Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire gáz az,...

Szerintetek mennyire gáz az, hogy valakinek ilyen 16-17 évesen gyereke van?

Figyelt kérdés
2022. szept. 8. 18:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
Gyereknek ne legyen gyereke.
2022. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Csakegysajt95 ***** válasza:
69%
Nincs itt az ideje, balesetek persze történhetnek, de ha van választási lehetőség inkább később vállaljon valaki gyereket, mint 16-17 évesen. Ha én akkor szülő lettem volna, úgy elrontom ezt az egészet mint annak a rendje.. nem érett még sem agyilag és anyagilag sem az ember erre. Ez van, nem támogatom az ilyen fiatalkorban a gyerekvállalást. Később is csak megfontoltan..nem gáz, de inkább kerülendő.
2022. szept. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

A mai világban korai, még szinte az érettségizők is gyerekek.

Hugom és barátnői most 16-17 évesek, most kezdenek bulikba járni, pasizgatni, feszegetik a határaikat. Tervük az életre nincs, az egyik színésznő, a másik körmös/pillás, a harmadik divattervező akar lenni, de ha nem sikerül a felvételi nincs alternativa, meki/burgerking diákmeló és irány külföld duma. Kis csitrik még

Egyiket se tudom elképzelni gyerekkel, nekik biztos kell még 15 év egy normális, komoly, összeköltözős kapcsolathoz is :D

2022. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem csak a társadalmi megítélése "gáz" és a jelen társadalmi elvárásoknak/helyzetnek nem felel meg leginkább, mert más az "előírt program" a kultúra által, de objektíve szerintem a legjobb ilyenkor (vagy még korábban is) szülni. Indokok:


1. a szervezet ilyenkor még "zsenge", korábban, könnyebben regenerálódik szülés után. Gondolj bele: az első menstruációkor válik az egyén "ivaréretté", a természet ilyenkorra szánja az első fogantatást.


2. Sokkal energikusabb szülők, képesek a gyerkőcök után szaladgálni, cipelni stb.


3. Korán lesznek nagyszülők (ha a gyerekeik is korábban szülnek akkor pláne), könnyebben/többet tudnak besegíteni majd


4. Totál ésszerűtlen az ahogy van ma, hogy egy nő épphogy csak elkezdi a karrierjét, felépít valamit, aztán a felénél derékba töri a gyerek miatt majd próbálja sok év kihagyás után nagynehezen folytatni. Sokkal ésszerűbb a gyerekeket előbb "letudni", hogy utána a karrier szakadatlan épülhessen. Később, érettebb fejjel, komolyabban, amúgy is jobb karrierdöntéseket hoz az ember mint kb gyerekként.


4. Szerintem pont az lenne a jó ha a fiatal, karrierje és energiája csúcsán lévő 40es nagyszülőkön "csüngenének" a tiniszülők. Hiszen most pont az van, hogy a "fiatal" 20-30as szülők alig tudnak összekuporgatni egy kislakást vagy albiban nyomorognak a kisgyerekekkel, míg pl a nagyszülők kettesben tespednek egy hatalmas üres házban amit csak idősebb korukra tudtad összehozni. Ez tök logikátlan. A nagy ház a sok gyerekhez kellene inkább. Ha együtt élnének a "tini szülőkkel" és az unokákkal, meg is oldódna ez. Sőt szerintem jobb is ha a tini szülők csak a gyerekkel foglalkoznának, esetleg tanulnának lazán mellette ha ráérnek, a 40es nagyik meg a karrierjük csúcsán eltartanák őket.


Hát ennyi. Csak ehhez ki kéne lépni ebből a begyöpösödött gondolkodásmódból, önzésből és társadalmi megfelelési kényszerből...

2022. szept. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
38%

#24

Nagyjából igazad van.

Csak a nyugati társadalmak "fejlettsége" pont azt veszi el az embertől, amit a természettől kap.

2022. szept. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
85%

24-es. Ezzel a gondolat sorral 2 gond van csak.

1. Az ember magának szül gyereket normális körülmények között, nem a szüleinek.

2. Gyerekkel elhelyezkedni manapság elég nehéz. A mai társadalom már nem úgy működik, mint 30 évvel ezelőtt. Akkor nem számított negatívumnak, ha gyereked van.

2 évessel vagyok itthon gyesen. Minap kérdezte a főnököm, hogy ha visszamegyek dolgozni, mi lesz a gyerekkel, ha beteg lesz. Lassan 20 éve dolgozom ott. El sem tudom képzelni, mi lenne, ha most akarnék gyerekkel elhelyezkedni.

2022. szept. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
85%

24-es, te beteg vagy.


1. A terhesség, szülés rengeteg komplikációval járhat. Fiatalabb korban is. Magyarázd el majd egy 16-17 évesnek, hogy hordhat élete végéig pelenkát az inkontinencia problémák miatt, amik a szülésnél keletkeztek... Vagy biztos örülni fog a 16 éves fiatal lány, mikor 30 hétig fekhet és örülhet, ha a mosdóba kimehet, mert veszélyeztetett terhes. Közben körülötte mindenki él, utazik, jól érzi magát. Biztosan jót tenne neki pszichésen.

2. Egy 16-17 éves, de még egy 20-22 éves sem arra akarja használni az energiáját, hogy éjjel keljen etetni, szaladgáljon nonstop a gyerek után, egy főételt ne tudjon megenni egy ültő helyében.

3. A nők elsősorban maguknak szülnek. Sajnos ez az igazság, mert apuka is leléphet bármikor. A legtöbb 40-es felnőtt pedig még bőven dolgozik napi 8 órában minimum. Nem hiszem, hogy munka után még arra vágynának, hogy egy kisbabát istápoljanak, minden hétvégéjük ezzel menjen el. Persze, öröm és boldogság, ha a nagyszülők segítenek, de elvárni ezt tőlük pofátlanság. Akármennyi idősek is.

4. A gyerek nem 2-3 évig gyerek. Hanem 18 évig. Hidd el, a munkahelyeken a legnagyobb red flag az anyuka. Tehát ha valaki 17 évesen gyereket szül, kb. 30 évesen kezdhet el gondolkozni karrierben. Addig meg majd anyu és apu eltartja?

5. Ne haragudj, de pofámról lesülne a bőr, ha anyáméktól kéne pénzt kérnem pelenkára, bébiételre. Olyan luxusról pedig nem is beszélek, hogy fodrász, masszázs, utazások. Nem is értem, hogy képzeled ezt.

2022. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
80%
Hát elég gáz ! Gáz ez a kérdés feltevés is! Nem lehet egy 100-as !
2022. szept. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!