Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire jó a TSMT torna?

Tényleg ennyire jó a TSMT torna?

Figyelt kérdés
Kisfiammal október óta csináljuk a TSMT tornát. Igazából nevelési tanácsadónál (akkor volt 1,5 éves) mindent rendben találtak, csak mivel nem igazán mondott szavakat, csak hangutánzókat, ezt a fajta tornát ajánlották. Kb januárig rendszeresen is csináltuk, havonta jártunk a terapeutához ellenőrzésre. Volt nála némi javulás, már több szót tud mondani, de azt a nagy áttörést még mindig nem látom. Aztán jöttek a betegségek, a bölcsőde, s mivel párom sokat dolgozik délután, így sok torna kimaradt. Ráadásul nekem is vissza kellett mennem dolgozni. Egyedül csináltam vele, amilyen gyakorlatokat tudtam, de így is rengeteg kimaradt. Ebből milyen hátránya származik? Egyáltalán tényleg ennyire hatásos ez a torna? Hallottam már ezt-azt, vki megrögzötten hisz benne, de olyan véleményt is hallottam, hogy csak felkapták nagyon, sokat nem ér, régen is megtanultak beszélni, járni stb a gyerekek. Nem szeretném abbahagyni, csak sajnos nehéz megoldani úgy, ahogy kellene. Próbálom úgy csinálni, ahogy tudom, de nem tudom tartani mindig az előírást. Szóval igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha "így" csinálom, érek-e vele vmit, vagy ha esetleg abbahagynánk, befolyásolná-e a fiam fejlődését? Elnézést, ha túl hosszú voltam!

2023. febr. 19. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Alapból nem értem, miért kellett volna TSMT-re járnia, mert 1,5 évesen nem mondott túl sok szót. Ez teljesen normális.
2023. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen feleslegesen siettettétek a fejlődését véleményem szerint. 1.5 évesen nem kell beszélni!
2023. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel így is normális ütemben fejlődik felesleges neki a torna (ha más idegrendszeri problémája pl visszamaradt reflex ilyesmi nincs neki). Mivel amúgy is elkezd majd beszélni nemsokára, ezért ha csinálnátok a tornát akkor sem tudhatnátok hogy attól kezdett el vagy anélkül is elkezdett volna (szerintem az utóbbi). Természetesen jó a tsmt de normál keretek közt fejlődő vagy nem idegrendszeri okból származó problémájú gyereknek teljesen felesleges.
2023. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinél válik be.


De annyira kicsi még a fiad, nem hinném, hogy akkora probléma lenne, ha abbahagynátok.

2023. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tsmt torna nagyon jó, ha arra használják, amire való. És az nem a másfél évesek beszedindítása.
2023. febr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amikor elkezdtük, a terapeuta látott nála idegrendszeri értetlenséget, ezért ajánlotta a tornát.
2023. febr. 20. 08:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem, hogy utana mi hogy alakult veletrk? Koszonkm
ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!