Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kötődni az...

Miért nem tudok kötődni az újszülött, 3 hetes babámhoz? Rettenetes anyának érzem magam, emiatt aludni sem tudok szinte sosem.

Figyelt kérdés
2023. szept. 4. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert ez folyamatosan alakul ki. Tévhit hogy ez mindenkinek jön a szüléssel! Ne várj sokat magadtól, ilyenkor a gyerek ellátása ösztönös. 6-8 hetes korára meg fog jönni a kötődés:-)


Ráadásul még a baby blues is ilyenkor zajlik.

2023. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Türelem, nem vagy emiatt rossz anya. Igazából csak azt javaslom, hogy próbálj minél kevesebbet olvasgatni neten a témában, pláne az ilyen "szuperanya" beszámolókat, mert nagyon torz képet fest.
2023. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem tudsz még kötődni,mert nem is ismered még.Most fogtok összeszokni,kialakulnak szokásai neki is,egyre cukibb lesz,lesznek közös"élményeitek".Jelenleg ösztönösen ellátod,és amúgy már ezzel is kötődsz hozzá.Ha nem így lenne,akkor a kérdés sem yzületik meg.Fogadjunk,hogy ha elvinné valaki,akkor máris hiányozna,vagy ha esetleg valakid segít azzal,hogy elviszi sétálni hogy tudj pihenni,akkor aggódsz érte.Az eleje meg piszok nehéz.Nekem 4 gyerekem van,nyilván a többediknél már volt ami rutinból ment,mégis minden alkalommal az első hetekben azt gondoltok,hogy nem vagyok normális,hogy ezt megint bevállaltam,meg,hogy nem vagyok képes rá.De az voltam,és te is az vagy.Minden nappal könnyebb lesz,(aztán nehezebb)és egyre jobban fogod szeretni,és ő is téged.Az csak mese,mikor valaki azt mondja,hogy az első perctől végigminden nappal volt,sosem volt mélypont,soha nem volt kétsége semmi felől.Ezek valóban csak a szuper anya szövegek,kb mint a testképnél a Barbie baba.Ha elhiszed,hogy az a valóság,akkor egy darab kakinak hiszed magad.Pedig nem vagy az.Az emberek 90%-a nem olyan,mint amilyennek bemutatja magát.Az anyaság is ilyen.
2023. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
*szuper nem nappal
2023. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor normális, hogy úgy érzem visszacsinalnam? Hogy akarom vissza a régi életem?
2023. szept. 4. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan ezt éreztem az elso hetekben, azt akartam h minden olyan legyen mint regen.

Nekem a ferjemmel valo sok beszelgetes es a szabad levego segitett. Ha tudsz 1-1 olyan dolgot csinalni, amit regen szerettel, azt erdemes par het mulva, a gyermekagy utan aprankent nalunk ez elmult: ferjemen kivul soha senki irant nem ereztem ekkora szeretetet, mint a lanyom irant.

Aztan most jon a testvere, es az eszemmel meg nem tudom felmerni, hogy lesz majd vele is. :D

2023. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Én mindkét gyerekem születése után, már otthon úgy éreztem, hogy ez egy rém hülye ötlet volt, teljesen jól megvoltam nélkülük is . :) Annyi különbséggel, hogy a másodiknál már tudtam, hogy ez az érzés volt múltkor is, és el fog múlni. Most tudatosul benned, hogy ezt már nem lehet visszacsinálni, és idő kell, amíg megszokod. Nincs ezzel semmi baj, szerintem nagyon sokan esnek át valami hasonlón.
2023. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a támogatást, jelenleg a kialvatlanság beszél belőlem. Nagyon szomorú vagyok.
2023. szept. 4. 13:53
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Akkor szerezz magadnak egy kis pihenőt, pár órára add oda a gyereket valakinek. Addig aludj egyet.

Legalább meglátod, hogy mennyire hiányzik.

2023. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Én hét hetesen éreztem először, hogy “jééé ez tényleg az én gyerekem” és akkor volt az, hogy “mennyire nagyon szeretem” pozitív élményként először.


Addig mindig ilyen “bármit megtennék érted, annyira szeretlek, igyekezni fogok, hogy jó anyád legyek” hullámok törtek rám maximum, amitől sírnom kellett.


Hét hetesen viszont (szerintem, aztán lehet tökre nem), nem akart lefeküdni aludni, nem volt álmos és hisztizett, ha el akartam altatni. Mivel gyerekként én is utáltam aludni, ezért akkor volt először, hogy azt éreztem, hogy én is ilyen voltam, ez az enyém. Elvileg kb. 2-3 hónapos korig az apjukra hasonlítanak (hogy ne egyék meg őket), szerintem utána kezdenek ránk hasonlítani és valószínűleg, akkor nekünk is könnyebb kötődni hozzájuk.

2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!