Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségei vannak a...

Milyen lehetőségei vannak a szülőnek, ha kiderült hogy a gyermeke súlyosan fogyatékos? Értelmi és mozgásos téren is? Vannak ilyen otthonok? Be is vesznek ilyen gyermeket?

Figyelt kérdés

Nővéremnek 2 egészséges gyermek után (ők 8 és 5 évesek) a legkisebbről kiderült, hogy valószînűleg komoly betegsége van. 2,5 éves de nagyon furcsán viselkedik, nem beszél, agresszív sokszor, és a járása is nagyon bizonytalan. Nekem ugyan még nincs gyerekem (nagy köztünk a korkülönbség) de azt tudom, hogy a nagyobbakhoz viszonyîtva mindent sokkal később tanult meg mint kellett volna-járni nagyon későn kezdett és azóta is sután, hogy úgy mondjam. 2-3 komoly genetikai problémár keresnek, de mindegyik elég súlyos hatású betegség. Ha mégsem igazolódik be, akkor is nagyon durván autista lesz szerintem/szerintünk.

A tesók tartja magát.. eddig egész jól birta meg mindig bízott a kicsiben, hogy behozza a lemaradást, de most amiker felvetődtek ezek a betegségek eléggé kikészült. Beszélgettünk róla, hogy mi lenne ha..mivel így is már teljesen kivannak, felvetődött az otthonba adás, de egyenlőre még nem szeretné körbejárni a kérdést. Nagyon közel állunk egymáshoz és szeretnék segíteni neki. Nagyon nehéz volt a kicsivel az elmúlt 1,5 év és ha beigazolódik szerintem szóba fog kerülni az otthon lehetősége. Aki tud róla hogy megy az ilyen, mesélne. Leírná a menetét? Meg hogy egyáltalán mennyi esély van bekerülni?

Bizonyos mértékig a pénz nem akadàly, van egy örökölt közös lakásunk, abból szerintem úgymond tudna “helyet venni neki”. De nem tudom hogy megy ez. És hogy hetvegen vagy mikor lehet látogatni, esetleg mennyi a havi költsége egy ilyen otthonnak, hány éves kortól lenetne jelentkezni.


jan. 22. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
23%

Dobja el a gyereket magától akit 2,5 évig nevelt.

Ügyesek vagytok.

Basszátok rá ,hogy traumat okoztok a gyereknek.

jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos az állam nem nagyon veszi ki a részét a beteg gyerekek neveléséből. Az a hozzáállás, hogy oldja meg a szülő, ahogy tudja. Nagyon kevés az ilyen otthon, főleg a bentlakásos kevés. Drága és több éves várólista van.

Én magam nem vetem meg azt, aki ebben gondolkodik, de nem tudom, hogy te milyen jogon veted ezt fel, amikor a saját anyja hallani sem akar róla?

Én akkor adnám be a gyereket ilyenbe, ha agresszív lenne, és nem lehetne normális élete mellette a többi gyerekemnek sem. Viszont az agresszíveket még annyira sem veszik be, mint a csendesebbeket.

jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sajnos ha nem látsz bele nem tudhatod.

A szóba forgó gyermek nem kötődik hozzájuk, láthatólag nem jár számára traumával ha másokkal, máshol van. Mellesleg ha az felvetődött betegsége bármelyike is beigazolódik, akkor nem csak szellemileg hanem testileg is ellátást igényel majd. Ez 0-24 órás felügyeletet jelent. Ami mellett legalább egyikőjük nem tud majd dolgozni. Őszintén én a helyeben biztos az otthonr választanám, mert a másik két gyermek már így is bőven megsinylette ezt. Ahogy a beteg, úgy az egészségesek sem tehetnek róla hogy így alakult a dolog sajnos. Legalább a másik 4ember élhessen “normális” életet. Azt nem hiszem hogy egy anya szíve ezt ne sínylené meg minden nap. Még én is összeszorult gyomorral gondolok erre a lehetőségre, de van az a pont amikor muszáj.

jan. 22. 15:52
 4/74 A kérdező kommentje:
Az agresszióra csak annyir hogy van rá már gyógyszere, valószínüleg epilepszia okozza, de ez egyenlőre nem egyértelmű. De a tesóm próbálja nem “leszedálni” őt, pedig volt már orvos aki ezt javasolta. Gondolom egy ilyen intézményben sajnos biztos ez lenne a “módja”.
jan. 22. 15:54
 5/74 anonim ***** válasza:
41%

Nem te döntöd el,hogy be-e adják otthonba vagy nem azt a gyereked.

Ha tesód nem akarja beadni,te fejre is allhatsz akár

jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
54%
*gyereket
jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
72%

Ha ezt leírod, a társadalom általános megvetése fog sújtani. Mindenki azt várja el manapság, hogy áldozd fel magad, a házasságod, a karriered, az egészséges gyerekedet egy beteg gyerekért. Mindezt úgy, hogy a társadalmi elvárásokon kívül más segítséget nem nagyon kap az adott család.

Egyébként 2,5 évesen még nem írnám le a gyereket. Bárhová fejlődhet még.

jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
41%

7, ő leírja,hogy otthonba kéne adni,de az anyja ezt nem is akarja.

Csak a kérdező buzgoskodik itt nagyon.

jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
94%
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen betegségekre gyanakodnak/gyanakodtok. Megírnád, köszi.
jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
88%
Oké, hogy segíteni szeretnél rajtuk, de ez legyen az ő döntésük. Mivel még nincs gyereked, fogalmad sincs, milyen lemondani róla, bármilyen beteg is. Amúgy én is azt mondom, 2,5 éves gyereket még nem lehet leírni. A lányom 3 évesen kapott SNI diagnózist, hogy egyéb pszichés zavara van, mert ő is agresszív volt. Azóta kapja a fejlesztéseket és gyakorlatilag ez megszűnt nála. Nem mondom, hogy ő nála is ez lesz biztosan, de még nagyon kicsi, rengeteget fejlődhet.
jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!