Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Amíg otthon voltatok...

Anyukák! Amíg otthon voltatok 3 évig a gyereketekkel mennyire tudtatok kimozdulni és emberek között is lenni?

Figyelt kérdés
Jövőre oviba fog menni szeptembertől a kislányom. Én ebben a 2 évben nem igazán tudtam kimozdulni elszakadni sokszor mellőle. Előtte se vtam az az elmászkálós típus terhesség előtt de azért szabadon tudtam bármikor eljutni mondjuk vásárolni korulnézni a városban. Régen jártam néha kozmetikushoz, kormoshoz, fodrászhoz, szóval eléggé igényes voltam magamra. De terhességem óta kezdtek megváltozni a dolgok és lemondtam a hajfestésről, kozmetikusrol, kormosrol. Igaz szabadon mehettem ide oda a férjemmel de inkább már csak babadolgok után futkostunk és csak úgy kirándulni stb. már nem mentünk el. Azelőtt sokkal több közös programot találtunk ki, délutánonként hétvégente elmentünk sétálni ide oda, pár éjszakára pihenni több helyre. Amióta pedig megszületett a kislányunk pl a városba nem jutottam el, nem szervezünk közös programot. Nyáron kb 2 3 éjszakára jutunk el pihenni, de eddig még sose vittük a kislányunkat. 2 3 hetente hétvégén meg pár órára hazamegyünk szüleimhez. A falun kívül sose jutottam el már terhesség alatt se nagyon sehova. Nyilván a gyerekunkhoz kell igazodni igy csak délutáni alvás után tudunk elmenni szüleimhez bárhová. Az elején még fodrászhoz eljutottam itt a faluba de jó ideje már oda se. Nem nagyon volt olyan h egyedül gyerek nélkül elmehetteem vna bárhová. Hiányzik h mi nem mozdultunk ki sose gyerekkel sehova max ide a jatszora. Más házaspár az elejétől viszi ide oda a gyereküket egyedül is lehet elmehet pl fodrászhoz kozmetikushoz kormoshoz stb., addig pedig a férje vigyáz a gyerekre. Eléggé elhanyagoltam magam ezáltal, pedig vágynék egy kis szabadidőre, hogy egyedül is elmehessek ide oda. Más anyukák ti hogyan tudtok kikapcsolódni gyerek mellett?
2022. jún. 22. 13:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Hát ahogy leírtad. Visszük a gyereket nyaralni, kirándulni, sétalni, meg férj vigyáz rá, amíg én magammal törődök. Gyerekkel is lehet bevásárolni. Az enyém hordozóboz van szokva, a böhöm babakocsi sem akadály. Szerintem kicsit túlságosan féltek a napirend megzavarásátol, nem? Miert lehet csak alvás után menni pl szüleidhez? Ott is tzd aludni. Kirandulaskor alszanak babakocsiban vagy hordozóban vagy autóban vagy vobnaton stb.
2022. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

Nekem mások az igényeim alapból. Sosem jártam körmöshöz, kozmetikushoz, fodrászhoz (én vágom a saját hajam), egyedül kimozdulni pont elég nekem a bevásárlás, ha meg tudom spékelni egy Pepcoval, rossmannal, már Tök jó. Nem hiányzik egyáltalán, hogy el tudjak menni bárhová, mi inkább ilyen itthon ülő típusok vagyunk. Így minden este, meg amikor alszik a lányom, ki tudunk kapcsolódni. Puzzlezok, játszok a számítógépen, netflixet nézek. Férjem ugyanez, mindketten introvertáltak vagyunk.

Lányommal szoktunk menni játszótérre, strandra, sétálni, kirándulni, de én nem szeretek ott sem nagyon beszélgetni senkivel, imádom amikor hármasban vagyunk és azon kuncogunk a férjemmel hogy milyen cuki a lányunk. Nem várom, hogy ovis legyen, nekem pedig emberek közé kelljen mennem :D

2022. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Mi az elejétől visszük magunkkal mindenhova. Amikor meg pici volt nagyon egyszerű volt, mert elvolt a babakocsiban, szóval bárhova el tudtunk menni. Onnantól hogy már mászik, járkál akkor nehezebb, mert őt is le kell foglalni, de simán el tudunk menni. Mindig együtt megyünk nyaralni, étterembe, kirándulni, rokonokhoz,.. kb 2 hetente megyünk el kettesben randizni, de általában este miután elaludt, lerakjuk anyukámnál és később érte megyünk, de napközben is simán elvan ott.

Ha fodrászhoz, kozmetikushoz megyek vagy nélküle szeretnék valakivel találkozni akkor a férjem vigyáz rá.

Bevásárolni kb 2 hónapos korától visszük babakocsiban.

2022. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
ha van segítség, nagyszülök, nagynénink, nagybácsik akkor csak akarni kell.
2022. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Viszem magammal a gyereket, ugyanúgy megyünk mint előtte. Nyilván vannak korlátok, meg elsősorban hozza kell alkalmazkodni, de üdülni, kirándulni sétálni ugyanúgy megyünk.


A fogorvos, fodrász stb meg olyan, hogy meg kell kérnem valakit, hogy legyen el addig vele, ha az apja nincs itthon.

2022. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
De írod például, hogy anyukádékhoz csak délután mehetsz, ha gyerek aludt. Miért? Délelőtt miért ne lehetne menni? Gyerekkel miért nem indultok el hármasban kirándulni, ide-oda?
2022. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

Ha egyedül akarok lenni, akkor addig odaadom a férjemnek, hogy vigyázzon rá. Még anyatejes, úgyhogy ez limitált idő, de egy fodrász vagy bevásárlás egyedül belefér. De kisebb bevásárlásokat akár babakocsival is elintézek, nekem megvan az az előnyöm, hogy mehetek akkor, amikor a legtöbb embernek nem jó, és a közel üres boltban a babakocsi se szokott zavarni senkit.

Hármasban sétálni szoktunk, vagy elmegyünk valami bababarát helyre akár pár órára is. Nem muszáj mindig hosszabb időben gondolkozni.

A legtöbbször viszont az a jellemző, hogy a nap végén van 1-2 szabad óra, akkor vagy együtt csinálunk valamit, beszélgetünk, vagy ha inkább magunk lennénk, akkor elvonulunk külön énidőzni.

Ha nem lesz anyatejes, akkor szerintem jóval több lehetőség lesz, nem lesz ennyire bekorlátozva a nap etetésekre meg minden.

2022. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Mi gyerek előtt olyan munkát végeztünk, hogy tényleg bejártuk Európa összes országát és mindig megnéztünk itt-ott ezt azt.Szóval tényleg nem kis távokat mentünk és nagyon jó volt.Gyerek mellett ezt már nem lehet csinálni, de bevallom őszintén én nem bánom.Az első évben semmi nem hiányzott, jó volt hogy anyuékon kívül nem nagyon kell sehova menni.Egyszerűen mert macera rákészülni az indulásra.Azért már 1 éves kora után mentünk országon belül, főleg közeli helyekre és fokozatosan nőtt a távolság a gyerekünk korával együtt.Meg hát kitapasztaltuk, hogy mennyit lehet vele menni. Én szerettem a lányommal vásárolni is menni 3 éves koráig.Aztóa nem ,mert most olyan hisztiket tol le, meg hogy őneki ez kell, az kell és minden cart nem akar az ember összevásárolni.De eddig vígan lehetett vele menni akárhova.

Miért nem mondod azt a párodnak, hogy Dezső szombaton ugorjunk el megnézni valami rendezvényt, itt vagy ott.Vagy túrázni(sokat képesek legyalogolni az ilyen korú gyerekek már), vagy akármi..

Fodrászhoz én sem járok.Jobb ez mint 2-3 havonta lesni, hogy milyen ocsmányul lenőtt a festék a hajamon.Évente egyszer levágatom a törött részt aztán kb ennyi.Körmöshöz meg soha se jártam.:D

2022. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Jaj ez a teljes generál.. Fodrasz, kozmetikus, kormos nélkül már elni se lehet igenyesen. Körmödet ki tudid festeni, hajadat megnoveszted normalisra és száz fele frizurát tudsz csinalni. Otthon meg reggeli esti arc ápolási rutin. Mit kell ezt túl spilazni.

Nem ertem a gyerekkel miért ne lehetne bármikor bárhova menni. Az eletritmusotokba születik bele.. Ő is alkalmazkodik. Alvás alatt is lehet menni, neki mindegy hol alszik kb. Reggel is lehet menni.. Bármikor. Bárhova. Nem ertem tényleg..

De ha nagyon magadba akarsz lenni, ott a férjed.

De azért ennél masok sokkal több mindent csinálnak míg otthon vannak, át /tovabbkepzik magukat, egyetemre jarnak stb.. Ehhez sem kell extra segítség. Vizsgazni is 3man jarunk, addig ők elfoglaljak magukat a varosban. Úgy kell élni, olyan hozzaallassal, hogy természetes legyen onmagad rendben tartasa stb, vele együtt, ez a család lényege. Ha azért hogy igényes legyél igy kell harcolni akkor az nem te vagy.

2022. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
20 éve itthonról dolgozom, már elváltam ugyan, de pont a gyerekek miatt lett egy csomó új barátnőm a játszótérről, bölcsiből, oviból, szakkörökből. Ha meg el akarok menni valahová, lepasszolom a srácokat apjuknak, nagyiknak, hasonkorú gyerekes barátnőknek és megyek a munkatársakkal sörözni, a barátnőkkel kiállításra... stb, nyaralni meg hát együtt megyünk főleg, vittük őket már babaként is mondjuk egész napos vidéki esküvőre meg persze strandra. Más persze, hogy itt városban nincs az, hogy kicsapom a gyereket az udvarra, kellett vele menni babakorától valahová, azt akartam, hogy ne csak a négy falat ismerje. Pedig mondjuk nekem viszont nem lenne annyira igényem erre magamtól, jól elvagyok magányosan egy képernyő előtt, utálok öltözködni, viselkedni, utazni meg pláne :D de hát ez van, az ember nekidurálja magát, elindul, aztán lesz ahogy lesz. Biztos lesz ciki hiszti, még cikibb parkban szoptatás, pelenkacsere, otthon hagyott életmentő kellékek... De ha rendszeresen ugyanarra a játszótérre jártok minden délelőtt, tuti ugyanazokkal fogtok találkozni és mindketten szerezhettek barátokat. (A nagyobbik fiam pl. húsvétkor már azokhoz a lányokhoz ment locsolni, akiket babaként kergetett a homokozóban, mi közben meg jókat pletyizünk az anyukával.) Szerintem ilyesmi haverságokat pont zártabb közösségekben még egyszerűbben lehetne kialakítani, mint egy nagyvárosban. Úgyhogy hajrá, rajtad áll :)
2022. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!