Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevelési elv, nézet...

Milyen nevelési elv, nézet miatt hurcoltak meg az emberek személyesen vagy online térben?

Figyelt kérdés
2022. júl. 21. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Számát se tudom igazából.


A legnagyobb meghurcoltatást személyesen azért kaptam, mert egy közeli ismerősöm szerint felelőtlen vagyok, amiért a 7 éves gyerekemet egyedül elengedem az iskolába, míg az anyuka 9 évesen is hozta vitte a gyerekét.


Online térben a szoptatás miatt, mert undorodtam a szoptatástól meg a fejéstől, kikészültem 2 hét alatt, hányingerem volt jözben, öklendeztem, ezért abbahagytam.

2022. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Személyesen senki. :D


Itt kb. mindenért.

Anno szülés előtt kérdeztem, hogy mik a szükséges babaholmik, miket szerezzünk be. Egy kapott (!) listát linkeltem mellé.

Hát én minden voltam az itteni válaszolók szemében, csak ember nem. :D

Azért, mert mi az, hogy veszünk újszülötteknek való hintát és pihenőszéket, mert hogy képzelem én, egy babának a szülei ölében van a helye. Meg hogy mindent megveszünk neki azért, nehogy foglalkozni kelljen vele. Volt, aki olyan privát üzenetet küldött, hogy reméli meghal a gyerekem a hasamban... No comment.

Volt egy kérdésem a programozott császárral kapcsolatban, sima technikai dolog. Valaki kérdezte, miért lesz császár, én pedig leírtam, hogy úgy gondolom, ez a legbiztosabb a babára nézve. Na ott is kaptam mindent az önjelölt orvosprofesszoroktól. :D Meg hogy remélik, sokkal jobban megszenvedem majd, mint bárki a hüvelyi szülést (problémamentes volt a műtét és a felépülés is, bármikor újra vállalnám).


Utána már nem írtam kérdést, mert láttam, hogy a csürhe megy az utálkozás után, erre nem volt szükségem.

2022. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Gyereknevelési módszereknél, hogy nem verném, nem büntetném a kicsi (óvodás vagy még kisebb) gyereket. Hogy a hisztinél inkább lecsillapítani akarnám az indulatait, nem megtörni az akaratát.

Általában véve, hogy nem legyőzendő ellenségként tekintek a kisgyerekemre, hanem próbálok vele együttműködni.

Általában olyan reakciók jöttek, hogy majd sz...ni fog a fejemre, meg kezelhetetlen lesz stb. Csak mosolyogtam magamban, mert én tudom, mennyi dicséretet zsebeltem be óvodás korában idegenektől nyilvános helyen, hogy milyen jól nevelt, türelmes a gyerekem (ez természetesen genetika is, nemcsak a mi érdemünk). És hogy mennyit ölelget, bújik hozzám, mennyire erősen kimutatja, hogy szeret.

2022. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
#3 vagyok: Ja, mindez itt a gyakorin történt. Személyesen nemigen kritizálta senki.
2022. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Együtt alvás. Mindenki hülyének nez, kiröhög, gyerekemet vagy ferjemet sajnalja (holott a férjemmel közösen döntöttünk így). Nagyon jól működik, már 4-en alszunk együtt és addig marad így, amíg igénylik. A kritizalókkal meg nem foglalkozom.
2022. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen csak pár ismerős szólt be, h mínuszokba is sétálok kinn a babával meg kinn alszik.

Nekem is beszoltak a császár miatt a kórházba.

Múltkor leírtam itt, h Én anno kiket vettem a gyereknek és mi az h pelenkázó asztalt se vettem.

Anyámnál sokat van lányom (munka miatt is) és most 2 hetet nyaral velük, ezért is kaptam pár beszolást.

De igazából engem nem érdekel, mindenki gondol amit akar.

2022. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%

Kb. mindenért. Otthonszülést terveztem, minimális babakelengyénk volt, szoptattam nyilvánosan, sokáig szopott a gyerek, nincs beoltva (nem Mo.), nem jár iskolába.

De apróságok miatt is kaptam már beszólást: miért kezeltetem a tejfogait, úgyis kiesnek; miért engedtem pici korában kézenfogás nélkül lépcsőzni.

Szerintem az ember bármit és bárhogyan csinál, lesz, aki beleköt.

2022. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!