Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok egészségügyi problémám...

Sok egészségügyi problémám van. Miért akarnak arról meggyőzni az emberek, hogy a gyerekvállalás mindent meggyógyít?

Figyelt kérdés
37 éves nő vagyok és alapból se akartam gyereket, de a sok fájdalommal járó egészségi probléma miatt végképp nem vágyok rá. Súlyos endometriózisom és erős migrénes rohamaim vannak. Több műtétem is volt, sztómazsákot, katétert is kellett ideiglenesen hordanom, így a környezetem tud a problémáimról. Nagyon kellemetlen, mikor azzal jönnek, hogy “szülnöd kéne és rendbe jönnél”, ráadásul abszolút jó szándékkal, mosolygósan mondják, holott erre semmi bizonyíték nincs, hogy a szülés lenne a megoldás a problémáimra, de ha az is lenne, akkor se szeretnék gyereket. Hogy lehetne leszerelni az ilyen embereket? Nagyon kellemetlen.

2022. febr. 4. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Mond azt, hogy nem lehet, akkor békén hagynak. Annyi műtéted volt, összenővések miatt és ennyi.
2022. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Volt akinek azt mondtam, hogy csak lombikkal lehetne, azt meg nem vállalnám (amúgy nem, mert pont a petefészkeim egész jól megúszták, inkább a bélrendszeremet tette tönkre) erre azt a választ kaptam, hogy meg kell hozni ezt az áldozatot.


Az a gond, hogy a betegségem kapcsán, sokaknak pont az az első kérdése, hogy gyereked azért lehet? Mintha ez lenne a legfontosabb???


Lehet tényleg hazudnom kéne…

2022. febr. 4. 22:55
 3/14 A kérdező kommentje:
Meg az a gond, hogy az emberek fejében az él, hogy a szülés gyógyítja az endometriózist, holott erre semmilyen komolyabb bizonyíték sincs.
2022. febr. 4. 22:59
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

A szülés egy kicsit atrendezi a belső szerveket. Teljesen természetesen, mert egy tök természetes élettani folyamat.


Azon kívül a gyermek jótékony hatással bír egy nőre lelkileg, de csak arra, aki szeretne gyermeket. Ezt kell eldontened, hogy te mit akarsz, és aszerint cselekedni vagy nem cselekedni.


Ebbe senkinek semmi bekeszolasa nincs. Valószínűleg azért mondják, mert az idő véges a szülés szempontjabol.

2022. febr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Elegendő lenne szimplán elegedni a dolgot a füled mellett és nem még lassan éjfél táján is ezen kattogni.

Eldöntötted,nem akarsz gyereket.Akkor? Nem lesz gyereked,és kész.Nem kell magyarázkodni se,mentség se kell,hazudni se kell.Te nem akarsz.Más akar,másnak ezért van.


Tényleg vannak jótékony hatásai a szülésnek,de bőven vannak rosszak is.én pl elsőnél cukros maradtam,a másodiknál pajzsmirigy problémám egy év volt mire elmúlt és rendeződtek a hormonjaim.(persze nekem,mint gyereket ÖNKÉNT vállaló nőnek még így is megérte.Ahogy annak tudatában IS vállalsz gyereket,hogy tudod lehetnek striáid,meg ereszkedhetnek a melleid,elhízhatsz amit nehéz leadni,császármetszés heg vagy gát heg..)


Nem mindenki rossz indulattal mondja ezt,szimplán próbál segíteni,és jobb nem jut eszébe.Csak neked ez bántó,mert úgy érzed a sokadik után,hogy kényszeríteni akarnak,vagy lenéznek mert nincs gyereked.

2022. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Felnott no vagy, csak ki tudsz allni magadert. Ezen kar kattogni.

Negyes foku (legsulyosabb )endometriozisom volt, 5 mutettel. Annyi, hogy igen , terhesen nem fajt, majd szules utan kb. 3 honappal kezdodott minden elorol. Szoptattam, ezert mutet csak 2 evvel kesobb volt (azota meg harom). Ugyhogy igen jobb, de csak mig terhes vagy.

De ezt nem kell senkinek sem bizonygatnod.

2022. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez ismerős. Nekem is voltak súlyos nőgyógyászati gondjaim, és mikor egyszer egyik barátnőmet beavattam, utána rengeteg másról is beszéltünk még órákon át, de az elköszönés előtti utolsó mondata mégiscsak egy félszeg "és... amúgy nem sajnálod hogy nem lehet gyereked?" volt. Jó kis végszó... Persze tudtam, hogy velem ellentétben ő mindig is nagy családot akart, nehezebben viselte volna és valószínűleg magából indult ki, úgy bukott ki belőle ez.


Igazából sokan simán zavarba jönnek az ilyen súlyú témák hallatán és nem igazán tudják hogyan is reagálják le. Miközben igyekeznek nem túl tolakodónak vagy túl lesajnálónak tűnni, néha a segítőkész(nek szánt) és tapintatos(nak szánt) megszólalások is ügyetlenül tudnak lecsapódni... Bár nem rosszindulat szokta szülni ezeket, nyilván senkinek semmi joga a méhedben turkálni, szóval nyugodtan le lehet állítani az ilyet. Közöld, hogy erről a témáról nem szeretnél beszélni és nem szeretnél tanácsokat kapni, ennyi. Udvarias de határozott legyél, és észre fogják venni magukat.

2022. febr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

"Meg az a gond, hogy az emberek fejében az él, hogy a szülés gyógyítja az endometriózist, holott erre semmilyen komolyabb bizonyíték sincs."


Azért él ez a fejükben, mert még szakirányos eü sulikban is ezt tanítják. Legalábbis nekünk egy szülészorvos docens ezt kifejezetten kihangsúlyozta.


Sajnálom a helyzetedet, és megértem, hogy a sok megpróbáltatás után nem akarsz gyereket (meg főleg, ha egyébként sem terveztél). Viszont azzal semmit nem lehet kezdeni, hogy a környezeted a gyerekvállalásod felől érdeklődik, mert civilizáció szempontjából ez a természetes, és sokan képtelenek felfogni, ha valaki ennek ellenére (teljesen normális módon!) mégsem szeretne családot. Tényleg csak annyit tehetsz, hogy elengeded ezeket a füled mellett, az érkeklődőknek megmondod, hogy igazoltan nem lehet gyereked a betegségek miatt, vagy ha nem akarsz hazudni, akkor azt, hogy a sok megpróbáltatás miatt nem szeretnél már kockáztatni. Az erőszakoskodókat pedig határozottan elküldöd a búsba, hogy magánügy és hagyjanak végre békén vele.

2022. febr. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen nem gyógyítja meg a terhesség az endometriózist, de arra az időre lecsitítják a hormonális változások. Szülés után ez változó, hogy kinél, meddig marad így.


Egyébként meg szerintem nincs azzal semmi gond, ha valaki nem akar gyereket. Én ugyan el nem tudtam képzelni, hogy nekünk ne legyen, és elmentünk 12 lombikig is értük (2 gyermekem született végül); de teljesen el tudom fogadni, és meg tudom érteni, ha valaki ezt nem így gondolja, és más célok vezérlik az eletben.

2022. febr. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Az nem igaz, hogy a szülés segítene a betegségeken, ne hidd el! A terhesség megviseli a szervezetet, migrént kb. 100%, hogy kihozza és még normális gyógyszert sem szedhetsz rá terhesen. Ha nem akarsz gyereket, ne vállalj, 37 éves vagy, lassan már azt is mondhatod klimaxolsz, bár szerintem nem kell magyarázkodni, ez a te életed, csak a párodnak van köze hozzá vállaltok-e gyereket.
2022. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!