Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valakinek tapasztalat a...

Valakinek tapasztalat a növekedési fájdalommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam 6.este sír fel éjjel és teljesen kifeszíti magát , sír és mondogatja hogy fáj. Nagyon sajnálom őt, de őszintén nem tudom hogyan segíthetnék neki.

1 éjszaka 1xer ébred erre általában, 10 percnél nem tart tovább a sírás aztán vissza alszik. De nem tudom van e erre bármi megoldás. Vagy csak "túl kell élni "


2023. szept. 29. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Biztos, hogy növekedési fájdalom? Hol fáj neki? Orvos látta már?


A növekedési fájdalom éjjel-nappal jellemző. Főleg térdhajlat és a sípcsont környékén.

2023. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.


Lányomnak van. 7.5 éves. Térde mögött, combban és alsó lábszárban. Neki egész nap fáj. Januárban lesz a dokinál kontrollja,addig vérvételre is el kell vinnünk.

2023. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hiába kérdezem hol fáj neki , nem mondja, csak sír de félig alszik közben ugye, de ha ölbe veszem a lábával rúgdos stb így feltételezem a lába fájhat. De nem tudom pontosan hol. Nappal nem mondja.

Hívtam a védőnőt aki először arra gyanakodott hogy nem e egy nátha után ráment az izületére a fájdalom. De ezt mindenképp kizárnám ugyanis 1 éve nem volt beteg a kisfiam szerencsére.

A doktornővel telefonon beszéltünk. Ő kedden nézi meg abban maradtunk .

De elmondás alapján Ő is növekedési fájdalomra gondol, ő azt mondta jellemzően este jelentkezik a fájdalom és fel is ébred rá a gyerek. Persze fájhat ez napközben is de este jellemzőbb.

Kedden ránéz bár nem tudom mit lehet ezzel tenni. Van e értelme bármit is csinálni. Vagy 2,5 évesen jó lehet e erre bármilyen vitamin vagy esetleg magnézium... nem tudom

2023. szept. 29. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nem létezik. A növekedés nem fáj. Viszont a laza izületekbe gyakrabban megy rá fertőzés az izületi folyadèkra. Mi évekig kínlódtunk vele. Bármilyen vírus volt tuti jött a lábfájás. Cataflam cseppet kell adni ilyenkor. De persze először orthoped orvos lássa.
2023. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is emlékszem a sajátomra, nekem kb az egesz lábam fájt, de foleg vadli, sipcsont, még suliban is sírtam miatta olykor éjjel, az jól esett ha anyukám nyomkodta, masszírozta.


Illetve lányomnak is szokott fájni, csak éjjel/hajnalban panaszkodik rá,nappal egyáltalán nem, ő a sípcsontjánál szokta mutatni, és neki is jól esik ha masszírozom, még testápolóval is be szoktam kenni és úgy masszírozni hátha egy kis placebo hatással rásegítek. Kb 1 hétig tart egy ilyen epizód és nálunk 3-4 havonta azért meg szokott ismétlődni. 3 éves lesz.

2023. szept. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagy fiamnak is csak éjjel fájt, adtam neki fájdalom csillapítót.
2023. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a vizesruha vált be (anno nekem is, mikor kicsi voltam).
2023. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!