Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt cumisüveget adományba...

Használt cumisüveget adományba bele lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kisfiam első hat hónapos komplett, kinőtt ruhatárát egy helyi, nagyon szegény családnak visszük ma el.

Szerintem egy szegény anyukának is igénye van arra, hogy a babájának szépet, jót tudjon adni, ezért a nagyon “leharcolt” darabokat nem tettem bele, pl picit kaki foltos body, bár én simán ráadtam a gyerekre.

Ment még a dobozba megmaradt kisméretű pelenka, kispléd (ebből rengeteget kaptunk).


Van 5 db Avent cumisüveg, mi már nem használjuk, de nyilván nem új. (Cumisüvegből és játszócumiból is kaptunk egyet, masfajtat használtunk, azt bontatlan csomagolásában szintén beletettem, mi azt nem használtuk).


De szerintetek a használt? Esetleg a cumi nélkül?

Nem akarom, hogy annyira “könyöradomány” érzés legyen, inkább ajándék. De ha meg örülne neki, az is jó lenne.


Mi a véleményetek?



2022. máj. 28. 07:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Szemelyszerint én nem tenném bele. Mindig arra gondolj, te szívesen fogadnád e az adott dolgot. Ha igen, tedd a a csomagba, ha nem, akkor hagyd ki belőle
2022. máj. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Most látom, személyesen veszitek el. Akkor tedd egy külön szatyor, vidd el és ott kérdezd meg tőle, szüksége van e rá.
2022. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem.
2022. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
esetleg új cumival. gondolom nincs szétkopva
2022. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem amelyik anyukának igénye van arra, hogy szépet és jót adjon a gyerekének, az nem is szül "nagyon szegény" körülmények közé. Ez az igazság.


A putris anyukák meg örülnek a használt cumisüvegnek is, mert még azt se tudnak venni a gyereknek. Csak nézd meg, milyen körülmények között élnek az ilyen családok, elhiheted, nekik mindegy, mit adsz, csak adjad, ha nem te adod oda a cumisüveget, majd egymás szétrágott cumisüvegét kapja meg az összes testvér.

2022. máj. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Maga az üveg, kupak az hibátlan. A cumin se látszik, hogy használt, mert nem sokat evett belőle a gyerek. De én tudom, hogy nem új.
2022. máj. 28. 08:14
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez egy annyira szegény család, ahol az ablakon nincs üveg, hanem csak egy pokróc, el tudjátok képzelni. Borsod megye. Férjem azt mondja hogy ne szarozzak, vegyek egy csomag új etető cumit az üvegekre, pár ezer ft. Lehet így lesz…
2022. máj. 28. 08:17
 8/16 A kérdező kommentje:
5,Ebben igazad van, hogy minek kellett a többedik gyerek, ha ennyire nincs. Én csupán azért nem szülöm meg a másodikat, mert nincsen plusz egy szobánk. Viszont ha már jön a baba, akkor nincs mit tenni, ez a helyzet. A kisgyereket nézem, és sajnálom.
2022. máj. 28. 08:18
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Tedd bele. Ami a gazdagabb csalàdnak szemèt, a szegènyebbnek mèg lehet hasznàlható.
2022. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor már ezt is megkérdezem, mi a véleményetek: nagyon bevásároltam szülés utánra vastag betétből, de elég volt a gyengébb is. ilyet be lehet csomagolni szerintetek? Nem sértő, vagy nem is tudom hogy mondjam? Bontatlan persze.
2022. máj. 28. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!