Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kizárólagos felügyeleti jog...

Kizárólagos felügyeleti jog apánál van, de anya azt akarja, hogy oda költözzön a gyerek! Van bármi esélye?

Figyelt kérdés
15 éves a gyerek, apa 9 éves kora óta neveli kizárólagos felügyeleti joggal. Mert az anyja lemondott róla, még külföldi tartózkodás során. Apa hazaköltözött a lánnyal, anyuka kint maradt külföldön. Rendes bíróság is tárgyalás során ítélték a gyereket apuká ak, anyuka is azt mondta bármit aláír. Most viszont hazaköltözött ő is, és igényt tartana a lányra. Mikor hazaköltözött szintént volt gyermektartási per, ahol azt mondta semmilye sincs csak a 2 éves fia. Egyedül él, az édesanyja segíti.(persze ez nem így van) 10.000ft gyerektartást hajlandó fizetni. Most eltelt pár hónap, és befűzte a lányt, ő is menni akar. Van bármi esélye?
2023. jún. 12. 12:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

"igényt tartana"

Az marha kevés.

Majd ha az utolsó bírósági ítélet óta eltelt 2 év, akkor indíthat új keresetet a felügyeleti jogért.

Majd ennek fényében "tarthat igényt" bármire is.

Szerintem max váltott elhelyezést ítélnek meg, de ha se helye, se pénze a gyerekre... hát nem sok esélyt látok.

2023. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igazából akkor is dolgozott, csak feketén, és együtt is élt a kisebb gyereke apjával csak fizetni nem akarta a normális összegű gyerektartást. 25öt ítélt a bíróság, ez februárban volt. Viszont Az elehelyés óta eltet már bőven 2 év. És a lány is menni akar.
2023. jún. 12. 12:36
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj 15 éves már a bíróság figyelembe veszi azt is mit akar a gyerek.

Amúgy ilyen teszt jelleggel próbáljátok ki az 1 hét itt 1 hét ott felállást. Ha tényleg olyan gány a helyzet anyukánál, akkor ha már élesben ott lesz és nem csak a szép szavakat meg ígéreteket hallja, akkor lehet hamar megváltozik a véleménye.

2023. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

"Most eltelt pár hónap, és befűzte a lányt, ő is menni akar."


Mivel tudta befűzni?

2023. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
“Megváltozott" az anyja szerinte. Ott nincsenek szabályok, oda megy és akkor ahova akar. És érdekes módon hírtelen mindenre lett pénz.
2023. jún. 12. 12:57
 6/24 anonim válasza:
90%

#5

Általában pont ezek a dolgok azok, amik először megbuknak, így valóban célszerű lenne egy próbát tenni a közös felügyeletre.

Melyik tindzsernek nem imponáló a szabadság meg a pénz. Csak ez elmúlik.

2023. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan változhatott ekkorát pár hónap alatt a helyzet. Elmondom, hogy én vagyok a lány nevelőanyja, 9 éves kora óta. Húsvétkor még ő maga mondta, hogy soha sem költözne az anyjához, ha az apjával ne adj Isten történne valami akkor is velem maradna. Nagyon fáj a szívem, hogy látom a férjem összetörve, és mert elvesztem az egyetlen lányomat. Egy hónapra elengedtük, próba jelleggel, most arra lennék kíváncsi, ha az anyja beadja a keresetet mennyi esélye van? Úgy, hogy egyszer már lemondott róla.
2023. jún. 12. 13:06
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy 15 évesen ha a gyerek menni akar és a feltételek adottak, akkor már figyelembe veszik az akaratát.
2023. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon szomorú helyzet. Te hiába látod felnőttként, hogy mennyire igazságtalan az egész, annak a lányka mégis ő az édesanyja és biztos nagy seb az a lelkében, hogy anno elhagyta, most pedig a hirtelen jött kényeztetés azt a fájdalmat enyhíti. Nehéz helyzet, én biztos kikérném egy szakember véleményét, hogy hogyan kezeljétek, hogy ne vadítsátok el magatoktól, és hogy bennetek se maradjon meg a sérelem, hogy ő most azt választja aki anno eldobta.
2023. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Mikor elengedtük bocsánatot kért. Mondtam neki, hogy az érzéseiért soha ne kérjen bocsánatot. Most úgy érzi, hogy ott jobb neki. Ha bármiben tudok segíteni, vagy szüksége van rám azonnal megyek. És ha meggondolja magát várjuk haza, mindenféle következmény nélkül. Hiába neveltem sajátomként, valahol mindig tudtam, hogy ez el fog jönni. Van nálunk is egy öccse, ő 2,5 és neki is nagyon hiányzik. Minden nap keresi, mikor jön már haza.
2023. jún. 12. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!