Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borzasztóan érzem magam, mi...

Borzasztóan érzem magam, mi az ami ilyenkor segít?

Figyelt kérdés

A kislányom jobb esetben 2 óránként ebred. Van, hogy könnyebben visszaalszik, néha ringatni kell. Most napok óta gyakorlatilag óránként kel és jó fél óra, mire visszaalszik. Teljesen mindegy, hogy mellettem fekszik vagy az ágyában.

Sokszor már nem is a kimerültség zavar, hanem a tehetetlenség, hogy mi a fenét csináljak, hogy csak egyszer aludjon 3 órát egyben. Ráadásul egyedül egyáltalán nincs el, nagyon ritkán maximum 2 percig, de akkor már sokat mondok, így semmit nem tudok csinálni . Az kell Neki, hogy ott uljek vele. Így, a délelőtti 1,5-2 órás alvása alatt kell mindent megcsinalnom. Alap persze a főzés, mosogatógép be-kipakolas,mosás,vasalás. De ezenfelül is lenne dolgom pl rendbe akarom tenni a spejzt, a saját szekrényemet,de erre már nincs idő. Tegnap ki szerettem volna válogatni az ő ruháit, mert sokat kinőtt, de azt sem tudtam, mert ment a ,,hiszti". Egy kávé főzés is komoly kihívás, mert egy pillanatra sem tágít mellolem, azt szeretné, hogy vegyem fel. Imádom, hogy ilyen kis ragaszkodó, de nagyon ingerlékeny vagyok a kevés alvastól.

Ráadásul minden egyes nap ugyanolyan, hiába megyünk sétálni, játszóterre, játszóházba. Kb soha nem találkozunk senkivel, én nem tudom hol vannak a gyerekek. 1-1 nap van, mikor anyósom átjön vagy mi megyünk , az egy kicsit változatos, de ennyi. Olyankor utána még rosszabbul alszik. Baba program 1 hónapban egyszer van, az is reggel 9-kor, úgyhogy oda se jutunk el .

Borzasztóan magányosnak és tehetetlennek érzem magam. Annyira szeretem, de borzasztó anyukája vagyok, nincs már elég türelmem, úgy erzem egyszerűen elfogytam.



2022. nov. 3. 03:42
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Enyém is ilyen volt,de ez q szeparációs szorongás idővel elmúlik. Én úgy tudtam megoldani,hogy van egy babakarámja és közben megy q bogyó és babóca amíg teszek veszek. Az altatás meg könnyebben megy amióta zenére ringatok,az enyém speciel a metált vagy nickelbqcket szereti,kinek mi jön be. Unalom terén meg a momz appon lehet találni babakocsis kismama társakat ahol akár barátokra is lelhetsz🙂 én azóta vagyok nyugodtabb mióta szalad a ház, nem izgat de legalább én is pihenek,a vasalást pl elengedném a helyedben. Tudom nem bababarát,de mivel az én babám sokszor éjfélig sem hajlandó aludni ezért elmentunk babástól az Ázsia center halloween napjára amikor éjfélig volt nyitva minden, az is program volt. Nem csak kisbabás programokra lehet elmenni.

Nem kell ragyogni a háznak,neked is jár pihi,ha ez zavarja a férjedet akkor néha ő is segítsen be.

2022. nov. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Vizsgálták már idegrendszeri éretlenségre?
2022. nov. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Az én 7 honaposom 40 percenként ébred. 😅 Tudom, ez nem vigasztal...
2022. nov. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is hasonló volt. Volt időszak mikor aludt 2 órát egyben, volt hogy 45 percenként kelt. Jó anya vagy, nyugi! Az segít csak ha tudatosítod magasban hogy elmúlik, lesz jobb is. Még nem hiszed el, de hiányozni is fog ez az időszak.

Továbbra is a gyerek legyen a legfontosabb, neki rád van most szüksége, és ha mindig megkap amikor igényli, akkor apránként magától is rájön hogy biztonságban van, mehet nyugodtan felfedezni.

Háztartás helyett aludj egyet mikor ő is alszik, sokat segít. Ha van rá lehetőséged 1-2 órára bízd másra, és menj el sétálni, kavézni, nézelődni egyedül, jobban fogod érezni magad.

2022. nov. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mennyi idős. Az alvási gondokhoz nem tudok hozzáfűzni. De a nappali ragaszkodáshoz igen. A kisfiam detto ugyanez, bármit is akartam csinálni, nem lehetett. Folyton velem szeretett volna lenni - amíg meg nem tanult járni, azóta sokkal jobban el van egyedül, sőt igényli is.

Én hurcival oldottam meg (főzés pl), meg mindig berendeztem neki egy játszószőnyeget, ahol épp tettem-vettem és akkor miközben pakolásztam énekeltem neki, meg beszéltem hozzá, mutogattam a játékokat stb. Így nyilván 10x annyi idő :D de legalább valami.

2022. nov. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a csatos hordozó vált be. Se mese, se játékot, se semmi nem érdekelte az égvilágon úgy 10 hónapos koráig, mindent vastagon letojt, egész nap teljes testkontakt legyen. Engem is hülyének néztek, mikor mondtam, meg ugye biztos én rontom el, blabla. Éjszaka se aludt normálisan, nélkülem meg el se aludt. Sehogy. Folyamatosan sírt nélkülem, bármivel próbálkoztunk szó szerint.

Aztán gyakorlatilag egyik napról a másikra úgy kelt fel, hogy na akkor most irány a világ. Napközben kergeti a macskát, nyitogatja az ajtókat, szétpakol, rámol, magyaráz, ha megyünk valahova felszed minden botot, követ, levelet, hintázik, nézi a többi gyereket, stb. Ha főzök utánozni próbál, fakanállal, lábassal játszik és jól elvan, ha takarítok, utánoz szintén, rárakja a ruhákat a szárítóra, aztán persze le is szedi, meg ki tudja dobni a szemetet a kukába, ezeket szereti.

Ezt azért írom, mert engem is savaztak, hogy biztos nem normális a fiam, és el lesz kényeztetve, fejemre nő, társaik, de egy kisbaba más. Neki meg kellett érnie, és mivel én mindig ott voltam, most nagyon bátor. Nagyon nehéz időszak, de el fog múlni. Addig ki kell bírni valahogy. Minden jót!

2022. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2022. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek !

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy 13 hónapos. Rohangál már ossze-vissza rengeteget. A játékai gyakorlatilag egyáltalán nem érdeklik, annyi, hogy lerombolja,amit építünk, formabedoboba szeret pakolászni, illetve labdazni.Könyveket szoktunk nézegetni, néha engedi, hogy olvassam, néha csak lapozgatja. El vannak téve a játékai , mindig újat veszunk elő, hogy ne unja meg, mégsem igazán érdekli. Inkább egy üres ásványvizes flakon kell neki :) Jó lenne egy kis változatosság, ami jobban leköti, de nem tudok mit kitalálni. A játszóházban viszont tök jól elvolt a játékokkal.

Én is próbáltam neki a konyhában egy kis jatszoreszt kialakítani, de csak kapaszkodik a lábamba.

Apuka nem tesz szóvá semmit, mondja, hogy ne főzzek, hoz kaját, hagyjak mindent, dehát a kicsinek is valamit ebédelnie kell. Illetve engem borzasztóan zavar, ha szalad a ház. Ha kb rendben van minden, akkor leszoktam dőlni, mikor alszik, persze én nem tudok olyankor aludni, de pihenek azért.

Altatassal is próbálkozott mar Apuka, mindig hatalmas sírás volt a vége, keservesen nyúl értem vagy hozza oda hozzám a kis alvóka takarójat, megszakad a szívem. Hatalmas cicis különben , azon alszik el, azon nyugszik meg éjszaka, sem a simi, sem a paskolgatas nem segít. Kb 4 hónapos kora óta tart, addig csak 3-4 kelés volt éjszaka .

Próbáltam azt is, hogy vizet adok neki cici helyett, eddig sikertelenül.

2022. nov. 3. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:

13 hós, akkor már be tudod vonni a tevékenységekbe esetleg

Pl főzésnél ő dobja a kockára vágott krumplit az edénybe / teregetésnél kaphat egy vizes bodyt és megpróbálhatja kirázni vagy feltenni a szárítóra

Biztos nem könnyű, kitartás egyszer jön a fordulópont! ♡

2022. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Kb soha nem találkozunk senkivel, én nem tudom hol vannak a gyerekek."


Menjetek akkor, amikor vége van a sulinak, ovinak. Délelőtt tök üres az utca.

2022. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!