Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2évesem nem beszél.2szót...

2évesem nem beszél.2szót mondd.Orvos,védőnő..mindenki zaklat,hogy hogy nem beszél még,illetve,hogy ennyi a szókincse?!! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbáltam mesét olvasni neki,max átlapozza,nem érdekli..mondogatni neki,lassan hangosan pl.hogy Mondd:A-nya..de hiába..

Mutogatva,halandzsa nyelven megérteti magát..



#Nem beszél még
2023. nov. 13. 00:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%

Én pl. 3 évesen kezdtem el beszélni, szóval semmi baj sincs.

Ja, és nem voltam pl. a suliban kisegítős se, szóval semmi későbbi szellemi lemaradásom se volt.

2023. nov. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Rendben köszi..

Védőnő tanácsára voltam korai fejlesztőnél felmérésen,ahol tsmt tornát javasoltak,de mivel vesz.terhes vagyok,így az kilőve..

Várok,1x majd beszél..

2023. nov. 13. 01:10
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyen fokon gátolva vagy, akkor vigye apa tsmtre.
2023. nov. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Azt javaslom próbálj meg vele arról beszélni ami érdekli.

És azt kivesèzni.

Ha az óra akkor keress neki olyan kis gyerekdalokat , meséket, történeteket ami az óráról szól,vagy adsz egyet a kezébe és magyarázol neki róla.

Ugyanez ha az autók érdeklik.Beszèlsz neki orrba , szájba róla.Mutatod neki és mondod,gurul , zöld,beparkol ,làtod , tetszik,nézd meg gurítom neked stb.

Az én fiamat se èrdekelte a Pöttöm park és mese.

Ami épp érdekelte arról beszéltünk neki.Legyen az vakolat, lefolyó vagy kutyus, bogár, felhő stb.

2023. nov. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

"pl.hogy Mondd:A-nya..de hiába.."


Nem is csoda. Ez a lehető legrosszabb módszer. Nem így tanul meg beszélni, hanem a kommunikációs igény felkeltésével.

1, hallásvizsgálat, 2. neurológia, 3. előírt terápia követése

Vagy: leszarod, mert a kisebb már fontosabb

2023. nov. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy látatlanba még a szakemberek sem tudják megmondani, hogy a fiadnál van-e tényleges probléma vagy ő így fejlődik és minden rendben van vele.

A tsmt fontos lenne és az #5 jól írja, hallásvizsgálat és neurológia. Ezek mindegyike olyan, hogy ha szerencséje van az embernek, akkor utólag bebizonyosodik, hogy csak vaklárma volt, de mi van, ha mégsem...

Nálunk mindhárom gyereknél későn indult be a beszéd. Kettő megúszta megkésett beszédfejlődéssel, a középső viszont sajnos beszédfogyatékos és hiába felsős már, a beszéde ismeretlenek számára gyakran érthetetlen. Ami a legdurvább, hogy sokan alapból azt feltételezik, hogy szellemileg is van nála valami (artikulálatlan hangok), pedig szerencsére csak a beszédével van baj.

Nálunk egyébként pont fordítva volt, a doki és a védőnő nyugtattak, hogy 3 éves korig van idő elkezdeni beszélni, de nem halgattam rájuk és magán úton elvittük kivizsgáltatni őket, utána meg fejlesztésre. A nagy 5 évesen kezdett szavakat mondani, 7 évesen mondatokat, a kicsi csak 6 évesen kezdett beszélni viszont teljes mondatokkal. A középső hamar szövegelt, csak nem értettük, hogy milyen nyelven...

2023. nov. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

ahol tsmt tornát javasoltak,de mivel vesz.terhes vagyok,így az kilőve..


Hát gratulálok

Ha nem fontos a gyerek akkor mineknírszbki kérdést?

Az meg sem fordul a fejedben hogy apa is tornázhat otthon a gyerekkel .vagy őt se érdekli a gyerek?!

2023. nov. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Pedig 2 évesen 2 szó nagyon kevés. Egyetértek, hallásvizsgálat és neurológus.
2023. nov. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Kevés, az enyém is ilyen volt, 3-3,5 éves kora közt indult be mondatokban. NEM a TSMTtől.


Amit másképp csinálnék, hogy vicces hangokat adnék ki és azt utánozná és megcsikizném, ha csinálta, vagy megpuszilgatnám játékból. Hogy ráérezzen.. aztán magánhangzókkal ugyanez, mintha vicces kiáltás lenne, és folyamatosan szajkóznám torzított hangon az állathangokat. Elvinném állatos helyre, ahol élőben is hallja, látja, hogy kukorékol a kakas pl, vagy hogy nyerít a ló. Illetve nekünk olyan 3 éves korától nagyon bejött a mese(főcímdalt hallgatni a mese előtt), az elsők közt volt, amiket énekelt, a szr tsmts dalokat nagyon sokáig nem tudta akkor sem, mikor már beszélt mondatokban, szerintem az egy nagyon hülye módszer, az ismétlés a lényeg, esetleg hogy mozdulat társuljon hozzá, de nem jött be nálunk és persze üvöltött rendesen és sok rossz élménye kapcsolódott hozzá. Játékosan játszatnám a hangjával és sok pozitív élményt kapcsolnék hozzá, illetve olyat játszanánk még, ha mondok valamit rámutat, először a nevét mondom én rá, aztán azt hogy anya és az ő kezével rám. Aztán kanál és a kanálra.. izgibb, mint a kép, játékosan még szaladnánk is keresni a dolgokat, ki a konyhába, elő a fiókból a kanalat és ismételni..


Szerintem egyébként az idő meghozza, nálunk már másfél évesen szóltak, hogy nem ismételget szótagokat, ebből gond lesz. Nem is volt átlagos a beszédfejlődése.


Amit még tennék utólag, hogy az elsők közt szedetném ki a manduláit. Ismerősnél csak 3,5 évesen jöttek rá, hogy néha meg van fázva kicsit és az orrmandula hátrafelé zár el valami fülhöz vezető járatot, amitől rosszul hall a gyerek, de csak enyhe náthakor. A gyerekemnél le merném fogadni, hogy ez van, mert a mai napig felmerül bennem, hogy süket, és volt, hogy olyan hangosan hallgatott valamit, hogy már nekem fájt, de ő nem hallotta az én hangerőmön, csak úgy, persze a hallásvizsgálatok alapján tökéletes a hallása, amikor náthásan vittem mondták, hogy vigyem haza, mert nem jó a tympanometriás érték, de kb végig beteg volt, szerintem ez is okozhatta a gondot.. De mivel most nem módi kivenni a mandulákat nem szedik ki nekem és kereshetek magánt.

2023. nov. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves kioktatók!

Normálisan kérdeztem,normális válaszokat reméltem volna... 😡

Esetleg ha leszarnám a gyerekem,nem kérdezném még itt is ki milyen tanácsot ad..

Apa vidéken 4műszakozik,nagyszülők 120kmre laknak,nincs segítségem semmi..anno itt találtunk csak munkát,s itt tudtunk házat venni annyi pénzünk volt sajnos...

Voltunk fül-orr-gégén stb is..minden ok a fiammal..köszi,nem beteg,nem fogyatékos..

A mondd,hogy A-nya,auto:..épp az orvosok mondták,hogy így mondjam,s mutassam neki..nem én találtam ki..

Mivel magam vagyok,csak én tudnám tsmtre vinni..s fogom is,de megbesz a fejlesztővel,hogy pár hónapon belül,mert lassan szülök,rendbejövök,s viszem,plusz akkorra indul még nála külön csak beszédfejlesztő is,arra is viszem megbeszéltük,javasolta..

2023. nov. 13. 06:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!