Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik állítást gondoljátok...

Melyik állítást gondoljátok inkább igaznak a gyerekneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
jan. 23. 07:27
A kérdező szavazást indított:
Jó dolog, de nem elvárható, hogy a nagyszülő segítsen, de a gyereknevelés a szülő kötelessége, ők vállalták
Igenis valamennyire elvárható a nagyszülőtől, hogy segítsen a gyereknevelésben, hogy a szülőknek másra is jusson idejük
Egyik sem, más
53 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elvárni semmit sem lehet, de ha a nagyszülő vállalja, akkor persze lehet élni vele, ha az minden résztvevőnek jó.
jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne elvárható?

Egy szülő magának szül. Nem az anyjának. Ha a mama azt mondja, látni sem akarja a gyereket, szíve joga. Nem még kötelezően vigyázni rá.

jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem elvarhato, hogy segítsen a nagyszülő, hacsak nem kérte ki a pár a véleményüket a gyermekvallalasrol és ők anno azt mondták, segíteni fognak.

A nagyszülői segítség, ahogy a szeretet is egy ajándék. Örülni kell, ha van és el kell fogadni, ha nincs.n

jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várom el,hogy segítsenek a nagyszülők.

De néha nagyon jól esne ha felajánlanák,hogy vigyáznak rá,akar csak egy fél napot is

jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem elvárható.


De segítség nélkül gyereket nevelni eléggé túlterheli a szülőket. Hiába "magának szülte", ép ésszel nemigen lehet bírni egyedül. Viszont igénybe lehet venni fizetett segítséget, vagy akár pótnagyit is.

jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Én az egyik semet jelöltem, mert ez nagyban függ attól, hogy milyen a kapcsolat a nagyszülővel.

Anyósomnál például a nagyszülők már-már a szülők helyét foglalták el, adott pillanatban az unokát ott is laktak a nagyszülőknél, mert a szülők dolgoztak reggeltől estig. Nyilván itt egy példa is van, ahol azt lehet mondani, hogy neki is segítettek a szülei, most rajta a sor. Erre rájön a mi esetünkben pár dolog, például hogy csak azért költöztünk a közelébe, mert a férjem át tudta tőle venni a munkája egy részét, de emiatt az én munkám, az én tanulmányaim váltak nehezen kivitelezhetővé, plusz piszkált is már minket, hogy szeretne unokázni. Ebben a szituban én elvárom, hogy segítsen, hiszen én hoztam áldozatot azért, hogy neki könnyebb , kevesebb legyen a munka, habár ennek amúgy sem fizikai, sem szellemi oka amúgy nincs, akart is már unokázni nagyon, ezt a példàt is látta, nem kicsit könnyítették meg a szülei az ő életét.

De ez egy speciális helyzet. A mi szüleink generációja még viszonylag fiatalon vállalt gyereket, ő nekik olyan fiatalkoruk, mint mondjuk nekünk volt, nem lehetett, munka és gyerek és házépítés, erről szóltak a 20-as, 30-as éveik. Ha amúgy egy szülô jó szülő volt, odaadással volt a gyerekei iránt, meghozott olyan áldozatokat, hogy kvázi lemondott a fiatalságáról, akkor megértem, ha felnőtt gyerekek mellett egy kis szabadságra vágyik. Nyilván ez nem jelenti azt, hogy néha, amikor tényleg segítség kell (beteg a gyerek, de munkából már nem lehet hiányozni, esetleg a szülő kerül kórházba), akkor nem kell ott lennie, ha megteheti, de ebben a szituációban nem elvárható.

Amúgy szerintem mindig kell B terv, nem szabad pusztán nagyszülői segítségre építeni, bmikor történhet olyan, hogy mégsem tud ott lenni, kell legyen alternatíva.

jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem elvárható, hogy a nagyszülő segitsen. Ha akar fog, ha akar nem, de ez is teljesen rendben van. Szülőknek úgy kell számólni vele, mintha nem lenne segitség csak 2-en oldják meg a többi csak adható. Nekem anyukám 2 hetente 1x leviszi az oviba. Sose kérem meg, hogy most nemtudnád-e. Ha ő szeretné és belefér az idejébe, akkor jelzi. Ő is felnevelte a gyerekeit, mikor fog pihenni az élete során?
jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem környezet függő. Én úgy nőttem fel, hogy természetes volt, hogy a nagyim rengeteget van jelen az életünkben, így beismerem, hogy részemről elvárt volt a szülői segítség, mégha nem is annyit, mint anno nálunk. Vidéken élnek a szüleim, így ennek azért vannak fizikai akadályai. Szerencsére ök meg elvárják, hogy vigyük, bízzuk rájuk a gyerekeket, így mindenki boldog az elvárásaival. :D
jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért mondjuk azt sem árt ám végig gondolni, hogy régen a nagyszülők már rég nyugdíjasok voltak, ma meg még sokan aktívan dolgoznak.
jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én voltam gyerek (30 vagyok), a mamáékkal laktunk 1 telken. Csak játszani is mentem hozzá, illetve ha beteg lettem, anya ment valahova, mindig nála voltam. Nem 1x aludtam át, mert anya nevelőapámmal szórakozni ment. 40 év van a mama és köztem, aktívan dolgoztt. Mégis besegített igencsak.


Ezzel szemben anyám kb 0. 15km-re laknak tőlünk, 2x volt nálunk a gyerekre vigyázni 5év alatt. Ha én viszem hozzájuk, úgy elvan velük, de látom rajta, hogy nyűg neki. Így csak a muszájnál is fontosabb esetekben viszem. úgy 2 havi 1 nap talán. Anya 50 éves,nem dolgozik.

jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!