Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zsigmondy vezetéknévhez...

Zsigmondy vezetéknévhez milyen lány nevet adnátok a felsorltakból?

Figyelt kérdés

Johanna, Krisztina, Dominika, Alíz, Adél, Sára, Liza, Bella, Kitti, Lotti, Júlia, Hajnalka, Boglárka, Flóra, Eszter, Kamilla, Olívia, Zselyke, Emma, Hanna, Jázmin.


Igen, sok szép név tetszik sajnos és nehéz választani. :D Kis segítséget kérnék, hogy mi alapján lenne könnyebb választani, nyilván nem az itteni válaszadók fognak dönteni ebben de kíváncsi vagyok véleményekre és segítő tippekre is. :) Köszönöm a segítőkész válaszokat előre is, felfogom őket pontozni! Plusz írhattok olyan nevet is ami nincs a listán de úgy gondoljátok illene a vezetéknévhez és majd eldöntöm tetszik e az de főként a lista nevek érdekelnek. :D



2023. nov. 13. 14:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem rossz név az Alíz, bár nekem olyan semmilyen, nagyon gyakori.

Szerintem a Zsigmondy Léda gyönyörű lenne.

2023. nov. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Legjobbak:

Júlia,Emma


2.Legjobbak,még szintén nagyon király:

Johanna,Hajnalka


3.Legjobb,még szintén nagyon jó:

Jázmin


4: Ezzel a névvel még eléggé jó hangzású együtt a vezetéknév:

Eszter


5:Innentől még okés az összhangzás:

Krisztina---kissé kacifántos,elakadós,de még jó,korrekt hangzás


6:Innentől nemjók:

Kitti-vicces,mókás hangzású ez a keresztnév együtt a vezetéknévvel,más vezetéknévhez passzolhat , de ide nem; nem passzol össze a vezeték+keresztnévnek a hangzása

Zselyke: ennek így a kettőnek, a vezeték+keresztnév így együtt; számomra mesefigurás hatása van, nemjó értelemben, bocsi.


7:

Flóra-dif végződés/kezdet nagyon nemjól hangzik együtt sajnos, meg kicsit még olyan "disznóra"/"difnóra" -disznóra/vicceskedősen rosszul kiejtve -hatása is van sajnos,bocsi,tehát ez sem passzol

Olívia:Dió,Dialízis,ezekké kicsit összeolvad,a dialízis valami orvosi dolog is;nekem nem tetszik. De a diót szeretem, de nagyon kacifántos /nyakatekert is a nevek összhangzása,nem tetszik.

Hanna: nagyon kellemetlen ez a "dihanna"


8:Teljesen rosszak:

Dominikával kicsit összeolvad;mintha "dildó" lenne

Alíz:szószerint "dialízis"

Adél: "diadém" -ez a szó okés, de nekem nekem nem tetszik; hogy eléggé másnak hangzik,mint egy név,mint egy emberi név.

Sára:"dis" végződés/kezdet találkozása nem jó, valamint: ,,Zsigmondis ára".

Liza: "bedilizés"-re hasonlít együtt a két szó.

Bella:"dibella"/"debella-mint akinek aránytalan teste van; mintha arról akarnád őt elnevezni,hogy aránytalan a teste.

Lotti: "dilo"-ez kihangzik belőle, ez a szó sem névnek való.

Boglárka:ez nagyon rosszul hangzik együtt, és nekem ez is hasonlít/emlékeztet a "dilinyós" szóra,mint pl a Lizánál,bár nemannyira erőteljesen; csak nekem pl hasonlít. Meg a "dibo" összeolvadás is nagyon kellemetlen számomra.

Kamilla: "Zsigmon,dik,a milla!" (kb. "nézd,az egymilla pénz!"/Nicsak/Odanézz/Odasüss!)

2023. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

*Közben látom,hogy volt egy komment,hogy Alíz lesz a neve,az is lehet jó amúgy, csak adnék mellé egy 2.keresztnevet, hogy ne olvadjon annyira össze "dialízissé".

pl. Klára,Kiara,Letícia,Bernadett,Noémi,Kata

2023. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
*uccsó amit írtam inkább Katalin, mert a sima Katával hasonlít picit az "izgat" szóhoz,hogyha például 'Alíz Kata' lenne.
2023. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
78%
Azért mondanám azoknak, akik ezzel a dialízissel jönnek, hogy nekem az anyósom kétnaponta jár dialízisre, és eszembe nem jutott a Zsigmondy Alíz névről ez az áthallás. Semmi baj a névvel, belebeszélni persze bele lehet bármilyen névbe valami negatívat, de felesleges.
2023. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Zsigmondy Sára hangzik a legjobban, de az Alíz is szép. :)
2023. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
72%
Mindegyik illik ehhez a vezetéknévhez és mindegyik nagyon szél (szerintem főleg a Kitti és a Johanna), de a Zselyke a legjobban hangzó
2023. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!