Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki képben van iskolai hiányzá...

Aki képben van iskolai hiányzások mennyiségével, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Azt az évi 250-et napközivel együtt hiányozhatja, vagy csak a tanórákra számítják?


Milyen következménye lesz, ha napközivel együtt(16 óráig írják a hiányzást) többet hiányzik, mint 250?


jan. 27. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Napközi nélkül


A többit neten is meg tudod nézni

jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A napközi tanórán kívüli hiányzásnak számít, mint pl ha nem járna egy szakkörre. Az iskola szempontjából fontos, a gyámhivatal külön kezeli.
jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aminél azt látod a Krétában, hogy tanórán kívüli foglalkozás, azt nem számolja hiányzásnak.

Szóval a napközit sem.

Ha pedig mégis túllépi a 250-et (napközi nélkül), osztályozó vizsgát kell tenni. De ez nem tartozik a gyámhivatalra, ha igazoltan hiányzik a gyerek, pl sokat beteg. (Az igazolatlan hiányzást pedig már jóval előbb jelenteni kell, nem 250 óránál, de ez mindegy is a Te szempontodból.)

Annyi még, hogy ha 250 órát túllépitek, akkor is dönthet úgy a tantestület, hogy tudják értékelni a jegyei alapján, és nem kell a vizsga. Ezt persze tantárgyanként döntik, tehát lehet, hogy pl matekból lezárják, de magyarból vizsgázni kell.

jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szuper, megnyugodtam.


Nem tudom miért kezdtèk hirtelen beírni a napközit is hiányzásnak, mikor sosem járt ès ki van kérve papírral. A kréta számolja a napköziset egybe mindennel, az majdnem 250, és alá mellékesen van írva, hogy “ebből tanórai”. Nyilván mind igazolt, az évismétléstől tartottam, de ezek szerint nem kell.

jan. 27. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!