Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok ilyen helyzetben...

Vállalnátok ilyen helyzetben még egy babát?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekünk aki elmúlt már két éves!Ithon vagyok vele,nem lett bölcsis!Férjem dolgozik,van saját házunk igaz van még rajta némi hitel,de az tényleg a mai világban már "semmi"!Igazából mind a ketten nagyon vágyunk még egy babára de! férjemnek nemrégen storkeja volt hála égnek teljesen felépült🙏de én nagyon félek sőt rettegek!Hisz a mai világban nagyon megkell gondolni,hogy hány gyermeket vállal az ember és hát nemvagyunk mi se 20évesek!Én 37 párom 43!Ő nagyon hajlik rá,de nekem az eszem azt súgja,hogy ne,de a szívem nagyon harcol 🥺 Hetek óta őrlődök,nem döntést várok itt csak véleményet vagy csak szimplán jól esett most leírni!köszönöm!
jan. 24. 08:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Semmiképp sem!!!!!
jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem.És nem csak a stroke miatt.A korotok miatt.Akárhogy mondják,már késő van.Ráadásul a férjed nem is makk egészséges ezek szerint.Kizárt,hogy vállalnám.
jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Így már én sem vállalnék, csak ha biztosan tudnám, hogy a férjem nélkül is anyagi biztonságban tudnám a két gyereket és ő is nélkülem.

Nálunk az az elhatározás született, hogyha 35 alatt nem érkezik a második (33 vagyok, a férjem 38), akkor nem lesz tesó. De így is tartjuk magunkat az első mondatomhoz.

jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
37%
Ha elsőre sikerülne is, akkor apuka 50 évesen vinné oviba gyereket? Nem azt mondom, hogy 20 évesen kell szülni, de egy 50-es férfinak már nagy gyerekei vannak inkább. Szerintem késő.
jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem vállalnék. A stroke meg az életkorotok együtt nem túl jó. Ha egészségesek lennétek és nem lenne még baba, akkor megérteném. Sokan szülnek 40 felett.

Szerintem most inkább azzal kéne foglalkozni, hogy a férjednek miért lett stroke-ja.

Lehet, hogy kevesebbet kéne dolgoznia és neked is vissza kéne menned dolgozni, részmunkaidőbe. Így megosztanátok a terheket és nem rá hárulna minden anyagi felelősség.

jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem simán vállaljátok be. A válaszok jól tükrözik az oldal etnikai összetételét... sajnos van, ahol 15 évesen szokás szülni, és 20 éves korukra, 5 gyerek után már olyan testük, mint egy 60 évesé. Szerencsére a mi családunk magyar, anyám 37 volt, amikor nővérem született, és 39, amikor én. Köszönjük szépen, mind tökéletesen jól vagyunk! ^^
jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

8: Köszönjük szépen, mi is magyarok vagyunk és én 40 felett szültem, endo miatt.

De a kérdező férjének most volt stroke-ja. Szerintem az fontosabb, hogy változtasson az életén, életmódján, hogy ne haljon meg 5-10 éven belül. És erre nem az a megoldás, hogy azonnal vállalnak még egy gyereket.

jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%
Férjem 42 volt, én 27 mikor az első megszületett. Igen 46 évesen viszi óvodába :D és sok 30 éves megirugyelheti a fizikumát, energiáit, hozzá állását a dolgokhoz. Ismerek olyat aki 30 éves, lusta mint a dög és semmit nem foglalkozik a gyerekkel. De legalább fiatal... Ugyanmár. Ja és én akkor nem dolgoztam épp mikor teherbe estem, ő vette fel a gyedet is. Azóta 2 tanfolyamot végeztem el és 2.eves egyetemista vagyok és dolgozom is jól fizető munkahelyen. Ő egyáltalán nem gazdag, szóval nem erre ment ki. De mindent megoldottunk és helyre jöttünk. Még most is azt mondja, hogy lehetne második is,fiatalabban tartja egy kisgyerek.
jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!