Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akit Dalmának hívnak: szereted...

Akit Dalmának hívnak: szereted a neved? Csúfoltak valahogy? (Névváltoztatás dilemmában vagyunk)

Figyelt kérdés
2023. ápr. 17. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

en ket dalmat ismerek mindketto magabiztos kemeny csaj (persze kedvesek es okosak) es nagyon illett hozzanuk ez a nev.


hatha te is ilyen leszel:-)

2023. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem a név miatt fogják csufolni. Akit akarnak azt fognak is. A szülőknek meg kéne tanulni normális értéket, nevelést adni a gyereknek és nem lenne ebből gond.
2023. ápr. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Dalmatának csúfoltuk ezt a nevet a suliban mindig.
2023. ápr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik különösebben, magyarul gyerekemnek nem adnám, de semmi baj a névvel.


Inkább Dalma, mint Lili. Szofi, Lara, Zoé🙈.



Csúfolás…


Akármilyen nevet lehet csúfolni, ha a nevet nem olyan könnyű, akkor találnak mást, ha csúfolni akarnak.. emiatt én biztosan nem változtatnék nevet..

2023. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Dalmatának csúfolták ezeket a gyerekeket anno.
2023. ápr. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok Dalma, de szerintem nagyon szép név.

Hogy a kérdésedre érintőlegesen válaszoljak, kamasz Flórám van, és soha senki nem csúfolta bélflórának, ahogy itt minden terhes anyukát riogatnak vele, akiben felmerül ez a név.

2023. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne az legyen a szempont hogy csúfolható-e... alapból negatív hozzáállás. Itt gyakorin ha bárki rákérdez egy névre, úgyis az lesz hogy csúfolják, jó mérgező magatartás. Ha divatos, azért, ha régies, azért. Ha magyar, azért, ha nemzetközi, azért. Ha csúfolható azért, ha meg nem, na akkor majd neki kitalálnak egyet vagy valaki előkap egyet hasból. A Dalma szép név, uncsitesómat is így hívják, és nagyon szép, kedves lány. Sose hallottam hogy csúfolták volna.
2023. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Elírtam a kérdésben, illetve szerintem autokorrekt javította ki a mobilomon, nem névváltoztatás, hanem névválasztás. :)
2023. ápr. 18. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!