Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes utálom az anyaságot...

Rettenetes utálom az anyaságot már. Èrez így más is?

Figyelt kérdés

Tervezett gyerek. 6 ève szültem. Ahogy megszültem, vele maradtam a szobában, akkor èreztem elsőnek azt, hogy ezt nem akarom. Semmi kedvem a sirást, hisztit hallgatni, kiszolgálni.

De összeszorítottam a fogam ès csináltam mert hát a fèrjem szerint èn akartam nincs kiszállás, belehajtottam a fejem csinálni kell most már.

Az elmúlt 4 èvben èrzem azt, hogy gyűlölöm ezt. Elegem van, hogy rajtam kívül mèg más dolgát is intèznem kell, kiszolgálnom, aggódnom èrte. Elegem van, hogy felborította az èletünket. Már nincs nyugalmas gondtalan èletünk. Nem mehetünk oda akkor amikor akarunk, nem akkor bújunk ágyba mikor akarunk, hozzá kell alkalmazkodnunk. Soha nem èlhetünk már úgy ahogy èltünk.

Ès ez rohadtul fáj, bosszant. Nem gondoltam akkor anno ezekre, csak, hogy okè legyen nekünk is gyerek.

Nem fogom elhagyni őket ha már ennyit kibirtam. De tèny várom, hogy kirepüljön 12 èv után.


Minden nap a règi kèpeket nèzem ahol ketten vagyunk, boldogok ès függetlenek, akik oda mentek csavarogni ahova akartak, ès senkivel nem kellett törődni.


Belefádtam ebbe unom, nem nekem való ez, más èletformára vágyom.

Kèptelen lennèk ezèrt elválni, de közben megbolondulok lassan a bánattól, hogy így megy el az èletem legszebb időszaka.

Tudom, tudom felelőtlen voltam de ha ezt valaki mondja, mindent mrgteszek, hogy ne legyen gyerekem.



2023. júl. 7. 22:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/144 A kérdező kommentje:

Utolsó. Ha depresszió lenne, mièrt van az, hogy ha egyedül megyek valahova vagy a fèrjemmel újra a règi vagyok? Boldog, gondtalannak èrzem az èletem. Aki depis az nem ilyen. Egyszerűen annyi, hogy útálom ezt. Nem depi. Mert akkor mindig letargikus lennèk, de nem.

Sajnos egyedül nem tud kiszállni a kádból mert esett már el. Egyedül ha tusol úszik a fürdő mert kitusol.

6 szor eszik amikor itthon van. Ugyebár reggeli, ebèd, vacsi. Plusz tízórai, uzsi, meg van, hogy 1 óra múlva újra kèr ebèdet mert kevesett evett. Tehát 6 terítèk. Egyedül nem tud teríteni nem èri el fent a tányèrt pl.

Az oviban ha hazajön piszkos a ruci megy a gèpbe. Van, hogy bepisil reggel mèg ha este sokat iszik. Du.ha játszó után hazajön homokosan csak mosni kell. Szóval igen sokszor kell rá mosni.

2023. júl. 8. 11:40
 62/144 anonim ***** válasza:
67%

A depressziónak nem csak egyféle forgatókönyve van, többféle válfaja is létezik.


Amilyen életet te felvázolsz egy full átlagos családé, ilyentől Ben szoktak depressziósak lenni az emberek.

Vagy valamit nem írsz le, vagy pedig igen, neked ennyitől depressziód van.


Olvasd vissza miket írsz...

Nem egy kamaszról beszélsz, aki lop, drogozik, vetekszik, aki miatt tényleg kétségbeesett depressziós lehet egy szülő, te olyanokon akadsz fent, hogy mesét kell olvasni, és szerinted neked semmi bajod.


De, elárulom, hogy nagyon komoly gondok vannak a toronyban.

2023. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/144 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is troll kérdés

1. Az oviban 4-5 éves kortól ingyenesen,ovi időben van logopédus. Pár hónap alatt az ÖSSZES gyerek végez a beszéd korrekcióval,de aki nem,annak még ÉVEI vannak suliig,így azzal tovább foglalkoznak.

2. 6 éves gyerek már nem pisil be. Vagy mondjuk évente egyszer tényleg felfázik vagy nem ér ki időben, de nem rendszeresen. Ha bepisil 6 évesen és nem fejlődik a beszéde, akkor már rég orvoshoz kellett volna vinni.

3. A tusolás kb 5 perc, ha nincs fürdőkád,amiben órákig pancsolhatna. Ennek nem kellene gondnak lennie.

4. Egy 6 éves már nem is mindig,minden nap akar esti mesét olvasni,de még ha igen,akkor is már rég megérti,ha anyának nincs kedve.

5. Nem értem,minek "teríteni". Ekkora probléma kirakni egy tányért és max 2 evőeszközt? Nálunk egy sima ikeás asztal van, van pár tányéralátét és ennyi. Ha mellé megy a kaja,1 mozdulattal letörlöm. És tízóraihoz meg uzsonnához minek "teríték"?

2023. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/144 anonim ***** válasza:
62%

Hányingerem van tőled. Szerencsétlen gyerekkel csesztél csak ki, mit hittél, ha szulsz egy gyereket, nem kell róla gondoskodni? Kipottyantod, aztán ellátja magát?

Nekem is van gyerekem, tény, hogy jobban át kell gondolni hova és mikor megyünk, de simán lehet szórakozni a gyerekkel. Illetve nélküle is el lehet menni, főleg, ha már 6 éves. Rajtad a pszichológus sem segít, mert szegény gyereket hibaztatod , a saját hulyeseged miatt. Szerinted ő ezt nem érzi? Milyen gyerekkort adsz neki így érzelmileg? Bár kétlem, hogy ez téged érdekelne, látszik ,hogy csak te vagy itt a lényeg és a hiányolt boldog életed. Komolyan felfordul az ilyentol a gyomrom. El kéne kezdeni tartani az ilyen fogyatékosoknak felvilágosító órát, hogy mivel is jár egy gyerekvallalasa, mert úgy tűnik egyesek nincsenek tisztaba vele, és csak szaporodni tudnak, gondolkodni meg nem.

2023. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/144 A kérdező kommentje:

A pedagógiai szolgálatnál a diagnózis beszèdfogyatèkosság. Az oviba a logopèdia semmi. Muszáj heti 2 szer egyènire vinni,ahol csak vele, az ő problèmájával foglalkoznak. Igen is van, hogy reggel mire felèbred bepisil. Èjjel nem èbred az ingerre mèllyen alszik lehet.

Kèpzeld hisztizik ha nincs mese mert anèlkül egyszerűen nem bír elaludni.

Fürdőkád van, nem tusol mert szèttusolna mindent.

De itt biztos mindenki orvosi diplomával rendelkezik, hogy így tudja az èszt osztani...

2023. júl. 8. 12:26
 66/144 anonim ***** válasza:
91%
Megérne egy alaposabb kivizsgálást,mert itt messze nem csak a beszédről van szó.
2023. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/144 anonim ***** válasza:
79%
Így van, a gyereknek kéne inkább pszichológus, biztos, hogy érzi rajtad ezt az egészet, és így jön ki rajta. Büszke lehetsz magadra
2023. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/144 anonim ***** válasza:
86%

Pszichológus kéne a gyereknek is. Simán lehet ez az anyjából áradó mély gyűlölet az oka a problémáinak mint pl bepisilés. Szegényke 😔

Kérdező te full zakkant vagy. Jobb lenne mindenkinek ha lelépnél. Az hogy te nem neveled önállóságra a saját hülyeséged. Gondolom neked az is nyűg. Nekem a 4 évesem egyedül fürdik, szendvicset csinál magának, segít főzni...... Stb. De ebbe munka van. Úgy nem megy hogy leszarom a gyereket meg húzom mindenre a számat. Meg következetesség. Egyen annyit hogy jól lakjon és nincs evés a következő étkezésig. Ennyi. Dehát mint mondtam ez munka. Te meg egy teregetésbe is belehalsz

2023. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/144 anonim ***** válasza:
76%

Szeretném azt hinni, hogy anya a gyerekéről így nem beszél, mégha néha marhára bele is lehet tényleg fáradni.

Kb. az első félévet éltem meg így. Küzdöttem ellene, nehezen tudtam feldolgozni, hogy ennyire kötött vagyok. Aztán fokozatosan könnyebb lett és átalakultunk két fős családból három főssé. Nem sírom vissza a régi életem, mert nincs értelme a múltban élni, szabad volt, mégis üresnek érzem, ha azt látom most milyen életet élünk. Mellesleg annyira gyorsan felnőnek, hogy hamarosan élhetjük újra kettesben a férjemmel a "gondtalan jövők-menők" életét, szóval közel sem értem mit élsz meg ekkora tragédiaként és miért. Én is depresszióra gyanakszom és mérhetetlenül sajnálom a gyerekedet, amiért ilyen hangulatban kell felnőnie. Ha nincs is kimondva, érzik ezt a gyerekek. Újabb lelki roncs a világon, remek...

2023. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/144 anonim ***** válasza:
74%
Jah meg ez a napi 3 ruha🙄🙄🙄 Minek? Oviból eljön koszosan, megyünk a játszira mégjobban összekoszolja aztán meg itthon is. Doszt elég erre egy ruha. Nem kell cserélgetni. A gyereket nem zavarja, mások sem azt lesik (vagy de de kit érdekel), otthon meg megint mit számít. Szóval ez is a saját baromságod
2023. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!