Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szerettek a legjobban az...

Mit szerettek a legjobban az anyaságban? Olyan lett a számotokra, mint amilyennek elképzeltétek?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nincs olyan amit szeretek benne, szr az egész!!
2023. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem olyan mint gondoltam,milliószor nehezebb fizikailag és érzelmileg is.

Azt szeretem az anyaságban, hogy sokkal jobban értékelem az életet,megfontoltabb,óvatosabb lettem.Illetve képes vagyok jobban küzdeni dolgokért,egy csomó mindent -ha nem lenne gyerekem -nem csináltam volna meg.(új szakmát tanultam, hogy kötetlen munkaidőm legyen)

2023. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Sokkal nehezebb, mint képzeltem, és sokszor nem élvezem. De amikor elalszik, vagy elvan egy pár percig és nem érzem úgy, hogy szétszakadok, akkor ránézek és nem tudom elképzelni, hogy mivel érdemeltem ki ezt a kis csodát. Amikor bújik hozzám, ölelget a kis karjaival, rámlapul, az a kedvencem. Meg a kis tejillatú nyaka a puha, göndör hajacskáival. Amikor sikítva nevet, ha kergeti az apja. Amikor minden egyes kavicsot idehoz a kertből és büszkén mutogatja, hogy milyen jót talált. :) Ez az idő 1%-a, de ilyenkor olyan boldognak érzem magam, hogy megéri a 99% szívásért. Csak erre néha nehéz emlékezni, amikor visít a nappali közepén, mint valami vágási malac, mert becsuktam a hűtő ajtót és ő ki akarta pakolni a szószokat a hűtőajtóból...
2023. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár évben viccen kívül kizárólag a gyerekemet szerettem benne. Minden más orbitális szívás volt - az egész feladatkör, napi rutin, testi és lelki változások, a társadalom hozzáállása mindenhez és legfőképpen a többi anyuka totál lehozott az életről. Pár év alatt megszoktam a dolgokat és már sokkal gördülékenyebben megy minden, na meg visszakaptam a 'felnőtt' létet, mikor visszamentem dolgozni (imádom a hivatásomat), azóta jól vagyunk. Természetesen a gyereket most is imádjuk, de soha nem kezdem ezt mégegyszer elölről.
2023. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sokat segített, hogy nem kepzelodtem, hogy majd milyen lehet. Egyszerűen mindig az aktuális állapothoz alkalmazkodtam és kitapasztaltam nekünk mi és hogy jó. Nagyon élveztem, pedig nem volt egyszerű de mindig kihívásnak és megoldando feladatként fogtam fel, nem akadálykent. Mindig megtalaltam az örömöt mindenben. Abban is, amikor 3 evig 2 óránként keltem hozzá folyamatosan. Mert amikor fél álomban beszélt hozzám, az nagyon cuki volt és kész. Szerintem ha így fogod fel, minden egyszerűbb.
2023. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

De ki pontozgat le mindenkit? 🤨🤔

2023. júl. 20. 13:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érzelmileg nehezebb,de ezt tudom kezelni. Viszont sokkal türelmesebb vagyok, sőt mondhatom azt, hogy 180fokos fordulatot vettem ez ügyben, céltudatosabb lettem, jobban figyelek a mentális egészségemre, rengeteg dolgot teszek ami a komfortzonamon kívül esik, és ezzel együtt nőtt is az önbizalmam. Szóval nekem rengeteg jót ad, a sok sok szeretet és nevetés mellett. Komoly feladat szülőnek lenni, de lehet jól csinálni ha az ember tényleg akarja.
2023. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 flora08 ***** válasza:
100%
Sokkal nehezebb, mint amilyennek elképzeltem. A születése utáni időszak borzasztó volt. Tudnék mesélni róla sokat, de a kérdés most nem arra irányult 🙂 Szeretem, hogy rengeteg dolgot taníthatok neki amikor együtt játszunk, sétálunk vagy bármilyen hétköznapi helyzet alkalmával, pl. bevásárlás, főzés, kertészkedés. Őt még minden érdekli (októberben lesz kétéves). Szeretem figyelni, ahogy felfedezi a világot, ahogy örömét leli a legapróbb dolgokban; és azt is, hogy lesz (szó szerint) napról-napra ügyesebb. Úgy érzem, mióta anya vagyok sokkal lazább lettem. Ezt úgy értem, hogy korábban hajlamos voltam túlgondolni mindent. A fiam viszont lefoglal annyira, hogy már nincs időm, kapacitásom feleslegesen agyalni 😀 meg nincs is értelme.
2023. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy miért volt rossz a szülés utáni időszak?

(ha nem szeretnéd, nyilván nem muszáj 🙂)

2023. júl. 20. 15:22
 10/12 flora08 ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok (#8). Persze, szívesen, csak a kérdésed a jó dolgokra vonatkozott, azért nem részleteztem 🙂. De a tapasztalataim megosztásával hátha segítek másoknak. Ezt a választ egy korábbi kérdés alatt fogalmaztam meg, (úgy gondolom egész jól összefoglaltam) nézd el nekem kérlek, hogy - a nagy részét - bemásoltam.


Őszintén sajnálom, hogy ezt kell írnom, de a fiam születését követő néhány hónapot szívem szerint kitörölném az elmémből. Tervezett, nagyon várt baba volt, a terhességem pedig csodás, problémamentes. A császármetszés után viszont nagyon nehezen regenerálódtam, hónapokig véreztem folyamatosan, teljesen legyengültem. Arcon csaptam volna azokat, akik a "mozogj sokat, ne hagyd el magad" szöveggel jöttek. Hát, biztosan állíthatom, hogy a mozgás még nem garancia a mielőbbi felépülésre. A terheségem alatt rendszeresen mozogtam, nem híztam el (kórosan sovány voltam előtte), amikor hazajöttünk tettem a dolgom, nem feküdtem naphosszat. Utáltam, hogy lépten-nyomon azt olvastam/hallottam, hogy sok anyuka olyan gyorsan rendbejött, mintha mi sem történt volna, én pedig úgy éreztem, hogy az életben nem voltam még ennyire rosszul, fizikailag és mentálisan egyaránt. Elképesztően sokat sírtam. Elláttam a fiamat (ölbe vettem, ringattam, simogattam), de volt, hogy közben egész nap csak sírtam. A mélypont az volt, amikor zokogva azt hajtogattam, nem akarok anya lenni. Úgy éreztem, erre nem vagyok alkalmas. A fejemben volt egy tökéletes anya-kép, aminek nem tudtam megfelelni, és ezért teljesen kiborultam. A családom szerencsére mellettem állt (legalábbis egy része), pszichológushoz is jártam. Az én esetemben a rengeteg gyermekkori, addig feldolgozatlan érzés tört felszínre, amivel nem tudtam megküzdeni (ez ismét egy külön történet).


A gyermekvállalás előtt állókat továbbra is arra biztatom, hogy ha úgy érzik, vannak problémáik, félelmeik, időben keressenek meg egy szakembert: a baba születését követő, aggodalmakkal teli, nagyon fárasztó időszak előhozhatja mindenkiből a legrosszabb érzéseit. A hormonokról meg már ne is beszéljünk. Ja, és ugyanez igaz a szoptatásra. Ha más anyukának is annyit segítenek az egészségügyi dolgozók mint nekem, azt hiszem, jobban jár, ha előre keres magának egy tapasztalt segítőt. (Természetesen nem általánosítok, biztos vagyok benne hogy vannak kedves, elhivatott szakemberek, csak én sajnos nem velük találkoztam.) Minden erőfeszítésem ellenére sem tudtam szoptatni, ami még borzasztóbbá tette a lelkiállapotomat. A történetet azért szeretném pozitív hanggal zárni: ezerszer, milliószor jobban szeretem ezt az időszakot, annak ellenére, hogy mindenki riogatott vele (hisztizik, nem fogad szót, szaladhatok utána, stb.) és megjósolta hogy visszasírom majd a babakort... egészen biztos, hogy nem. A legjobbakat kívánom! 🙂

2023. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!