem érdemel meg egész napos munka után hogy egy kicsit játszon. Kicsit?? Minimum 1 óra.

Velunk semmit nem foglalkozik.

Mit tehetnek?

Ennyire nem erdekeljuk?


2022. jan. 13. 03:16
1 2
 1/17 anonim válasza:
95%

A mai férfiak olyanok, mint a gyerekek, a játék mindennél előrébb való... egyfajta függőség, bele tud menekülni egy másik világba és addig se kell foglalkozni semmivel.


Nekem nincs gyerekem, de a párom is ilyen volt annyi különbséggel, hogy hajnalig képes volt játszani. Ha rászóltam, kb 1-2 hétig nem csinálta, de utána megint. Én pedig beleuntam ebbe egy idő után és elhagytam.


Ez nyilván elég drasztikus lépés lenne a Te esetedben. Szerintem nyugodtan beszélgess el arról vele, hogy Te is fáradt vagy, kell a segítség/törődés, a gyereknek is. Ha nem tud változtatni ezen, gondolkodjon el azon, hogy mit szeretne a továbbiakban.

2022. jan. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Napi szinten tényleg 1 óra, de q többiben veletek foglalkozik? Vagy nonstop játszik?
2022. jan. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Jatsszon akkor, ha nem sir a gyerek, es te eppen nem a haztatrtast vezeted. Az ilyentol falnak tudnek menni. Neked is jut 1 ora jatekra naponta?? Miert gondoljak, hogy nekik sokkal nehezebb a napjuk?

De még ha igy is van AKKOR IS A KICSIVEL FOGLALKOZZON HA SIR, es nem mellesleg ott van mellette!

2022. jan. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

"Neked is jut 1 ora jatekra naponta?? Miert gondoljak, hogy nekik sokkal nehezebb a napjuk?"


Van hát, sőt, nem csak egy óra. Mellette nem áll ott q főnöke, hogy lesse, dolgozik e, őt nem fogja kirugni senki, ha tart egy óra szünetet, hogy a telefonjat nyomkodja. Nem kell belehalni a gyereknevelesbe meg a háztartásban.


Mondjuk normális ember, ha sír mellette q saját gyereke, létezik a telefont és megprobalja megnyugtqtni

2022. jan. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem halok bele a gyerek nevelésbe hanem maga az a látvány hogy egy játék fontosabb mint a síró gyerekének megnyugtatasa az nem hagy nyugodni.

Ez minden csak nem normális dolog. Nálunk. És nem is fogom ezt hagyni.


Beszéltem már vele de még neki állt feljebb.

Kértem már hogy segítsen többet azt mondta oké ne hargudjak másnap folyt. Köv. Tőle...

2022. jan. 13. 07:07
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Ne zavarjon, hogy én is ezt írtam....


Legközelebb közlöd vele, hogy Pisti, ha sír a gyerek, tedd le a telefont és vele foglalkozz, vagy nem kell többet hazajonnod. Ennyi a történet.

2022. jan. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na persze mert ez ilyen egyszerű.

Miért kell kisarkositani?

2022. jan. 13. 07:34
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Igazad van, nem kell kisarkositani. Lehet óvodás módon csúnyán nézni rá minden alkalommal, az nyilván segít.
2022. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én bementem volna, felvettem volna a gyereket és közöltem volna a pasival, hogy akkor most megnyerte a mosogatást!
2022. jan. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Én nem csúnyán nézek, hanem közlöm vele a tényt hogy ő is benne volt, majd játsszon akkor amikor nem mosogatok vagy alszik a pici.

De ez a csúnyán nézés ovis szint.

2022. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!