Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szabadítod meg a külső...

Hogyan szabadítod meg a külső stressztől a gyereked?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, sport.. de ezen kívül? Hogy szeresse jobban magát, fogadja el jobban magát, legyen megértő, hogyan tanítod az önszeretetet? Hogyan kerekedjen felül nehéz helyzeten?


Külső erős stressz és bizonytalanság van az életünkben(új suli, új lakás, külső trauma, új emberek, régi elvesztése) én is kezdek megroppani a helyzet megoldásának súlya alatt, és a gyerekemen is kijön. Neurotikus lett, túl maximalista, gyanakvó(beképzel dolgokat, amik kapcsolódnak a traumához) és ezért ellenséges, és ma már önbántó is, mert felfogja, hogy az ellenségesség és gyanakvás nem jó, és ezért mérhetetlen bűntudatot érez, amiért ilyeneket gondolt, tök magától, tehát úgy néz ki, mintha a semmi miatt sírna.


A nap nagyrészében gyerek, tehát néha tök rendes, megfelelni akaró, boldogan nevetgélő, lelkiismeretesen feladatokat megoldó, csínytevő, játszó gyerek, de hasonló helyzetben, közösségben most ilyen, és ezt nyilván nem tudják kezelni a különóráin, és az új suliban sem fog menni szerintem, nagyon szorong a gyerekem(és én is).. És én is ráteszek egy lapáttal, mert sokat várok tőle viselkedés terén és meg is mondom, miről ne beszéljen, mert ezt nem is nagyon lehet beadagolni a többi kicsi gyereknek, senki sem akarja, hogy ilyesmiről halljon a gyereke a suliban.


A tanárnak nincs ötlete, nekem sincs nagyon, naponta ölelem, puszilom, van, hogy egy órát fekszünk és simogatom a fejét összebújva, játszom vele, de az anyaggal haladni kell, a különórán van csak közösségben most(meg egy két baráttal), és hát szabályok vannak..


Az első ötletem valami szorongáscsillapító tevékenység(vagy gyógyszer), a szorongástól viselkedik ilyen furcsán és képzel be dolgokat és vannak ilyen gondolatai, hogy rossz ember és büntetést érdemel(ezt mondjuk nem tudom honnan veszi, általában nem büntetem, csak elküldöm másik helyiségbe és ha mégis nagyon tud ellene tiltakozni, hogy nem érdemli meg, hogy ne játszhasson videójátékkal pl).


A tanára úgy fogalmazott, hogy könnyen összetörhet, instabil érzelmileg és viselkedésre, én is tudom, látom, de hogy segítsek?(pszichológuson kívül, az folyamatban van)


jan. 23. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a gyerek elsőkörben a hozzá legközelebb álló szeretteit próbálja mintázni, így a stresszkezelést és a tehervállalás mértékét is. Nektek, szüleinek kell ezt jó példaadással támogatni. Ezen felül segítenek az önismereti könyvek, az ő szintjén. Nem írtad, pontosan hány éves, nézz körül a könyvesboltban vele. Mi is találtunk a gyerekünk korának való képeskönyvet az önbizalomról, külső nyomásokról. Efelett nagyon sokszor beszélgetünk az érzéseiről. Kell, hogy bízzon bennem, hogy megnyíljon, ha valami bántja, vagy kellemetlen a számára, azt merje felvállalni és elmondani. Az apjával simán beszélgetünk ő előtte is munkahelyi gondokról, veszekedünk néha, kibékülünk, hogy lássa, hogy nem csupa rózsaszín habcsókmáz az élet.

Szerintem alapból te is jól csinálod. (sok szülő alapból tojik még magára a témádra is :/)

jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!