Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmagyarázza valaki ennek a...

Elmagyarázza valaki ennek a nevelési elvnek az értelmét?

Figyelt kérdés

Ne árulkodj, ne légy spicli! Oké.


De a való életben, ha probléma van, sokszor kénytelen vagy jogi eszközökhöz folyamodni, pl. munkáltató ellen, ha tartoznak neked, végrehajtó ellen, stb. Gyakorlatilag beárulod az illetőt a bíróságon, amivel nincs is baj. De ez akkor nem árulkodás/spicliskedés?


dec. 23. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Más az, ha szólni kell és más az árulkodás. Valóban nehéz megtalálni a kettő között a határt. Gyerekeknek meg még nehezebb. Mindenért te sem perelsz, max. elmeséled a sérelmedet valakinek.
dec. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a szezont a fazonnal.

Az árulkodás az, amikor olyan miatt szólok, ami engem nem érint, nem tesz kárt nekem, de "felnyomom", nehogy már jó legyen neki.

Gyerekeknél például, ha az egyik árulkodik, hogy a másik pl: csokit evett ebéd miután megtiltották neki. Az árulkodónak nem ártott a másik csokievése, mert nem az övét ette meg, neki nem lesz jobb ettől, max. a "lelkének", ha attól boldog, hogy a másik kikap.

A panasz egészen más. Ha pl: az én csokimat eszik meg, az nem árulkodás, hanem jogos sérelem bejelentése

dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jó az 1-2 válasz, hasonlót akartam én is írni.

Nemrég olvastam egy könyvet az iskolai bullyingról, és abban nagyon szépen leírják a különbséget, én is mindig próbálom magyarázni a gyerekeknek.

Mert az iskolában az agresszor szekálja a gyengébbet, aztán ha szól a tanárnak, utána meg azért csúfolják, hogy na mi van árulkodsz? Ezért a gyerekek sokszor nem mernek szólni, mert félnek, hogy még jobban megszégyenülnek. És egészen elképesztő, de a tanárok sem érzik a különbséget.

-Tanító néni, Pisti azt mondta a szünetben, hogy Kati néni egy kretén!

Na, ez árulkodás. Mégis minden tanár Pistinek írna be a Krétában, az árulkodót meg megdicsérné. Nálunk az iskolában kifejezetten erre nevelik a gyerekeket. Teljesen ki vagyok rajta akadva.

dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!