Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamarosan lejár az állam...

Hamarosan lejár az állam által megelőlegezett gyermektartási díj! Ilyen esetben hogyan igényelhetem meg újra illetve emeltethetek e az összegen? Milyen dokumentumok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha a bíróság már megállapította jogerõsen a gyermektartásdíjat, és a fizetésére kötelezett legalább 6 hónapja nem teljesíti a kötelezettségét, a fővárosi és megyei kormányhivatal gyermekvédelmi és gyámügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalától (a továbbiakban: gyámhivatal)

a tartásdíj megelőlegezése kérelmezhető, feltéve hogy a gyermeket gondozó családban az egy fõre jutó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét.

A gyámhivatal - a feltételek fennállása esetén - a hozzá beérkezett kérelem benyújtásának napjától előlegezi meg a gyermektartásdíjat a bíróság által meghatározott alapösszegben azzal, hogy a megelőlegezett tartásdíj összege a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át nem haladhatja meg gyermekenként.

Az állam által történő folyósítás legfeljebb 3 évig tart, és kérelemre 1 alkalommal legfeljebb 3 évre továbbfolyósítható, illetve ismételten megelőlegezhető. A jogosultsági feltételek folyósítás ideje alatt történő megszűnése esetén a gyámhivatal a folyósítást felfüggeszti, illetőleg megszünteti. A megelőlegezett tartásdíjat a kötelezettnek az állam részére vissza kell fizetnie.

2022. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor az illetékes gyámhivatalban kell intézni?

Mi kell hozzá?

2022. jan. 26. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha most jár le, akkor eddig kaptad, ergo igényelted is, tehat csak tudod mi kell hozzá. Az összeget nem emeltethetsz, azt veszik alapul, ami a jogerős ítéletben van
2022. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondolom a bíróság általi végzés,a gyermekek személyes adatai illetve a jövedelem igazolás kell hozzá!

De a gyámhivatalban kell intézni?

Ezt nem tudom!

Az összeget pedig azért gondoltam hogy emeltethetem mivel olvastam, hogy akár háromszorosa is igénylhető ezévtől!

2022. jan. 26. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Hívd fel a gyámhivatalt aztán megmondják. Anya vagy, ne legyél életképtelen.
2022. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem életképtelen vagyok,csak pusztán érdeklődtem!

Azért köszönöm

2022. jan. 26. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
De miért nem az illetékes helyen érdeklődsz? Itt vársz órákat a kétes hitelességű válaszokra. Ennyi idő alatt rég elintézhetted volna az egészet.
2022. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segített!

2022. jan. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!