Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyed után vissza akarok...

Ha gyed után vissza akarok menni dolgozni, a munkáltatóm köteles megoldani úgy a beosztásomat, hogy az nekem jó legyen?

Figyelt kérdés
Benzinkútra, ahol mindenki más 2 műszakban nyomja. Egy héten 2 nappal és 2 éjszaka, ez a beosztás. Köteles nekem megoldani, hogy olyan beosztást készítsen, hogy csak 8 órában, és csakis nappal dolgozhassak? Vagy akkor mi van, ha nem akrja megoldani? Elbocsát? De azt nem teheti. Vagy mégis? Köszi a válaszokat.
2010. szept. 17. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kötelesnek semmi képen nem köteles. maximum ha rendes akkor megpróbálja úgy megoldani a beosztásokat hogy tekintettel legyen rád, mint családanyára.
2010. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha neki úgy nem jó?
2010. szept. 17. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles. Sőt, a gyerek 3 éves koráig nem is kell visszavennie ha nem akar. Ugyanis a törvény szerint gyes mellett nem köteles foglalkoztatni.


Próbáld meg megbeszélni vele ezt, de tartsd szem előtt, hogy nem köteles egy műszakban foglalkoztatni. A korábbi pozíciódba és munkarendedbe a gyerek 3 éves kora után köteles visszavenni. Ha te nem tudod elfogadni a két műszakot, ő pedig nem hajlik az egy műszakra, akkor közös megegyezéssel szerződést bonthattok vagy rendkívüli felmondással elbocsáthat.

2010. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is benzinkutaztam és sehol nem tudják megcsinálni. A legtöbb helyen nem az üzemeltető( a te főnököd) dönti el, hogy Te hogyan dolgozz. Nekik ki van adva, hogy ha felvesz egy embert akkor 12óráznak, ahogy Te is leírtad. Ezen ő változtatni nem tud( 1-2kút kivételével). Mást nem tehetsz mint elfogadod, vagy nem mész még vissza. Milyen kúton dolgozol egyébként? Ha mindenképp kutazni akarsz akkor tudnék 1-2kutat ahol 8órában dolgoznak.

2010. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha esetleg nem tudunk megegyezni, de még nem járt le a gyedem, akkor ő adhat nekem munkáltatói igazolást, hogy felvegyék a gyerekem bölcsibe, és eltudjak menni majd máshova dolgozni?
2010. szept. 17. 15:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Shell. Mi az ajánlatod? És neked hogyan sikerült megoldanod?
2010. szept. 17. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:

A bölcsis kérdést tőle kérdezd,de GYED mellett nem járhat a babád bölcsibe. Nem tudom merre laksz, de sok Mol kúton dolgoznak 8órában és az OMW kutakon szokott lenni kávézó rész. Én egy ilyenben dolgoztam reggel 6-től 14-ig. H-P, a hétvégém szabad volt. Nem tudom merre laksz, de azt hiszem a legtöbb OMW üzemeltet ilyet. Én is Shell-es voltam mikor eljöttem szülni, de még GYED alatt megszűnt üzemeltetőváltás miatt így sok választásom nem volt. Kerestem másik munkahelyet.

Sajna a Shell az egyik legrosszabb, a párom is üzemeltetett 1-et és őt is kirugták a váltásoknál. Ráadásul nem is szólak neki... Ennyit a Shell-ről. Nincsenek tekintettel senkire, a többi kúton valamivel jobb a helyzet. Szerintem próbálkozz vagy keress ABC-ben vagy hasonlóban munkát ahol dolgozhatsz 8-4-ig.

2010. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles, oda kell visszavegyen és olyan beosztásba, ahol eddig dolgoztál. HA nem tudja, vagy nem akarja megoldani, akkor neked kell felmondanod (vagy munkába állni, választhatsz).

Ha rendes, ad igazolást és akkor tudsz másik állást keresni. Ha szólsz neki, hogy fel akarsz mondani, csak állást kell keresned, szerintem simán ad igazolást.

2010. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!