Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon dolgozó anyukák,...

Otthon dolgozó anyukák, hogyan néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha otthon vannak gyerekek karantén miatt hogy alakul a napotok? Mikor keltek, mikor főztök, jut-e elég idő a gyerekekre, házimunkára?
2022. jan. 19. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Beoltattam őket, úgyhogy már nincs karantén, de amíg volt, és hol az egyik volt itthon bezárva, hol a másik, addig elég nehéz volt összeegyeztetni. Mivel alapvetően dolgozni vagyok itthon, főzni nem szoktam hétköznap, rendelünk. Közben persze gyereket nyüstölni, hogy csinálja a feladatot, meg ilyenek, nem egyszerű. Egyszerűbb volt, amikor már volt rendes digitális oktatás órákkal. Amikor az első hullám alatt munka mellett még tanító nénit kellett játszanom az akkor másodikos és harmadikos gyerekeim mellett, az kőkemény volt.
2022. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még bölcsis a lányom, szóval amikor karanténban van vagy beteg vagy akármi, akkor nem igazán tudok mellette dolgozni, most másfél éves, örülök a fejemnek, ha 10 percig egyedül eljátszogat valamivel (és egyébként ha csendben van 2 percig, az már önmagában gyanús amúgy is :D ). Az abszolút minimumot elvégzem, ha nagyon gáz a helyzet, akkor szégyen vagy sem, mesét néz az ölemből, egyébként meg érdemben dolgozni max alvásidőben tudok. A kaját egyébként rendelni szoktam amúgy is, vagy csak hobbiból főzök, ha éppen laza napom van (ha otthon van a gyerek, ha nincs), takarítani meg inkább hétvégén szoktam, amikor a férjem is itthon van, napközben csak a romokat eltakarítom, összesöpröm a kajamaradványokat a földről meg ilyenek, szóval nem annyira nagy takarítgatás van, de azt hiszem a házimunka nem is annyira lényeges ezekben az időszakokban. A prioritás mindig a gyerek, és nem azért, mert annyira mártír anyuka lennék, hanem mert ő nem hagyja, hogy ne így legyen :D De hát ez így van rendjén, ő is kicsi még és én is igazából szívesen foglalkozom vele :)
2022. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit több, mint 2 éve kezdtem el itthonról dolgozni. Hol volt még akkor a covid.... -_-

Az első nagy tavaszi itthonmaradás alatt a gyerekek nagycsoportosok, másodikosok és ötödikesek voltak. Akkor úgy tudtam dolgozni, hogy apjuk is itthon volt. Én bezárkóztam az irodába 8-tól kb délig, addig tanultak apával, aztán délben kirontottam, ebédet főztem, befejeztem a tanulást, a férjem meg elment dolgozni délután.

Most így 2 évvel később már összehasonlíthatatlanul könnyebb. Ma is itthon voltak mindhárman, és azt leszámítva, hogy kaja nem volt, mert nem számítottam rá, hogy lebetegszenek egyszerre, dolgozni már lehet tőlük. Ha meg van digitális oktatás, akkor egész ügyesen boldogulnak. Már csak a most másodikosnak kell segíteni.

Amúgy kelés 7-kor, ha nem megy senki iskolába, akkor max 8-kor. Főzni, ha kell akkor inkább este, mert munka mellett nem mindig fér bele 1-2 óra pepecselés. Idő meg utána van mindenre, amire eddig nem volt, mert 2 órát nyertem az utazás megspórolásával.

2022. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én dolgozom az egyik szobában, ő online tanul a másikban, vagy olvas vagy zenél. Kaját rendelünk ebédre.
2022. jan. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!