Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ferjem szoke, kek szem, en...

Ferjem szoke, kek szem, en barna szem, barna haj, mennyi az esely hogy a ferjemre fog hasonlitani a baba ha a csaladban masnal is lett kek szemu gyereke?

Figyelt kérdés

Kiskoromban en is szoke voltam, idovel besotetedett a hajam

Szemem barna

Ferjem nagyon szoke, es nagyon eros kek a szeme

Tesoim is szinte mind szoke hajuak voltak, egyik battyamnak a felesege is szoke, kek szem a gyerek a nore hasonlit, nem batyam genjeit orokolte.

Viszont a masik battyam felesege barna haju, barna szemu a battyam is, es a gyerekuk is ezt orokolte

Ha battyamnak szoke lett es kek szemu, mert a felesege is olyan akkor nekunk is van ra esely, igaz?

Azt mondjak a barna genek erosebbek, de ezek szerint nalunk nem annyira, mert a kek szem lenyomta a barnat


Tudom, hulyeseg..de en szoke haju kek szemu babat akarok, mint a ferjem. Tapasztalatokra lennek kivancsi, hogy a kek mennyire nyomja le a barnat

Igazabol remenykedek amiatt, mert battyam gyereke is szoke lett es kek szemu a no miatt, akkor is ha battyam barna haju es barna szemu


2022. okt. 2. 22:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim barna szeműek, apunak fekete haja volt, anyu fiatalon szőke volt, később bebarnult. 2 lány barna szemű és hajú lett, 1 szőke barna szemmel, én pedig szőke (később barna) és kék szemű. Anyai nagypapám szemét örököltem.

Párom sötétbarna hajú, barna szemű. A lányom barna hajjal született, most kékesszürke a szeme. Most 2,5 éves.

2022. okt. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 NTBS ***** válasza:
38%
50-50%. Vagy igen vagy nem.
2022. okt. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

anyanak tesomnak kék szeme van, apanak barna, nekem zöld. apa haja sötétbarna, anyaé világosbarna, a mi hajunk is világos gyerekként szőke volt:)


a párom zöld szemű barna hajú, kicsiként szőke volt ő is. szülei barna szemuek, barna hajúak, tesója barna szemű barna hajú.


a gyermekünk 2 hós, eddig kék szeme van, és világosbarnás a haja. tesóm párja barna hajú és azt hiszem barna szemű is, a gyerkőc szőke (látni se lehet a haját😁) és nem tudom milyen szemű 🙈

2022. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban Apukámnak volt kék szeme (sajnos már nem él), én egyedüliként örököltem tőle, a két bátyám barna szemű, mint Anyu. Férjem családjában apósomon kívül mindenki barna szemű. 2 gyerekünk van, a fiam szeme gyönyörű kék volt már babakorában is, és az is maradt. A lányomnál hamar láttuk, hogy át fog menni barnába (az elsőnek amúgy igaza van, születéskor minden baba szeme kék, nem tudom miért van lepontozva), már pár hónaposan kezdett változni, és így is lett. A haj mondjuk nálunk nem téma, mert mindenkié barna, de a szemszínt szépen "elosztotta" a két gyerek :D
2022. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez a felállás mint nálatok. Férjem szőke, kék szemű,én barna hajú, barna szemű vagyok. Júniusban született a kislányunk. Barna hajjal, kék szemmel. Most már inkább szőke a haja és a kék szeme még kékebb lett. Nekem azt mondta a védőnő, hogy meg fog nála maradni a kék szem, ilyenkor már látni szokták, hogy elkezd e sötétedni vagy nem. A kislányomnak szinte világítanak a kék szemei. Én is ezt szerettem volna, hogy férjemre hasonlítson🤣 szerencsére be is jött.😃


Annyi még, hogy nálunk unokatesrvéreméknél mindenki kék szemű. Elvileg ugye a barna a domináns, de ha hordozója vagy a kéknek, akkor simán lehet kék szemű babátok. 🙂

2022. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Apu fekete hajú, anyukám barna. Mindketten barna szeműek. Tesóm szőke kékszemű lett (apai nagymamámra és apum húgára ütött). Én barna hajú, barna szemű lettem.

Ha benned is van olyan gén, amiből lehet szőke és kékszemű gyerek, akkor van esély szőke gyerekre. De kisgyerekkori hajszín se garancia semmire. Párom ovis korában szinte fehérszőke volt, általános végére meg szinte fekete haja lett.

2022. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk a nagyszülők génjei domináltak inkább, mindkét mama szőke, kék szemű, a kisfiam is az lett. Pedig mi a férjemmel sötéthajúak vagyunk, nekem mondjuk zöld a szemem, férjemé barna.

Szóval érdemes a nagy- és dédszülőket is nézni. :)

2022. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Apámnak sötét kék szeme van és kinézetre apámra ütöttem de a szemszinét sajnos nem örököltem.Anyámnak barna a szeme,öreganyámnak is az nekem is az.
2022. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nálunk anyósom egyenes haja miatt lett egyenes a gyerekünk haja. Nálunk a családban mindenkinek szintén egyenes, pároméknál a párom anyján kívül mindenki göndör. Mivel a göndör gén dominánsabb az egyenesnél, így a párom göndörhajú lett, viszont hordozta az egyenes haj génjét. A gyerekünk ez miatt szintén egyenes hajú lett. Én csak azt tudtam adni, párom meg a kettő közül a rejtett gént adta. Ha nem így lett volna, akkor a gyerek göndör lett volna szintén.
2022. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőket is kellene tudni, akkor lehet esetleg megmondani.
2022. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!