Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit találjak már ki, hogy...

Mit találjak már ki, hogy jobban teljen az idő?

Figyelt kérdés
Betegek vagyunk lassan 2 hete, az egèsz családon vègigment ez a nyavalya. Ki sem mozdulunk a hülye szèl miatt most napok òta (arcüregeim begyulladtak+fülem is), előtte kisfiam volt beteg, már alakulunk, de elhúzòdik. Sajnos, nem sajnos sokat ment a mese mostanában :( A Játèkautòk, Játèkcsodák, Bing, Kalap Jakab, Sam... Ha ment a mese, kisfiam szèpen inhalált, evett jobban, illetve pihent is. Mert hát amint lement a láza, hatott a Nurofen, jobban èrezte magát, már szaladt volna, ugrált, èn meg haldokoltam. Ìgy rábìrtam a pihenèsre kicsit. Azòta sajnos ha kikapcsolom a mesèt, reklamál (2 èves). Persze, tudooom, ne kapcsoljam be. De el fogja felejteni? Mert szò szerint kèri, hogy mese. Be is kapcsolja a TV-t az alján lèvő gombbal, de mondtam neki, hogy nem mesèzhet ennyit, ez van, játsszunk. Foglalkozom vele sokat, de borzalmasan lassan telik az idő! Fèrjem este 6 után èr haza ès addigra már mindent is pròbálok bevetni. Nèha nem is akar velem játszani, nèha meg hìv. Sokszor unatkozni látom, csak lèzeng szobáròl-szobára, de aztán általában feltalálja magát. Nem mondom, hogy nem játszik el egyedül, ez nem igaz, de nèha úgy èrzem un már engem is, fakèpnèl hagy.. Persze èn is unom már bent nagyon, jò idő esetèn sokkal szebb a világ, imád kint lenni. Már vettem szìnes papìrokat, ragasztòt, rajzolás, vizi festèk, ujj festèkezès, ragasztás, tèszta fűzès, olvasás, matricázás, kirakò, puzzle, labda, autòk, lego. Annyi minden van itthon mègis úgy èrzem lassan kièg az agyam, csődöt mondok, mint anya, pedig pròbálom lekötni. Házimunkába is bevonom, főzni imád velem a tanulòtornyon stb. Hogyan korlátozzam a mesenèzèst? Ti mikor ès miket, mennyit engedtek? Fèrjem szerint túlparázom, mi is TV előtt nőttünk fel, mègis èrtelmes felnőttek lettünk + sokszor egy idő után nem is nèzi, hanem elkezd játszani. Èn azèrt úgy látom, hogy bele belebambul ès leköti, ha meg már követeli is, az bosszant. Szeretnèk egy arany közèputat. Jöhetnek a tippek :)

#mese #unalom #Bentlèt
2023. febr. 1. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A gyerek nem hülye, a fiam nekem 1x-2x mondta reggelente, de én nem kapcsoltam tőlem már nem is kéri. Az apjanak addig mondja amíg be nem kapcsolja, mert tudja hogy úgy is kapcsol neki. Te vagy a felnőtt noncs tv és ez van, én is sokszor bekapcsolnám, mert ő nem is játszik el a játékokkal csak száguld, pakol, kutyával harcol, de tudom ha apa haza jön a tévé onnantól kinem kapcsolódik.
2023. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mesenezest úgy kell korlátozni, hogy nem kapcsolsz be neki mesét, ennyi. Ő egy gyerek, te vagy a felnőtt, neked kell döntened abban, hogy mennyi mesét nézhet, persze, hogy elfelejti, pár nap alatt is. Amúgy meg teljesen agyrém két hétig bezárva lenni egy ketevessel, senki nem tudná úgy szórakoztatni ahogyan elkepzeled.
2023. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy 2 hete be vagyunk zárva. Kisfiamat kivittem, amikor már nem volt lázas, csak taknyos, triciklizni voltunk, de utána visszaesett a köhögő fázisba. Onnantòl a fèrjem volt vele sètálni, a nagyiig mentek+ vissza. Utána lettem èn is beteg, pár napja. Azòta nem vittem ki. Ma terveztem, de borzalmas szèlvihar dúl jelenleg is, már közvilágìtás sincs. Tudom, hogy èn vagyok a felnőtt, de nem szeretnèm, ha 0 kèpernyőidő lenne, nem vagyok teljesen ellene, csak most nem tudom hogy kezeljem ezt. Èn is bekapcsolom reggelente, este 6-ig megbolondulnèk a full csendben. Sokszor csak a Rádio1 megy rajta, de megy. Meseadònk nincs is, csak a Youtube ès HBO Go. Nem tudom mivel járok el helyesen. Ha Zero TV lesz vagy ha engedem, de szigorú korlátokkal.
2023. febr. 1. 23:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod.

Egy kicsit menjetek ki levegőre!

2023. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
nem értem miért van tv-je az embereknek
2023. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán beraktam a bogyó és babócát,mert szédülök stb. Ez van nem vagyok magam ellensége és mozdulni sem bírok. Nehéz lesz leszoktatni utána,de ezt is számításba vettem. Idővel megérti hogy betegség =több mese. Én is tudtam gyerekként ha beteg lettem jöhetett a Tom &Jerry😅 ha viszont unatkozol ajánlom a facebookon ezt a csoportot,sok aranyos feladat van benne:

[link]

2023. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves lányom 4 napig hőemelkedéses beteg volt, konkrétan 6-19-ig ment a TV, Pedig amúgy napi max 1 órát szokott. Mára elmúlt neki, ma csak 3 órát ment délelőtt, délután már nem kapcsoltuk be, és ő maga igényelte a játékot. Persze nehéz, mert most meg én vagyok nagyon beteg... Éppen felkeltem gőzölni mert nem kapok levegőt 🥺

Szerintem hagyjad, hadd foglalja kicsit le magát, meg magyarázd neki te is, hogy most te vagy a beteg, neked kell többet pihenned.

2023. febr. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Menjetek ki. Huzol sapkát és annyi.
2023. febr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem a hülye TV adòkat nèzem, hìradòt nem láttam 2 ève pl. :D Csak Netflix, HBO Go megy. Most megint Jòbarátokozok. Bocs, de èn szeretem. Nem akarom a fiamba nevelni, hogy a TB tabu a családunkban, s miatta be sem merjük már majd kapcsolni, mert gyerek lett. Fèrjem meg Animèzni szeret. Ha a fiam jòl eljátszik, s èpp nincs dolgom, nèha nèzem a Jòbarátokat vagy olvasok, visszaìrok a barátnőmnek. Nem ülök a csendben mellette azèrt.
2023. febr. 2. 09:47
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt ötösnek szántam. Köszönöm a tippeket. :) Reggeli után kapott egy 7 perces Játèkautòs videòt, mìg összeszedtem magam, de ennyi. Nem reklamált, elfogadta, hogy ennyi jár. Játszik, játszunk. Jòl elvan. Csak a rádio1 szòl. Valaminek muszáj, mert megmakkanok estig a csendben. Sajnos erős ma is a szèl, nagyon dühìtő. Okè, hogy húzzak sapkát, de az arcüregem is fáj. Ilyen szèlben kimenni...hát nem akarom, hogy visszaessek. Amúgy meg tök szèp napos idő lenne...
2023. febr. 2. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!