Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családon belüli konfliktus,...

Családon belüli konfliktus, mert az unokatestvérek csúfolják, bántják a lányomat?

Figyelt kérdés

Bátyám gyerekei 12-14 évesek, az én lányom 11.

Ha a három gyerek együtt van, katasztrófa. Mindig az én gyerekem van kipécézve, bántják, csúfolják.

Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a lányom milyen. Ha bántják és tehetetlennek érzi magát, kivetkőzik magából és csapkod, üt, kiabál. Nem tudja kezelni az érzelmeit olyankor. Ezt az állapotot az unokatestvérei direkt kiprovokálják, utána elkezdik videózni, fotózni az őrjöngő gyerekemet és piszkálják tovább. A nagyszülők meg annyit látnak, hogy az én gyerekem műsorozik megint és utána ő van megbüntetve, lecseszve.

Vagy mint megtudtam, csúfolják a kinézete miatt. Tudom, hogy nem egy világszépe a lányom (nekünk ettől függetlenül a legszebb). De akkor se mondjon rá senki olyat, hogy most mászott elő az odújából, meg hogy úgy néz ki, mint egy rosszabb állapotú vízi hulla (igen, ezeket általános iskolás gyerekek mondják). Vagy rossz a szeme, erre direkt eldugják a szemüvegét, amikor alszik. Vagy olyan is volt, hogy amíg aludt, teát öntöttek az ágyába és piszkálták, hogy bepisilt, levideózták ezt így és küldték tovább osztálytársaknak.


A probléma, hogy mi anyukámékkal közös telken lakunk (de külön házban). Tesómék azért hétvégente mindig jönnek. Én már belefáradtam az állandó igazságtételbe, azt sem fogom nézni, ahogy a gyerekemet kikészítik. Mi olyankor máshol csinálunk programot. Barátnőzünk, elmegyünk moziba, vagy kirándulni, biciklizni.

Anyámtól hallgatom, hogy ez nem megoldás, a gyerek így sosem tanulja meg magát megvédeni és hogy ez a testvéremnek is rosszul esik, mintha mi nem akarnánk velük találkozni. De már nem is szeretnék... Próbáltam vele is beszélni erről, hogy beszéljen a két fiúval. Állítólag lett beszélve velük kétszer, semmi hatása nem volt. De ugyanilyen volt gyerekként a mi kapcsolatunk is, látványosan ő volt jobban szeretve anyánk által. Volt, hogy úgy lökte a hintát, hogy kiestem és az arcom összetört, hetekig szívószállal ettem. Én voltam azért is a hibás itthon. Kedvenc elfoglaltsága volt, hogy vasalóval kergetett, amiről én gyerekként azt gondoltam, hogy mindig tűzforró és még most is bennem van az a félelemérzet, ahogy szaladtam előle. Szóval simán kinézem azt is, hogy nekik otthon ez vicces és a két fiú semmiért nincs elővéve.


Kérdezném, hogy ti hasonló helyzetben mit csinálnátok? Én rontom el, mert konfliktuskerülőnek nevelem a gyereket?

11 éves, nem tudja magát hogyan megvédeni.


2022. márc. 14. 11:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

Én is legkisebb unokatesó voltam, nyilván velem szórakoztak. Mindig a legkisebbet piszkálják. Meg kell tanulnia kezelni, megvédenie magát. Mi azóta már a legjobb barátok lettünk.

A videózás viszont nagyon durva. Ezt semmiképp se engedném meg. A szüleik állítsák le a fiúkat, vegyék el a telefonjukat, ha ilyet tesznek.

2022. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy hagynám, ez kínzás, kegyetlenség. Ezektől vedje meg magá, két nagyobb fiútól, akik még a felnőtte kre sem hallgatnak? Ugyan már. Kötelességed ilyen kis mocskoktól megvedeni a gyerekedet. A minimum, hogy nem hagynám ezekkel a fiúkkal egyedül soha többé. Videók, fotók? A 14 évest már felelőssegre lehet vonatni ezért. Simán közölném, hogy a következőnél megyek a rendőrségre. Ez nem vicc. Életre szóló sebeket szerezhet a lányod. A tesódék meg, ha azt gondolják, hogy nem akartok velük találkozni, akkor nagyon jól gondolják, én ezt a helyedben meg is mondanám nekik úgy, hogy mindenki ott van. Itt már nincs helye udvariaskodásnak.
2022. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%

Én is voltam iskolában zaklatva (lányként). Belőlem ez azt hozta ki, hogy megtanultam elég jól ütni. Tudom, tudom, nem megoldás (de), de csak egyszer kell betörni a bántalmazók orrát, utána be szokták fejezni. Azt sosem piszkálják, akiktől félnek. Dzsungel törvény.

És nálunk ez nem volt alap otthon. Mi maximum szóban vitáztunk tesómmal, de a suliban őérte is kiálltam bármikor, bárkivel szemben. Tudtam milyen, sose hagytam, hogy bántsák.


A gyerekemért én szerintem sokkal messzebb is elmennék. Az ilyen zaklató nyomorultak nem értenek semmiből. Tudom, nekem kéne okosabbnak lenni, de én simán megverném a két hülyét, aztán kész. Több kárt okoznak ők a lánynak hosszútávon lelkileg, mint te, ha egyszer odacsapsz rendesen.

2022. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%
A lányod ugyanazt szenvedi el most, amit te szenvedtél el a tesódtól gyerekként. Itt az ideje megtörni ezt az ördögi kört. Mindegy, mit mondanak, ne dobd oda a gyerekedet ezeknek.
2022. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

Nagymama visszaadhatja a nagymama titulust...


Ebből a környezetből ki kell emeld a lányod. Ha jönnek látogatóba, ne maradjatok ott, és nem baj ha megsértődnek, nyugodtan mondd el nekik az igazat.

Ha muszáj találkozni, akkor legyél a lányoddal, ha észreveszed hogy bántják, vedd el a telefonjukat. Ha számonkérnek, akkor megnézhetik a szülők hogy mit művelnek a gyerekeik.


Ha benne hagyod ebben a helyzetben a lányod, akkor se fogja megtanulni megvédeni magát, mert azt nem így lehet megtanulni. Őrjöng mert alázzák. Megvédeni magad (tested, lelked) pedig csak önbizalommal lehet, azt ebben a helyzetben nem növeszt.

2022. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Hogy mit csinálnék? Elkapnám a két fiút és úgy összeverném őket, hogy behugyoznának. Ha pedig valaki beszólna ezért, az is kapna. Ha a szeretteimet valaki bántani próbálja, én azért ölni is képes vagyok. Lehetne nyekeregni, de amit kapnának, már nem szedné le róluk senki. Nem is értem az ilyen nyámnyila embereket, mit lát tőled az a szerencsétlen gyerek? Hogy nem véded meg, leszarod, nem számíthat rád. Gratulálok!
2022. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
Ja igen, és aki szerint az agresszió nem megoldás, az nyugodtan jöhet és szívesen beverem az orrát. De akkor mondok mást: törd darabokra a két kis hülye telefonját.
2022. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Utolsó, belőled süt az agresszió... Azért ez sem normális dolog.


Iskolában amúgy nincs ilyen problémája szerencsére. Van egy 4 tagú barátnői társaság, velük van napközben. De a többi osztálytársával sem volt még ilyen összetűzés.

2022. márc. 14. 12:41
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám nekik hogy egy esélyük van, hogy ababhagyják, ha legközelebb bármit is mond a lányod, mész a rendőrségre az elmentett felvételekkel és feljelented őket.
2022. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
98%

Ez a videózás nagyon durva. Az a minumum h a szülőknek ezt szankcionálni kellett volna.

És nem nem hagymám h együtt játszanak. Ezt a tesómnak is megmondamám h valóban direkt kerüljük őket, mert látszólag ő nem tud hatna a gyerekek viselkedésére.

A lányod 2 nagyobb fiúval szemben (ha nem olyan habitusú. És ő nem olyan) nem fogja tudni megvédeni magát. ráadásul ez még durvulni is fog!

2022. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!