Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem lehet gyermekem?

Figyelt kérdés

Korai menopauzám van én már átestem a klimaxon pedig még 30-sem vagyok.

Jópár évig éltem úgy, hogy bennem volt ez a rossz érzés, hogy nem lehetek anya de ez most felerősödött bennem és egy ideje annyira bánt már, hogy elmondani sem tudom.

Egyedül örökbe fogadni sem tudok sajnos, pedig szívesen örökbe fogadtam volna.

Senkivel sem tudok beszélni erről, nemrég egy olyan ember aki nem tudja a helyzetemet azt mondta "lehet gyerek nélkül élni de minek". Persze neki van egy csodálatos gyermeke és ezért mondta, de nagyon szíven ütött.

Sokat jár ezen az eszem és bár belekéne törödnöm egyszerűen nem megy.



2023. ápr. 25. 20:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%
Petesejt donorral simán lehetne.
2023. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Keress egy párt és fogadjatok örökbe.
2023. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

1

Ahhoz kéne egy pár és egy petesejt donor amit nem szeretnék, nekem ez az egy dolog volt amit kihagytam mikor mindent végig jártam. +Ez sem olyan könnyű dolog.

Nem mindenáron szülni szerettem volna, hanem anya szerettem volna lenni.

Sajnos ez már biztos nem fog megtörténni.

Nevelő szülőség is szóba került de ha mégis vissza kerülne az a gyermek a saját szüleihez én abba belehalnék.

2023. ápr. 25. 20:35
 4/33 anonim ***** válasza:
20%
Lehet egyedül örökbe fogadni.
2023. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%

#3

Cseh vagy szlovák meddőségi klinikán szerintem nem feltétel a házasság. Ott van donor petesejt.

2023. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Szinte lehetetlen egyedül örökbe fogadni!

Ha megyén belül nem találnak párt az adott gyermeknek, akkor megyén kívűl keresnek és így tovább ezzel szinte ellehetetlenítik az egyedül állóak örökbe fogadását.

A petesejt donort még mindig nem szeretném persze megértem ha ez valakinek opció és örülök ha ezzel sikerül neki.

2023. ápr. 25. 20:44
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Saját gyereket sem lenne ideális egyedül vállalni, még ha alakul is így az élet persze, de más direktbe így tervezni. Szerintem előbb erre fókuszálj. Egyébként persze nagy ajándék egy gyermek, jó dolog adni, gondoskodni, átélni ezt a szerepet... de hát csak egy ideig van veled, függ tőled, utána éli a saját életét, ahogy gondolom, te sem lógsz már a szüleiddel vagy ők rajtad. A gyerek egy másik ember, nem egy kiegészítő vagy kiskedvenc. Az meg tipikus irreális elképzelés, hogy elég megszülni vagy örökbe fogadni, és automatikusan örökre örültök egymásnak, meg hálás lesz, hisz sajnos hányan nincsenek jóba a szüleikkel. Inkább társat érdemes jól választani, aki kitart veled öreg korodig. ÉS akár ilyesmikről is lehet őszintén beszélni vele. Nagyon sok ismerősöm van, akiknek ezért vagy azért nem lett gyerekük, de másképp kárpótolta őket az élet. És nem kevesebbek, mint ember. Nem kisebbíteni akarom a problémádat, csak bíztatlak, hogy ne írd le magad.
2023. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

7

Én ezt nem így gondolom

És azt sem hiszem egy gyerek kiskedvenc lenne úristen ilyet még hallani is rossz.

Engem sem a vérszerinti szüleim neveltek fel és nagyon hálás vagyok nekik azért amit értem tettek de én nem azért szerettem volna anya lenni mert jól mutat mellettem és el tudom mondani jajj nekem is van...

Ha pedig felnevelek valakit azt azért teszem mert én szívből akartam és cserébe nem várnék el semmit.

Nem a párt akarok érzés fáj hanem a meddőség, a kettő pedig nemugyanaz.

2023. ápr. 25. 20:53
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
Meg nagyon fiatal vagy, újszülöttet is 45 éves korig lehet örökbe fogadni, addig bőven megismersz valakit aki elfogad téged és együtt örökbe fogadtok. Persze egyedül is lehet örökbe fogadni, de "csak" olyan gyereket aki az egész országban egy hazaspárnak sem kellett, idősebb, roma, esetleg beteg gyereket , ha ilyen gyereket is szívesen fogadnál akkor egyedül is meg lehet próbálni, de szerintem még várj, biztos hogy megismersz valakit.
2023. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén megmondom, szerintem erre nem fogsz itt választ kapni. Azt gondolom, hogy nem is lehet ezt igazán feldolgozni, aki tényleg vágyik egy gyerekre, annak hiába mondják, hogy építsen karriert, meg utazzon, hobbizzon, satöbbi, ezek nyilván nem pótolnak egy gyereket annál, akiben erős az ösztön.


Szakembert keress fel, ne a gyakorit.

2023. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!