Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tesztek ki a gyermekeite...

Miért tesztek ki a gyermekeitekről képet a közösségi médiára?👇🏼

Figyelt kérdés

Mi megbeszéltük, hogy nem teszünk róla ki képet, videót sehova. Majd ha annyi idős lesz, akkor tesz ki magáról ha akar.

Viszont rengeteg gyerekről tesznek ki Facebookon, TikTokon, Instagramon képet, videót egyaránt.


Persze én is büszke vagyok rá, de nekem ez annyira nem szimpi.


Normális kulturált válaszokat szeretnék. Amit itt leírtam az az én véleményem. A kérdés azért került kiírásra, mert kíváncsi vagyok mások szemszögére is.



2023. ápr. 27. 12:03
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Még életkort és nemet írjatok kérlek.
2023. ápr. 27. 12:03
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Engem nem érdekel egyáltalán a közösségi média, csak a messenger miatt használok facebookot. De amiket a rokonok csinálnak képeket, azokat fel szoktam engedni az ő oldalukra. Nem árt senkinek, olyan mint egy cuki kismacskás fotó, mosolyognak rajta egyet, aztán továbbgörgetnek. Vagy nem érdekli őket és úgy görgetnek tovább. De amikor mutatják, hogy jött 100 komment a kép alá, hogy úristen, de cuki, milyen ügyesen ül már, akkor bevallom, büszke vagyok. :) Gondolom emiatt teszik ki mások is a fotókat. 24N
2023. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Szoktam kitenni fotót a kisfiamról de soha semmi olyat, amit később majd szégyellnie kéne. Nem tettem ki képet pl véresen stb mikor megszületett, csak már amikor szépen felöltöztették. Sose teszek ki képet ha beteg vagy ha sír vagy ha tiszta maszatos pl. És a meztelen fotók is természetesen tabu. Csak vállalható, normális képek kerülnek ki, és természetesen nem napi meg heti szinten.

34N

2023. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne? Más kiteheti,hogy itt ott nyaral,levágatta a haját, hogy pózol,smárol főz stb. Miért ne tennék ki arról a személyről képet aki fontos Nekem?

Egyértelműen nem árasztom el a közösségi médiát és ügyelek,hogy se félmeztelen,se síros, se kellemetlen szituációban lévő gyerekről ne legyen fent kép,sőt nem is fotózom olyankor. Barátokkal,ismerősökkel sokszor csak ott tudom tartani a kapcsolatot, ez enm az ördögtől való. A nagyobb gyerekemről pedig csak az engedélyével teszek ki.

Szerintem az a túlzás ha valaki annyira fél,hogy max a lábáról tesz egyet ki, vagy nap mint nap megoszt legalább 1 képet, de nem szólok bele mindenki azt csinál amit akar. 33N

2023. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Évente max 5 képet teszünk ki Fb-on történetbe, ami ugye 24óráig látható. Ha van egy nagyon jól sikerült kép rólunk akkor esetleg berakom profilképnek (évi 1x)

Instán, tiktokon nincs is képem/videóm fent.


Én például elszörnyedek amikor egy ismerősöm kora reggel telesz.rja az idővonalamat a 6-5-4-3-2-1 éves "emlékekkel" a gyerekeiről.


35/N

2023. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Pont úgy, ahogy az 5ös. Általában történetben osztok meg képet vagy rövid videót. Kompromittálót semmiképp. Nem érzem, hogy ezzel bármilyen hátrányt szenvedne a gyerekem. Egyértelműen nem meztelen képekről van szó, és nem is olyan helyzetekről, amit akár kicsit is megalázónak lehetne nevezni.

És, hogy miért? Mert az adott dolgot/eseményt cukinak/viccesnek/büszkeségre okot adónak találom arra hogy megosszam a barátaimmal, ismerőseimmel - más nem látja. Legutóbb egy videó volt a 3 éves lányunkról, ahogy egy 4 akadályos agility "pályán" tökéletesen vezeti a kutyánkat. Vagy amikor farsang volt és katicának öltözött a saját ötlete nyomán. De 5-6 alkalomnál nem több ez évente - tehát kb 2 havonta posztolok így. Ezen kívül évente 1-2szer elmegyünk fotóshoz fotózásra, azok közül a legjobbat beállítom borítóképnek - általában azt ahol a lányom együtt van a kutyáimmal. Nekem ők a legfontosabbak, ezért azt.

Amennyiben sikerül átadnom a saját értékrendünket neki, mialatt felnő, nem fog ebből gondot csinálni. Van olyan ismerősöm, akinek a gyereke külön kéri, ha valamilyen képet szeretné ha az anyja megosszon róla (8 éves).

2023. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs evvel semmi probléma, amíg tele nem rakja az oldalt a gyereke képével. Sajnos én már meztelen képet is láttam nem kitakarva. Mindent lehet, csak módjával. Vki a kutyájáról, macskájáról tesz fel képeket. Na, pont emiatt rak ki vki meg a gyerekről képeket.
2023. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinek magánügy miről és mennyit posztol, amíg azzal nem bánt másokat és nem sért törvényt vagy jóízlést. Nekem azzal sincs bajom, ha naponta posztol valaki a gyerekéről/kutyájáról/kajájáról/politikai nézetéről/álmairól stb. Ha nem érdekel, tovább görgetek...nem egy olyan dolog amin fent szoktam akadni.
2023. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk volt olyan, hogy a nagyot a réges-rég feltett kiskori képével cikizték (semmi extra nem volt a képen, normális ruhában játszó, nem maszatos kisgyerek látható rajta). A kicsiről így semmi sem került már ki, a nagyét is mind letöröltük.
2023. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező téged miért érdekel ki miért rak ki képet Facebook TIK tok stb ? És miért érdekel kor még nem ? Nem tökmindegy?
2023. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!