Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltak kétségeid az anyaságról...

Voltak kétségeid az anyaságról még gyerekvállalás előtt, hogy pl. mi lesz ha..?

Figyelt kérdés

A 2 pontba most beazonosítom például azt, hogy babatervezés, gyerekvállalás előtt voltak olyan gondolataitok, hogy esetleg mi lesz ha nem fogjátok bírni, megbánjátok, (mert az is megbánhatja aki tudatosan vállalta és vágyott is rá) vagy esetleg nem jön be nektek az anyaság, és még sorolhatnám.


Csak mert mennyien vannak kiborulva, hogy ők nem ilyenre számítottak, aztán utálják az egészet.

Vagy hogy a cikkekben is azt lehet olvasni, hogy vannak olyan anyák akik azt érzik ez nem nekik való,stb.


2023. szept. 4. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bennem akkor nem merült fel.

Sőt, a 2.gyerek elött sem.


Most, hogy 2éves a kicsi, 2 éve nem alszok mert a mai napig 5-6x kel,hogy be kell adnom bölcsibe, a nagy új oviba, én keressek uj munkahelyet, na most van az, hogy kb kilátástalannak látom az egészet, foggalmam sincs mi lesz.

2023. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Mindennap kiborulok, mindennap kihivas. Mindennap ketsegbe vonom jo anya vagyok e.

Mindennap imadom. Mindennap elvezem vele az idot. Mindennap bebizonyitom magamnak este megcsinaltad.

Szoval ezek csak erzesek, jonnek, mennek. Nem kell komolyan venni. Iszonyat nagy melo es kihivas es embert szulni, nevelni, tamogatni, mellette allni.


Kb 3 orankent megfordul a fejemben mi lesz...2 eves. most megy bölcsibe en novembertol megint dolgozom. Harc az elet :) de ez van

2023. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2023. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2023. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Persze, a gyereknevelés tényleg sokszor kiborító tud lenni, de ott egy csomó csodás és jó dolog, ami kárpótol a nehézségekért. :)

2023. szept. 4. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltak kétségeim és sötét pillanataim az elsőnél és most vannak a másodiknál is. Nagyon nehéz, volt pillanat, hogy úgyéreztem magam, mint egy hisztiző kisgyerek és kivonultak a szituból a férjemre hagyva a gyereket. Volt, hogy megfordult a fejemben, hogy "kellett ez nekem?" és volt hogy kijelentettem, hogy nincs az az isten, hogy ezt én mégegyszer... Aztán visszamentem kicsit dolgozni, kitisztult az elmém és az egy gyerekes létbe belerázódva már nem érzem olyan nehéznek a helyzetet. Most is vannak bennem kétségek a második miatt. Hogy fogom bírni, hogy fogok tudni elegendő szeretetet, türelmet, figyelmet adni mindkettőnek, hogy fogom bírni ép elmével, stb. De bírni fogom, mert kénytelen leszek bírni és a lelkem mélyén erre vágyok.

Mellesleg ezek csak gondolatok, ahogy más is írta jönnek és mennek. A legnehezebb azt volt megszokni, hogy egyik pillanatban 240-es vérnyomással magamból kikelve üvöltenék legszívesebben, a másikban meg csinál valami cukit és elolvadok a szerelemtől.

2023. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten kétség, de most a 2.babanal kicsit félek. Csak a szokásos, hogy nem fogok tudni elég időt tölteni a naggyal, nem szeretném,hogy elhanyagolja érezze magát, hogy fogok tudni 2 gyerekkel foglalkozni. De próbálom ezzel nem stresszelni magam. Mindig is 2 gyereket szerettünk volna, nagyon várjuk a picurt, ilyen gondolatai szerintem sokunknak vannak/voltak.
2023. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Persze, teljesen meg tudom érteni, ezek az érzések tényleg csak jönnek-mennek.

Az is normális, ha valaki az elején visszacsinálná, mert a hormonok+a helyzet felborul.


#6, #7

Gratulálok nektek a babához ❤️🤩

2023. szept. 5. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!