Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltanátok munkahelyet ilyen...

Váltanátok munkahelyet ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Babaprojektben vagyunk, aktívan próbálkozunk kb. fél éve.


Kb. 10 hónappal ezelőtt kerültem be egy céghez, kicsit kényszerpályán, mert felmondtam az előző nagyon imádott munkahelyemen egy jobb állás miatt - külföldre dolgoztam volna, kicsit más munkakörben - de ott kiderült, hogy a Recruiter nem nézett rendesen utána és Magyarországról nem dolgozhatok nekik. Kártérítést kaptam és kereshettem új munkát.


Az új munkahely előnyei:

1. Jól fizet (az előző cégnél távmunkába dolgoztam volna Angliába, itt megkaptam ugyanazt a fizut + cafeteriat + pótlékban 10%-ot)

2. Rugalmas - orvoshoz, gyerekért stb. nyugodtan lehet menni bármikor nap közben, amúgy ha 9-ig beérsz és 4-ig bent vagy, akkor nem is kell szólni, hogy hogyan jössz-mész.

3. Valószínűleg gond nélkül félállásban vagy hat órában, otthonról vissza tudnék jönni dolgozni.

4. Ha csinálom a dolgom és "nem kritizálom a rendszert", akkor valószínűleg soha nem fognak kirúgni

5. Van 4-5 rendes és fejlődés orientált kollégám, akikkel lehet dolgozni és előrehaladni


Az új munkahely hátrányai:

1. Iszonyú kaotikus a struktúra - folyamatos munkaerőhiány és átszervezések vannak. Sokan nem értenek ahhoz, amit csinálniuk kell. Nekem 10 hónap után nem tiszta, hogy mi a feladatköröm, mert minden hónapban picit más.

2. Rengeteg fölösleges adminisztrációnk van.

3. A főnökömet nem tudom meggyőzni róla, hogy normálisan használjuk az új rendszereket ne csak teherként tekintsünk rájuk, amit az excel mellett tölteni kell, hanem az excel helyett használjuk. (Ez cég szinten probléma, hogy nem az hozza meg a szakmai döntést, aki ért hozzá, hanem szintekkel fölötte).

4. Úgy érzem, hogy nem vagyok mindenről időben tájékoztatva, ráadásul olyan dolgokról, amikből nekem hátrányom származik. Az infóim többsége pletyka szinten jön, és nem is a főnökömtől.

5. Van néhány kollégám, akikkel nehéz együtt dolgozni, mert nem nagyon akarnak. A főnököm megoldása az, hogy csak "bennem bízik", így én felügyelem az ő munkájukat (adminisztrálok helyettük).

6. Nincs igazán fejlődési lehetőség. Ráadásul sajnos én adminisztrálok, amíg a kollégák csinálják a szakmai feladatokat. Már vettek fel új embert, hogy csökkentsék az én adminisztrációs időmet, de ez nem jött be, mert a főnököm benne sem bízik, így az adminisztrációt továbbra is nekem kell összeállítani, most már nem e-mail küldéssel, hanem anélkül excelben. A kolléganő meg copy/paste üzemmódban elvégzi belőle az e-mail küldést. Nekem ugyanannyi idő, de így legalább még egy embernek fizetni kell ugyanazért. A vicc az egészben, hogy a kollégák meg még gyorsabban végeznének a saját részük adminisztrációjával, ha elhinnénk, hogy képesek ledokumentálni, hogy mit csináltak.


Teljesen bizonytalan vagyok, hogy váltsak-e, főleg, mert nagyon szeretnénk gyerekeket. A férjem kettő én három gyereket (tudom, aztán lesz egy, ne tervezzünk előre). Ráadásul, ha tényleg fejlődni szeretnék, akkor ebben van 5 év tapasztalatom, amúgy meg egy kezdő(bb) pozíciót kellene megpályáznom kicsit más irányban, ami ahogy néztem a jelenlegi fizetés felét adná és kevésbé stabil, nem tudom, hogy ennyire rugalmas lesz-e stb.


Ti mit tennétek? Maradnátok, vagy mennétek? Elkezdtem pályázni, de félek, hogy a következő hely sem lesz jobb, meg attól is tartok, hogy nagyon le kell adnom a fizetési igényemből, miközben legfeljebb a munkakörülmények változnak, de fejlődési lehetőség ott sem lesz.


Persze időről-időre vannak jó pozik, de a legutóbbinál pl. három nap alatt zárták a jelentkezést, én csak a második nap vettem észre a kiírást, így az általam beadott CV-t feltehetően nem is olvasták el.


2022. okt. 7. 09:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Huhh, most nézem, hogy fölöslegesen hosszú lett :(.


A lényeg, hogy megkockáztatjátok, hogy váltotok babaprojekt alatt, mert közben kiderült, hogy nincs fejlődési lehetőségetek?


Köszi!

2022. okt. 7. 09:46
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem váltanék, pláne válság idején.
2022. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha aktívan próbálkozom a gyerekkel ÉS nem is akarok ezzel egy időre leállni, akkor maradnék a fenekemen. Lehet, nem ez az álommunkahely, viszont rugalmas és jól fizet, ergo jó lesz a CSED és a GYED is, könnyen járhatok orvoshoz, védőnőhöz. Fejlődni, tanulni otthon is tudnék, amivel elősegíthetném azt, hogy ha visszatérek a munkaerőpiacra (távoktatás, nyelvtanulás, stb), akkor jobb helyzetben legyek, és többet tudjak ugrálni, ha vége a gyerekprojektnek. A leírtak alapján, ha agybajt kapnál 1 év utána attól, mert nincs társaságod, tudnál részmunkaidőben dolgozni, miközben a gyerek bölcsiben van, ami segíthetne kiegyensúlyozottnak maradni. Nem mindenki bírja 3 évig otthon tök egyedül, felnőtt társaság nélkül. Főleg, ha HO lehetőség is van. Így teljesen meg sem akadnál évekre a karrieredben.


Lehet, sok szempontból nem ez az álommunkahely, de nagyon sok olyan lehetőséged lenne, amire másnak nem.

2022. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján én sem váltanék, főleg nem rosszabbul fizető helyre. Inkább ide jönnék vissza szülés(ek) után, és akkor kezdenék el max nézelődni másfelé, bár azzal is lehet várnék, amíg a gyerekek kicsit nagyobbak és már nem kötnek le annyi időt, nem betegek, stb. Én sem vagyok elégedett a jelenlegi munkahelyemmel, de amit írsz, hogy a mostani helyeden előny, a rugalmas munkaidő, ráadásul ha van otthoni munkavégzésre is lehetőség (nekem van), akkor a taknyos gyerekkel otthon lehet maradni anélkül, hogy táppénzre vagy szabira kéne menni, az egy haaattalmas, de tényleg, el nem tudom mondani, mekkora hatalmas nagy előny. Én csak emiatt nem mondtam még fel, mert amúgy a munkát se szeretem, a kollégákat se különösebben, előrelépési lehetőségem sem sok van, de ezt a fajta rugalmasságot és szabadságot, amit itt kapok, azt nagyon kevés helyen biztosítanák. Főleg nem ennyi pénzért.


Most oké, hogy ti még csak a babatervezésben vagytok, de amúgy sosem tudhatod, mikor leszel pont terhes, ha akkor sikerül a baba, amikor még tart a próbaidőd, akkor meg ott lesz benned a kérdés, hogy most ezt mondd-e el vagy sem, vagy mi legyen, és ki tudja, hogy az új helyen mennyire tolerálnák, hogy próbaidő letelte után két héttel jelented be a babát, aztán hiába lenne nagy fejlődési lehetőség alapból, kb visszamész dolgozni szülés után és következő héten "közös megegyezéssel" felmondanak, mert csak (csomó ilyen eset van). Ezt előre nem tudhatod, és ha a mostani munkahelyed ilyen stabil, nem is kockáztatnám emiatt.


De persze, te döntésed, értem én amúgy, hogy mi zavar, de át kell ám gondolni, hogy most a stabilitás és a gyerekhez szükséges rugalmasság a fontosabb-e (főleg ilyen válságos időkben, amikor a bevételből sosem árt a több), vagy a potenciális fejlődési lehetőség.

2022. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem váltanék. Ha akarsz és tudsz, baba mellett is tanulhatsz, aztán majd utána próbálkozol új helyen. Addig meg örülsz a pénznek és elviseled a hátrányokat.
2022. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne válts.

Ha most szerzel bármilyen szakmai tapasztalatot, 3 gyerek miatti kiesett évek után az már nem sokat fog érni.

Sz.ard le a munkát. Ez csak munka. Ahogy olvasom mások se adnak bele túl sokat és a vezetőség se túl motivált, akkor ne te akard megmenti a céget, ússz az árral, vegyed lázán. 6-8 év múlva meg majd keresel olyan munkát, amibe tényleg beleadhatod a lelked. Ez jó lesz arra, hogy legyen pénz, esetleg tudj gyerek mellett dolgozni (2-3 totyogó mellett én nem bizakodnék azért :D ).

De most ha tehetitek akkor a babaprojektor koncentrálj és élvezd az életet :)

2022. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azért merült fel bennem, mert tényleg nagyon rossz kedvem van mindig. Már többször úgy jöttem haza, hogy napokig rossz kedvem volt.


Pl. mikor munkaidőn kívül elkezdtem egy feladatot, ami csökkentette volna az adminisztrációt, hogy bemutassam lehet gyorsabban és nem kell heti 20 órát ezzel tölteni. Három szó beírása mindenkinek, két kattintás és kész az egész, ellenőrzi, hogy jól van-e kitöltve stb. Erre a közvetlen főnököm mondta, hogy ez nem csináljuk, ne bújjak ki a feladatok alól, amit ad, és törölte a munkámat.


Vagy mikor a rendszeres csoportmegbeszélést úgy rakták be, hogy ne tudjak megjelenni és mikor kérem, hogy rakjuk át, az a válasz, hogy nem tesszük, elég, ha csak a felén vagyok ott, akkor el tudom mondani, hogy nálam mi a helyzet (de a többiekét nem hallom).


Vagy mikor anélkül változtatnak a feladatkörömön, hogy velem megbeszélnék, hogy van-e kedvem ezt csinálni.


Vagy mikor kiderül, hogy véletlenül rosszul viszik fel a munkaidőmet a rendszerbe és kevesebb pénzt kapok (vagy volt, hogy többet) és ezért szólok és a főnököm azt mondja, hogy nem számít az a pár ezer forint, engem viszont rettenesen irritál, hogy nem tudok megbízni a cégben.


A férjem és a családom is mondja, hogy szerintük érdemes lenne váltanom, mert fölösleges stressz.

2022. okt. 7. 10:46
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem váltanék. Majdnem ugyanilyen helyzetben voltam (/vagyok, mert még dolgozom a szülési szabadságig), és végül úgy döntöttem, hogy nem váltok. Így a mostani helyemről megyek el szülni, ahová egyébként visszavárnak majd. Úgy gondolom, hogy 2 év után visszajövök, és ha még mindig nem érzem igazán jól magam, akkor majd ezután keresek új munkahelyet. Én nem mertem megkockáztatni, hogy esetleg pont ne kapjak CSED-et/GYED-et, mert úgy jön össze. Alapvetően a céget én is nagyon utálom, kb. ugyanaz a fejetlenség, mint nálatok, és még kevésbé rugalmas, de jó fizetés.
2022. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kicsit szomorkás vagy, és úgy érzed hogy lehetne sokkal jobban csinálni, de nem hagyják érzés még belefér. Ha minden nap gyomorgörccsel mész be, folyamatosan stresszelsz, néha (majdnem) elsírod magad, az már nem.
2022. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek a válaszokat! Nem állítom, hogy sokkal biztosabb lettem tőlük, de jól esett, hogy meghallgathattam, hogy ki mit gondol.
2022. okt. 7. 13:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!