Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képes ennyire megváltoztatni...

Képes ennyire megváltoztatni az anyaság?

Figyelt kérdés

Az egészségügyben végeztem, gyerekekkel és csecsemőkkel foglalkoztam szakmámból kifolyólag.

Aztán én is anya lettem, de valami megtört bennem. Ha hallok valami hírt, hogy súlyos beteg egy gyerek,meghalt vagy elhalt a terhesség alatt, az ismeretlenül is megvisel.

Lassan vissza kellene mennem dolgozni, de így hogyan? Ti mit tennétek a helyemben? Fog ez változni? Vagy adjam fel ezt a területet és menjek más osztályra inkább?


2023. okt. 14. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kívülről nézted, most már viszont őszintén tudod mondani, hogy átérzed, mennyire félti egy anya a gyermekét. Ég és föld.

Tanuld meg kezelni az érzéseid és ha eljön az ideje, akkor munkaidőben vonatkoztass el, hazaérve pedig ne aggódj tovább más babája miatt, mert fel fog őrölni.

2023. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és szerintem ez így van jól. Persze függ attól is, hogy ez mennyire visel meg. Ha nagyon akkor kérj bátran segítséget.


Ha hivatástudatból dolgozol, akkor ne add fel!

2023. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csecsemő és gyermekápoló vagyok(/voltam.. jelenleg itthon vagyok a 8 hónaposommal) ráadásul legutóbb onkológián (előtte meg PIC-en) dolgoztam.

Nekem is kicsit érzékenyebb lett a lelkivilágom, de visszavágyom a munkahelyemre, mert erősebb a segíteni akarásom, és a hivatástudatom, mint a félelmem, hogy esetleg elveszítünk egy kis beteget.

2023. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a szakmám,én is így vagyok,de engem előtte is megviselt őszintén. Annyi,hogy sajnáltam nagyon a krónikus betegeket és a szüleit,rengeteg sérült gyereket is láttam el,de mióta van a lányunk,azóta brutál átérzem,mint anya és el se tudom képzelni hogy bírják lelkileg nap,mint nap. Annyiból más,hogy belőlem kiöltek a covid alatti áthelyezéseknél mindent,úgyhogy én más területre térek vissza. Bár a műszak sem családbarát és én szeretném látni felnőni a gyerekem,illetve a karácsonyt is vele tölteni mindig,engem ez is befolyásolt. De nagyon sok kollégám van,aki mondjuk gyerek onkológián dolgozott,de átkérette magát máshova gyerek után,mert mondta,hogy lelkileg felemésztette volna,ha így tér haza a gyerekéhez. Neked kell érezni bírod e vagy sem.
2023. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így volt, aztán megszűnt. Én képes voltam elsírni magam és nem aludni tőle, hogy tudtam egy ismerősöm sírni hagyással altatja a csecsemőt, hogy megszokja az egyedül alvást. Jesszus nagyon rossz volt. Olyan 4+os volt a gyerekem, mire elmúlt teljesen most olyan vagyok, mint előtte voltam, illetve annyi különbséggel, hogy talán kevésbé hatnak meg a kisgyerekes dolgok, mint mielőtt anya lettem. A gyereked egy idő után meg fog keményíteni lelkileg, de az ő korosztálya iránt mindig érzékenyebb leszel. Most mikor egy 9 évesre rádőlt a kőoszlop, megint sírtam és megölelgettem az én 9,5 évesem, de előtte mikor leforrázták a csecsemőt fürdetésnél már meg sem rezdültem, csak gondoltam, hogy ez borzalmas a felnőttek meg hülyék és gonoszak. Mondjuk látni egészen más lehet, mint csak hallani róla. Próbáld ki, menj vissza, és ha nem bírod, kérd át magad ideiglenesen más osztályra.
2023. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, engem pl egyáltalán nem érdekel, sokkal jobban sajnálom a már megszületett embereket, akik pl az utcára kerülnek, éheznek stb. Elhalt magzat stb az egy öntudat nélküli lény, mindig is volt és lesz ilyen. Inkább segítsaz élő embereken.
2023. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
6#-os élő gyerekekről van szó. Beteg gyerekekről kórházakban.
2023. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont azt is írta a kérdező, hogy terhesség közben elhalt magzat. Érdekes, az élő embereket nem sajnálja senki, rengeteg már megszületett gyerek van az árvaházban, rossz sorsuk van és a jövőjük is kilátástalan. Mégis valaki meg sem született magzatokat sirat, ahelyett, hogy elmenne pl ilyen gyerekeket segíteni.
2023. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!