Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kései beszédfejlődés milyen...

Kései beszédfejlődés milyen problémára utalhat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves koráig kapott a gyerekorvostól határidőt, 2 hónap van még hátra addig, de még mindig nem beszél. Vagyis a saját nyelvén állandóan beszélget, csak senki nem érti. Kicsit már izgulok mi lesz ha 2 éves koráig se indul be nála a dolog. Milyen fejlődési problémára utal a kései beszédfejlődés? Bajt jelenthet?


Szerintem minden másban a korosztályának megfelelően fejlődik, a mozgásfejlődése se volt épp gyors, de még határidőn belül csinált mindent. Egyébként egy okos, vidám, kedves kisgyerek.


jan. 24. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok minden lehet, meg lehet az is, hogy semmi baj nincs. Autizmus, beszedfogyatekossag leggyakrabban, vagy nem hall jól pl. Azt olvastam, hogy megkésett beszedfejlodesnel 50%-nak nincs baja, csak egyszerűen később kezd beszélni.
jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
2 éves korban kell minimum 20 szó, de a legegyszerűbbek, hangutánzó is jó. Vagy olyan, amit ő talál ki magának. Szavakat sem mond?
jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szókezdeményeket mond, pl ba (baba) vagy ki, be. Mást nem nagyon. Szokott ilyen halandzsa szavakat ismételgetni rendszeresen, de nem tudjuk mire mondja őket.
jan. 24. 14:52
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Semmi baj nincs vele. Kisfiam 2.5 évesen kezdett el beszélni, addig csak pár szava, szókezdeményei voltak. Mindig mondta a védőnő, gyerekorvos, hogy semmi baj nincs vele, ha 3 évesen sem indul be a beszéd, akkor kell vele foglalkozni. Anyámtól, apámtól a kisfiam 1 éves kora óta azt hallgattam, hogy na, beszél már? Nem? Hát az baj, az XY gyereke már rég beszél, nem tudja, hogy ép értelmű-e az én kisfiam...
jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Az én gyerekem beszedfogyatekos, 5 szava volt 2 évesen, aztán nem is lett több, ezért vittem logopedushoz. Unokaocsem alig beszélt 2 évesen, első szotagot mondta, mint a fiad, 2 és fél évesen már mondatban beszélt, semmi baja. Nem lehet ezt tudni, amíg ilyen kicsi, én 2 éves 3 hónaposan vittem felmérésre, de leginkább azért, mert nem bővült semmit a szókincse és már 1 éve ez az 5 szó volt csak.
jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha megért téged és megérteti magát, legvalószínűbb, hogy nincs vele semmi gond. Az enyémek is csak 3 éves koruk előtt 1-2 hónappal kezdtek beszélni, az egyik addig totál semmit nem mondott, saját szavakat se. Most 8-dikos és kitűnő :)
jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
A fiam szótagokat használt, úgy beszélt mondatokban. Semmi baja. Megértette, amit mondtunk és megértette magát, igaz, csak én tudtam, mit mond. Aztán egyszer csak elkezdett értelmesen mondatokban beszélni. Nyugi, nincs még elkésve.
jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy amit te halandzsanak velsz, az szó, csak nem érted.

Én mondjuk rá nem jöttem mi az a kiki amíg nem mutatta meg a fiam.(kerék volt)Ténylegesen a kerékre használta ezt a szót, így ez is szónak számított.

jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 évesen a fiam is csak ennyit tudott kb. Másfél évesen voltunk nevelési tanácsadónál, csak TSMT tornát ajánlottak, de azt mondták, minden rendben vele. 2 éves státuszon sem tudott sokkal többet, a védőnő nem mondta, hogy probléma lenne. 2,5 éves elmúlt, amikor ovit kezdett, onnan elküldték logopédiára. Most múlt 3 éves, rengeteget fejlődött. Nála eddig semmi problémát nem láttak, hogy az állna-e a háttérben, így minden bizonnyal csak simán megkésett a beszéde. Nem minden esetben van okozója. Például autizmusnál azért lennének más tipikus tünetek is.
jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
max megkésett beszėdfejlödése van azt meg lehet korrigálni majd logopédiával ės tsmt tornával.
jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!