Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre szokás ajándékot...

Keresztelőre szokás ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Nem keresztszülő leszek, csak rokonnak babát keresztelnek és lesz utána egy nagyobb családi kaja étteremben. Szokás, illő ilyenkor ajándékot adni? Ha igen, ti mit adnátok? Valami keresztelős emléket, vagy valami olyat, amit ha babalátogatóba mentek is vinnétek?
2022. márc. 18. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Èn vinnèk. Vendègsègbe soha nem megyek üres kèzzel. Valami olyat vinnèk, amit baba làtogatàsra pl.
2022. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már meghívnak, akkor igen, vinnék valamit mindenképp. Nem keresztelős dolgot, csak amit babalátogatóba is vinnék. Én ugyan nem várnám el a vendégektől, hogy hozzanak valamit, nem azért hívom őket, viszont vendégként meg úgy érzem, hogy "kell" vinnem valamit :) És persze jól is esik megajándékozni valamivel az ünnepeltet/vendéglátót. Valami kis aprósággal, ha megtisztel azzal, hogy igényt tart a társaságomra egy jeles eseményen. Figyelmesség :)
2022. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy vinnék!

En a legjobban az ajandek utalvanynak örültem a dm-be rossmannban. Azt vettem amit akartam,semmi felesleges cucc :)

2022. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, illik!

Mi is tartottunk már kettő keresztelőt, ill. minket is meghívtak már jó párra.

Kivétel nélkül mindig kaptunk/vittünk ajándékot!

A babáknak mi pénzt vittünk, mi is majdnem mindenkitől azt kaptunk, volt, aki ajándékot hozott pl névre szóló étkészlet (nyilván ez majd később lesz aktuális, de nagyon örültem neki), vagy névvel ellátott kispárna, ilyesmiket kaptunk mi.

Anyukának egy csokor virág, apukának egy üveg ital (ha nem iszik soha, akkor bonbon).

2022. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Én vittem. Sőt lehet kicsit túl is lőttem a célon. :D Egy fa magasságmérőt csináltattam egy hazai készítővel. Egyedi lett, viszont jó előre meg kellett rendelnem. Szóval ha holnap lesz, ez már nem játszik.
2022. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is vinnék valamit. Ha kicsi baba, akkor egy szép takarót a nevével ellátva. Ha nagyobbacska akkor valamilyen fejlesztő játékot.

Gyermekbibliát ne vegyél, mert azt tutira kap valamelyik közeli hozzátartozótól. A ruhaneműből meg biztos van nekik elég.

2022. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!