Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki a legjobb...

Miért baj, ha valaki a legjobbat hozza ki magából? Akár anyuka, akár gyerek.

Figyelt kérdés

A body positivy-nél is jönnek ezzel az "Ilyen egy valódi nő teste", és "Így néz ki egy igazi nő szülés után" és társaival, pedig nekem sose volt olyan testem, és szülés után is lementek a kilók, nem ereszkedett meg a mellem, nem lettem striás (egyszer szültem még csak). És aki szép ruhába jár, az biztos nem foglalkozik a gyerekével, mert egy igazi anyának hajmosásra sincsen ideje, meg fürdeni sincs ideje, és jó a kinyúlt mackó, mert az a real.


És ezt látom a bizonyítvány osztásnál. Nekem még csak fél éves a gyerekem, és tudom, hogy sokan be fognak támadni, hogy biztos nem kaptam elég buksi simit a kitűnő bizonyítványomért (sose voltam kitűnò, kivéve második osztályos koromban), de miért a szorgalmat nézik az eredmény helyett? Akármelyik munkaterületet nézzük, azért senki nem fogja értékelni, mert sok munkával csinál fele olyan jót, mint más kevesebb idő alatt csinált kétszer jobbat?


Hol, melyik területen van olyan, ahol azt nézik, hogy ki mennyit küzd az életben? És miért vannak kvázi lenézve a kitűnő tanulók, mondván "jáccikönnyeccséggel" érték el azt? De ha így is van, akkor átlagon felettiek.


2022. júl. 13. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Mert most már az menő, hogyha beleszakadsz mindenbe, és a gyereked is beleszakad az élet minden területén mindenbe.
2022. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Az én gyerekem diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás.

Vért izzad, hogy meg legyen a kettes, könnyebb tantárgyaknál a hármas. Sokszor demotivált, abból merít motivációt, hogy nem szeretne megbukni. Ami valljuk be, nem túl kecsegtető.


Kitartóan tanul egész évben, egyetlen egy dolgozatnál se csinálja azt, hogy nem tanul semmit.

És hol érdekli ez az oktatási rendszert? Sehol. És az élet ezt hogy fogja értékelni? Sehogy, sehol.


Ez csak egy vigasz, egy önáltatás, amivel álomba ringatják magukat a szülők.

2022. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az igényes anya megjelenésével egyetértek, azzal amiket írtál ezzel kapcsolatban.

Az meg hogy miért fontos a szorgalmat nézni? Mert aki hosszútávban gondolkozik, tudja, hogy előbb a szorgalmat kell dicsérni, becsülni. Később pedig ez a megbecsült szorgalom hozhatja meg a megkésett bár, de kitűnő bizonyítványt. Mondom ezt tanítói tapasztalatommal.

2022. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!