Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ötletet(vagy megnyugtatást)vàr...

Ötletet(vagy megnyugtatást)vàrok arra,hogy normális e,ha a 26hòs lányom nem hajlandó evőeszközzel enni,továbbá vàlogatòs. Èrtem ez alatt, hogy hùst nem eszik,többek között.vitamint a gyümölcsökből pòtoljuk,mert azokat megeszi.Segìtsetek,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Komolyan nem tudom,hogy èn rontottam e el,vagy az anyòsom,akivel együttèlünk sajnos,mert ő helikopter-szerűen szokott felettünk körözni,es mindig beleszòlt(aztàn àllandòan tagadta) ha szoktam etetni. Règebben pròbàlkozott kanállal,de legalàbb fèl eve nem hajlandò semmit megenni,amit kanalazni kell. Etetni nem lehet,nem engedi. Csakis darabos èteleket adhatok neki,amit ha megfelel akkor megeszi kèzzel. Szeptember-november kezdi az ovit. Fèlek hogy ott se fog enni. Bàr remènykedek a csordaszellemben.

Màsik: pohàrhoz hogy tudom szoktatni? 9hòsnak valò üvege van,nem hajlandò màsbòl inni.



2022. máj. 30. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia én nem aggódnék ezen!

Az oviban a társai húzni fogják,és az óvonők nem fognak szorakozni vele. Ott kénytelen lesz normálisan enni, inni.

Bár vallom azt ha kidobod az üveget egyszer szomjas lesz és kénytelen lesz poharból inni. Igaz ez a kajára.

2022. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

2 éves a gyerek.

Elveszett előle az ételt, ha nem használja az evoeszkozt. Kanál használata nelkul kb ehenhal majd az oviban...

Sok kisgyereknek van vegetáriánus idoszaka: a hús íze és állaga nagyon különbözik a zöldségtol és a gyümölcsből.

Pohárban adsz neki inni. Ha szomjas, inni fog.

2022. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

1!


Az oviba menetelhez feltétel az evőeszközök megfelelő használata is.

2022. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

És ki ellenörzi h tudja e használni???

A pelenka sem kizáró ok már!

2022. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

De, q pelenka is kizaro ok.

Szeritned az ovononek nem fog feltűnni, hogy a gyerek nem tud normálisan enni?

2022. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

24 hós a kislányom. A húst ő sem szereti, kivéve az oldalast vagy a kacsa húst.. Lehet vicces, de ezeket két pofára tömi, mást nem. Kb 2 hónapja adtam először a kezébe a kanalat, ő csak egyedül hajlandó enni azóta. Viszont a másik kezével eszi ki a sűrűjét, a kanállal csak próbálkozik. A kisvillát viszont egész szépen használja.

Szomszéd gyerekek pohárból isznak, kicsit nagyobbak. Ezzel együtt kb 2 hete elkezdett hisztizni a poharert. Kb 2 nap alatt úgy megtanult inni belőle, hogy már a nagy pohárból is bármit megiszik, kevés balesettel.


Hagyd rá, ha kedve lesz rá, nagyon gyorsan megtanulja. Ha nincs hozzá kedve, úgyse fogja. Várj még, ne légy türelmetlen. :)

2022. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Ovira szobatisztának kell lenni! Szülők ezreinek okoz mérhetetlenül stresszes hónapokat gyermekük életének harmadik nyara, mikor szeptembertől megkezdődik a nagy betűs ÓVODA, ahová csak pelenka nélkül járhat csemetéjük, aki ezzel mit sem törődve rendületlenül pelenkába végzi kis és nagy dolgait.


Az esetek 99%-ában a probléma magától megoldódik szeptember 1-re, de addig.... több liter izzadtság gördül le a szülők homlokáról, hogy vajon szobatiszta lesz-e ovira a gyermek. Az lesz.


Fontos leszögeznünk: önmagában az, hogy gyermekünk pelenkás, nem zárja ki, hogy óvodába járjon, különösen mini (2,5 éve kortól) csoportba. Persze gyermeknek, óvónőnek egyaránt az a legideálisabb, ha szobatiszta.


A szobatisztaság alatt az óvodában a nappali szobatisztaságot értik, vagyis az, hogy éjjel még pelenkában alszik a kicsi, nem probléma.

2022. máj. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Fog az a gyerek kanállal enni és pohárból inni.

Az h mit eszik meg végképp senkit nem fog érdekelni.

2022. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szobatisztasàgot okkal nem vontam be a kèrdèsbe,mert ez a rèsze màr januàrban megoldòdott,a 2.szülinapja előtt magàtól hagyta el a pelust. Ìgy ezt ne keverjük bele!
2022. máj. 30. 15:11
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

A közösség valóban jó hatással lehet majd rá. Az oviban nem fogják neki engedni, hogy kézzel egye az ebédet. Ott leves, főzelék, rizs, krumplipüré szokott lenni általában a menü raguval, pörivel, stb. Egyiket sem lehet kézzel megenni es nem fognak neki adni mást. Valószínűleg lesz pár nap sírás, hiszti, de hamar megtanul enni evőeszközzel.

Kiscsoportban csak a kanállal való evést várják el. Próbáljátok etetni kanállal a játék babát, plüss macit, hátha úgy játékosan rá kap az ízére.

A válogatósság teljesen normális ebben a korban. Majd javul ez is.

2022. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!