Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fog változni a nagyszülőkhöz...

Fog változni a nagyszülőkhöz való hozzáállása?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos, ha a kezdetektől nem is, de nagyjából olyan 8 hónapos kora óta, ha meglátja a szüleimet, legtöbb esetben vagy sír vagy nyűgösködik. 10 esetből 8x biztosan. Próbáltuk már, hogy nem egyből veszik fel, mert anyukám nehezen bírja ki, hogy ne vegye egyből kézbe, hagytunk neki időt, hogy feloldódjon, de utána se lett sokkal jobb a helyzet. Ritkán fordul elő, hogy elvan velük. Az egy dolog, hogy nyilván nem tudnám rájuk bízni, ha bármi lenne, de amikor itt is vannak, pl felseperni nem tudok, mert engem keres a kislany a tekintetével, láthatóan feszeng. Másik részről csak após szokott jönni, nála talán nem sír, de komolyan nézi, és nála is sokszor nyűgösködik.

Talán mi rontottuk el azzal, hogy egyszer szüleimmel hagytuk 1 órára a kislányt? Azt hiheti, megint ott hagyjuk? Idegenekkel egyébként is elég feszengő, van hogy sír is, bár általában férfiaknál.

Szüleim heti 1x tudnak jönni a távolság és munkájuk miatt, de azért úgy gondolom, a kislányom már ennyi idő alatt megszokhatta volna őket, legalább annyira, hogy ne kezdjen el sírni vagy ne legyen szinte végig nyűgös..

Mit gondoltok? Nálatok hogy volt? Fog ez változni szerintetek valaha? El vagyok keseredve, mert szüleim nagyon szeretik és szeretnék is babusgatni, szeretgetni, de így nehéz..



2023. máj. 14. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a szuleiddel, hogy egyenlőre hanyagoljak a babusgatast meg bármiféle érintest. Le lehet ülni a padlóra és bele kezdeni valami játékba, amit a gyerek szeret, aztán várni,hogy becsatlakozik
2023. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Persze hogy fog változni. Ha előbb nem, iskolás korára már mindenképp felfogja, hogy nem menekülünk el a nagyszülők elől. 😁
2023. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Igen, lehetett attol az egy alkalomtol. Mennyiidos volt akkor? Utana nyugosebb lett?


Ennyi idosen mindket gyerekem felt a rancos, szemuveges illetve borostas-szakallas emberektol. Mennyi idosek a szuleid?

2023. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

8 hónapos korában volt az az egy alkalom. Én ahhoz datálom, hogy talán összefüggésben van vele.

60hoz kozeliek, de életkorral sztem nincs összefüggésben.

2023. máj. 14. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az időzítés volt rossz, ez a szeparacios szorongás kezdete. Ha nincs hozzászokva a rokonokhoz, akkor sírnak tőlük. Nekem a lányom heti egyszer volt anyámnál hétvégén velem, és többször sírt ennyi idősen. A heti egy alkalom lofasz rizzsel.


Aztán gyakrabban mentünk és visszamentem dolgozni, így anyu vigyázott rá rengeteget, soha többet nem volt gond.

2023. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudnak többet jönni, hozzájuk meg csak nem költözhetunk.
2023. máj. 14. 14:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagyis többször jönni
2023. máj. 14. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, teljesen érthető, csak azt mondom hogy (sajnos) ez általános.


Amúgy a lányom is ilyen volt, ahogy írtam, mindenkitől félt, most lesz három és inkább attól félek hogy valaki fogja és elviszi, annyira szociális. Elmúlik majd, ne aggódj

2023. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!