Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt koraszülött babával...

Volt koraszülött babával költözéskor orvost is lehet váltani?

Figyelt kérdés

Az érdekelne ha nagyon messzire Fővárosból vidékre (150 km) költözünk akkor muszály vissza hordani a kórházba ahol gondozzák most? 3 éves lesz akkor, most 2 éves múlt a fiam de még mindig gyakran kell járnunk.

Azért érdekelne mert az utazás nagyon fárasztó lenne neki szerintem.


2022. jan. 18. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (!) mivel van koraszülött utógondozó minden megyei szintű kórházban így nem kell akár 150-200-400 km-t utazni. Van EESZT is amiben fent vannak a korábbi leletek, de ugye meg van papír alapon is.
2022. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet váltani. Bár nálunk koraszülött utógondozast legkésőbb 2 évesen abbahagyják. Ha van még fennálló probléma, akkor annak megfelelő szakorvos folytatja pl: neurológus, pulmonológus stb.
2022. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Senki nem várja el hogy az ország egyik végéből a másikba ingázz.

Nem mellesleg az sem tűnik fel senkinek, ha nem jelentkezel.


Az én fiam is korababa, 3 éves korig nyomon követik őket, állapottól függetlenül. De én már a 2 éves korira nem vittem el, senki nem keresett meg.

(Nem vagyok amúgy felelőtlen, egészséges a fiam és így pandémia alatt inkább passzoltam a kórházi megjelenést)

2022. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ. Igazából mostantól nem korrigálják a korát, viszont azt mondták 5 éves korig fogják nyomon követni, hogy ne legyen tanulási nehézsége.

Vannak problémák hallássérült is és autista gyanús. Nagyon sok helyre járunk heti 3 nap a fejlesztés most. Picit abban is reménykedem, hogy vidéken nem lenne ennyi lehetőség mert picit túlzásnak érzem már most fáradtak vagyunk. Van még egy nagy tesó is őt is hordom pszihológushoz emiatt.

Mostanra járunk beszéd indításra, korai fejlesztésre de kérik a mozgás fejlesztést és a tsmt tornát is. Így már ez heti 4 napot venne igénybe plusz az egyéb vizsgálatok. Fél 6-kor kelünk suli miatt aztán alszik ha tud mert nincs napirend a különböző időpontok miatt. Ott tartunk hogy a gyerek sír ha rakom a babakocsiba...


Nagyon jó híreket írtatok köszönöm tényleg.

2022. jan. 19. 08:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Vidéken lakunk, kislányunknak heti 11 terápiája van (látás, mozgás és értelmi sérült). Ebből 4 állami, a többit mi magunk kerestük, finanszírozzuk. Fejlesztésre nem az orvosok miatt visszük, hanem mert látjuk az eredményeit a munkának. Mindenképp egyensúlyt kell találni és olyan órarendet összeállítani, ami mellett napirend is tartható. Nem könnyű (4 gyermekünk van), de a korai fejlesztés kincs, amit nem szabad elszalasztani. Mi pl tömbösítettük az órákat, egymás után van 2 órája minden nap, így kevesebbet kell utaznunk.

Néha iktassatok be egy-egy lazább hetet, egy kis szünetet. Nagytesóval mindenképpen csináljátok külön programokat időnként, ami csak róla szól.

2022. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen ez érthető. Rajta vagyok így is borzasztóan nehéz mivel ugyan ezt teszem. Nekünk nem igazán összevohatóak a fejlesztések már kérdeztem nagyon sokan járnak rajtunk kívül és sokan várnak is akik nem jutnak be.
2022. jan. 27. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!