Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Inkább csak azok vállalnak...

Inkább csak azok vállalnak második, harmadik gyereket, akiknek az elsővel nem volt/nincs semmi probléma, jó alvó, stb?

Figyelt kérdés
Mert én azt tapasztalom, hogy azok az anyukák, akiknek sok probléma van a gyerekükkel, nem mernek másodikat vállalni.
2023. szept. 19. 06:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Az én gyerekem piszok rossz alvó volt, sőt még most 2,5 évesen is felkel általában egyszer éjszaka, baromi aktív, akaratos, megy egész nap és mégis vállaltam második gyereket. Ahogy mások is.


A szomszédnak meg jó alvó gyereke van születésétől, az enyémhez képest tiszta nyugodt, mégis azt mondják, nekik elég volt ennyi, biztos nem lesz második, mert más ez is sok.


Ez inkább annak függvénye, ki mennyire vágyik több gyerekre. Aki igen, az akkor is fog, ha az első sz*rul alszik, mert tudja, hogy csak átmeneti dolog, ahogy a dackorszak is.

2023. szept. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Első terhességem nagyon komplikált komplikációkkal teli volt.

A második terhességem is komplikált komplikációkkal, még is vállaltunk még egyet.

2023. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nekem az első vegigorditotta az élete első három hónapját

Azt hittem sosem lesz vége az állandó ringatasnak,nyugtatasnak.

Aztán mégis vállaltunk másodikat.

2023. szept. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A lassan 9 honapos gyerekem idoszakosan olyan rossz alvo, hogy kepes 20 percenkent kelni, majdnem 4 honapig ejjel-nappal orditott, mar most akaratos, egesz nap meg se all, mindenre felmaszik, mindenhol felkapaszkodik, 6 millio decibelen kepes orditani, ha valami nem tetszik neki, megis lesz testvere.
2023. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igenis meg nem is. Akinek kemény az első gyereke, sokszor vállal másodikat ha tervezett többet, de többediket már jóval ritkábban, legalábbis a környezetemben. Én is így tettem, az első nagyon nehéz természet, hároméves és még mindig képes többször kelni. A kicsi jóval könnyebb.


De soha többet mégegyszer, pedig akartunk volna harmadikat, de így is kivagyunk mint a liba.

2023. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#6

Hát igen, azt elhiszem, hogy fáradtak vagytok :D

Igazából sok egy gyerekes anyuka szokta mondogatni, hogy sem tudja képzelni, hogy miért akarja ezt valaki elölről kezdeni - hát ezért.

Mert nem mindegy, hogy valaki igazán vágyik-e többedik gyerekre, és nem érdeklik a nehézségek, rossz dolgok, vagy valaki akarna, de ráfogja, hogy ezért meg azért nem, az valójában nem is szeretne többet.


Csak sajnos megkövezik azokat, akiknek csak egy gyerekük van.

2023. szept. 19. 07:46
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

2,5éves a fiam. Rossz alvó, mai napig kel éjszaka legalább 1x, hasfájós volt, csak kézben volt el 1éves koráig, nehezen szokja az új dolgokat, új embereket, új helyeket.

Most vagyok 28hetes terhes. Mindig is 2/3 gyereket akartam, sose jutott eszembe, hogy azért ne vállaljak mert az elsővel nehéz volt. Ez a nehezebb első pár év olyan gyorsan eltelik.

2023. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Csak sajnos megkövezik azokat, akiknek csak egy gyerekük van."


Még azt is akinek 3 vagy több.


Holott ehhez senkinek semmi köze, és rohadtul nem kell senkitől sem felvenni.

2023. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam igazi buddha-baba.

Bar meg csak 6 honapos, tehat tudom, hogy ez boven valtozhat, szamitok is ra a dackorszaknal, de egyelore most igy allunk.

Alszik ejszaka 2 hos koratol kezdve (azert az elso 2 honap kemeny volt, 10-30 percenkent kelt, de azota tenyleg egy szavam nem lehet) nyugis, mosolygos, ritkan sir, tenyleg csak akkor, ha valami nagyon zavarja.


Tehat tenyleg nagyon konnyu vele, aztan meg egyelore nem tudjuk, hogy lesz-e testvere. Szeretnek is meg nem is. Pont ezert, mert minden annyira szep es jo, hogy felnek, hogy milyen lenne egy tok ellenkezo habitusu babaval.

2023. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!