Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetés az esemény...

Miért elkényeztetés az eseménydús gyerekkor?

Figyelt kérdés

Párom lánya 2 hetet van nálunk, kettőt az anyjánál. 7 éves kislány.


Ha itt van, szoktunk programokat szervezni, olyan dolgokat kitalálni, ami neki is tetszik, amit ő is élvez.

Pl. múlthéten volt két kimozdulós program, egyszer voltunk moziban, a Barbie filmet néztük, előtte játékboltban, mert ha már Barbie, választhatott magának egy új babát. A másik programunk pedig miattam volt, mert mennem kellett körmözni, ő pedig jött velem. Mondtam, ha jól viselkedik, utána elmegyünk sütizni és óriáskerekezni. Végül annyira tetszett neki ott minden, hogy az ő körmei, lábujjai is ki lettek festve (sima lakkal, mielőtt betámadnátok, hogy műkörmöket rakatok a gyerekre).

Ezeket leszámítva itthon voltunk, itt foglaltuk el magunkat. Vagy átjöttek barátnőmék a gyerekeikkel és medencéztünk, csináltunk gyümölcssalátát, koktélokat, rendeltünk pizzát. Vagy ketten voltunk, segített nekem gardróbot válogatni, sminkeket szortírozni, közben kérdezgette, mi mire való, ki is próbált pár dolgot. Vagy nekiálltunk tortát sütni, mert látott valami videót és mindenképpen szerette volna megkóstolni, ami benne volt. Szóval elfoglalja magát itthon is, igaz, hogy szeret velem, velünk lenni, ritkán megy be napközben a szobájába, de minket nem zavar. Ha éppen valami dolgom van, akkor is igyekszem bevonni, ha érdeklődik. De játszani is rengeteget szoktunk, vagy tényleg lusta nap van, és rendelünk, filmezünk, így telik a nap.

Szóval vannak aktívabb programok/időszakok, de itthon is simán jól tudja magát érezni.


Az anyja szerint itt csak elkényeztetve van, nagyot fog majd nézni, ha rájön, hogy a való élet az nem az, amit mi élünk, amit én mutatok neki. Most ez szerintem azért van, mert elég utolsó pillanatban kitaláltuk, hogy 3 napot Disneylandben töltünk vele az ősszel. Minek, fel sem fogja még, hogy ez mivel jár, hogy másoknak erre lehetőségük sincs, neki ez természetes dolog, meg egyáltalán minek. Mindig ez, hogy "minek?!". Azért, mert hatalmas élmény, főleg még gyerekként. De ha kap valamit, akkor is, hogy minek kellett...

Meg, hogy neki már elege van abból, hogy itt két hétig "el van rontva" a gyerek, aztán ő nem bír vele, nem tud tőle semmit csinálni. Persze, mert ő parancsolgat csak a gyereknek, nem figyel rá, nem érzi a szükségleteit. Pl. nálunk megvan az esti rutin, fürdés-vacsora-mese-alvás. Náluk ez nincs, akkor küldi aludni a gyereket, amikor még nem álmos, és ha hallja, hogy valamit csinál bent a szobában még, csak ordít rá, hogy "CSEND MÁR". Ő nem viszi sehová, mert nem szeret eljárkálni otthonról, szerinte minden felesleges, ő két sütemény árából süt egy tepsivel otthon, ő nem fizet egy múzeumért, amire a gyerek két nap múlva nem emlékszik stb.

Én meg úgy vagyok vele, hogy legyen egy eseménydús gyerekkora, tapasztaljon minél többet.


2023. aug. 4. 16:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
44%
Nem elkenyeztetes. És ha jól értem 2 hét alatt voltatok, egyszer moziban, egyszer meg hagytad, hogy eljöjjön veled a körmöshöz. Hát ezt eseménydúsnak se nevezném. Az anya amúgy nyilván utál téged és ezért mondja ezeket. Te meg utálod őt és ezért mondod, hogy egy unalmas szar anya. Nem lenne egyszerűbb a magad dolgaval törődni?
2023. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
36%
Egyrészt a film 12-es korhatáros, másrészt ne csinálj majmot egy hétévesből, hogy körmöshöz hordod. Nem a barinőcskéje vagy, hanem a mostohaanyja, próbálj úgy viselkedni vele
2023. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
65%
A film valóban nem neki való, ezt te is tudhatnád. Disneyland pedig tényleg felesleges, a többivel nincs baj, de te a barátnője vagy a leirtak szerint, nem a szülője.
2023. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Egy hét alatt, ez így a múlthetünk volt. :)

A magam dolgával törődök, mivel a kislány velünk (is) él.


A 12-es korhatár nem azt jelenti, hogy 12 évesnél fiatalabb ne nézhetné meg.

Az, hogy elkísért körmözni, nem azt jelenti, hogy "majom" lesz belőle. Nyári szünet van, ilyenkor belefér az, ha ki van festve a körme, még alsóban is. Nyilván tanév közben, iskolában ilyen nincs.


Az, hogy a mostohaanyja vagyok, nem jelenti azt, hogy ne járhatnék a kedvében. Sőt, nekem anyukám a mai napig az egyik legközelebbi barátnőm is, akivel kamaszként is bármit megbeszélhettem, még az általam legcikibbnek ítélt dolgokat is... Attól, mert valaki szülő/mostohaszülő, nem kell keménykedni, vaskalaposnak lenni a gyerekkel.

2023. aug. 4. 16:38
 5/66 A kérdező kommentje:

Élvezte a filmet ő is, én is. Úgyhogy ezen kár rugózni.


Disneyland meg miért lenne felesleges? Ennyi erővel az összes utazás felesleges gyerekkel... Elárulom, még felnőttként is hatalmas élmény maga az egész Disney világ.

2023. aug. 4. 16:39
 6/66 anonim ***** válasza:
59%

Ahha

Anyuka is olyan anyagiakkal rendelkezik mint ti?

Gondolom nem azért nem vesz sütit mert annyira szeret sütni, hanem mert nem telik rá neki.

A gyerek meg nyilván 2 hét jólét után, nála is ezt a színvonalat szeretné, csak anyunak nem telik rá!


Engem is bántaba ha nem tudnék a gyerekem kedvében járni, mert nincs rá keret, miközben apuka meg a mostohaanyu tejben vajban fürdeti

2023. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
77%
De sok irigy rosszindulatu van itt .Szetintem tök rendes tőled,hogy foglalkozol vele .Mi is így gondoljuk,hogy a gyerekrknek mindent megadunk,mindig megyünk mi is ide oda.Ez alap,ha az ember megengedheti magának.Annyi,hogy nem szabad átesni a ló túl oldalára,mert nem fog értékelni semmit .
2023. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Azért nem minden program egy Disneyland árkategória. Sőt, rengeteg ingyenes is van, vagy olyasmi, amiket otthon tudnának csinálni. Pl. a kislány imádja a gofrit, szerintem ha lehetne, minden nap azt reggelizné. Szeret segíteni elkészíteni a tésztát, utána díszíteni is, kiválogatni a tetejére valókat. Szerintem a gofrikészítés nem olyan program, ami hatalmas vagyont igényelne.
2023. aug. 4. 17:17
 9/66 anonim ***** válasza:
94%

Nézd! Mi nem látjuk ebből az életeteket.

Nem mindegy h anyuka 12 órázik a gyárban éhbérért, és utána kellene gofrit sütögetni, mert te ezt csinálod vele annyi különbséggel hogy egy 6 órás irodai munkád van.


Csak a te nézőpontodat látjuk, amiben úgy állítod be magadat mint a megtestesült jóságot a minta(pót)anyát. Még ő egy gonosz banya


Nem téged akarlak bántani, de ez így annyira egyoldalú sztori

2023. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:

Nem állítok be semmit, senkiről.

Nyilván nekem is megvannak a hibáim, ebben biztos vagyok. Ahogyan abban is, hogy ő nem foglalkozik a gyerekével eleget... Mármint érted, ha gyári munkás vagy, akkor az már indok, hogy ne foglalkozz a gyerekeddel, ne járj néha a kedvében?:D


Orvos amúgy.

Nekiállhatnék most számolgatni, bértáblát nézegetni, de nem gondolom, hogy ne keresne annyit, hogy mondjuk havi 1 sütizés például ne férjen bele...

2023. aug. 4. 17:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!