Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megszületett a gyerekünk...

Mióta megszületett a gyerekünk romlik a házasságunk. Van erre szerintetek megoldás?

Figyelt kérdés
2 évet vártunk a babára, mindketten nagyon imádjuk és szerencsére a férjem kiváló apa. Tényleg egy rossz szavam sem lehet rá, mert sokkal többet tesz bele, mint amit egyébként munka mellett, ráadásul rossz beosztással (heti 4-5 nap 12 órázás) elvárnék tőle. Egymásra viszont hónapok óta nem fordítunk elég figyelmet, ha beszélgetünk mindig a gyerek a téma, ha próbálunk is másról beszélni 2 perc múlva mindig visszakanyarodunk a gyerkőchöz. 8 hónapja szültem és azóta csak 1x volt köztünk szex, az is előjátékkal együtt max.10 perc volt, számomra nem is kellemes egyáltalán. Szerintem ez a főproblémánk, hogy már csak anya és apa vagyunk. 11 éve vagyunk együtt, egyszer már volt köztünk elhidegülés, úgy 5 éve, de abból szépen kijöttünk. Most viszont nem tudom mi a megoldás, mert minden próbálkozásom zsákutca. Fáradt, nincs kedve vagy a gyerek nyűgös, máskor nekem van annyira nehéz napom, hogy gondolni se bírok ilyesmire. Voltunk nem rég kettesben randizni, de még alig hozták ki a vacsoránkat már jönni akart haza, mert aggódott a fiunkért. Ugyanannyit sikerült egymással foglalkoznunk, mint itthon, semennyit. Konfliktus nem szokott köztünk egyáltalán lenni, de nekem már komolyan az is hiányzik. Olyanok lettünk, mint két lakótárs, akik együtt nevelnek egy gyereket. Próbálok erről sokat beszélgetni, de Ő elmondása szerint most a legboldogabb és nem érzi úgy, hogy bármi is hiányozna az életünkből, én pedig ezzel nem tudok mit kezdeni. Tudom, hogy több gyerekes barátnőmnél is volt hasonló probléma az elején, de ők mind azt mondták idővel jobb lett, szerencsére egyik sem jutott válasig. Ők nem igazán tudtak tanácsot adni, hogy mi lehet a megoldás, mert elmondásuk szerint sodródtak az árral, aztán egyszer csak jobb lett. Szerintetek is így van? Az idő segít? Mert én abban hiszek, hogy az ilyesmiért tenni kell mindkét félnek, de nem tudom mit tehetnénk. Leginkább azért, mert én érzem, hogy romlik a házasságunk, de a férjem vagy nem akarja belátni, vagy neki ez így tényleg megfelel, ami szerintem nagy probléma. Nálatok, ha volt hasonló probléma hogyan oldódott meg?
jan. 27. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
Szerető.
jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

A férjem elmondása alapján a pasi ilyenkor túl sokat van eg légtérben a családjával és nem tud elvonulni. Na meg a baba bármikor sírhat, így két fős dolgokba sincs kedve belekezdeni, ha nagy valószínűséggel úgyis félbeszakítja a baba.

Próbálkozni kell, rábízni valakire és 3-4 órára kiszakadni. Kell neki idő, hogy áthangolódjon. 1-2 óra kevés lehet neki.

Nekünk működött. Az egész napos randi a legjobb, közben tényleg szabadon beszélhetünk, a végére meg már hiányoznak a gyerekek és könnyebb a napi hisztit is elviselni.

jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Egy az, hogy fixen szeretője van. Egy egészséges férfi sem bír ki szex nélkül 8 hónapot. Én a helyedben csak simán ramennek szofosas helyett, elé terdelni és hajrá. Ha azt sem akarja, akkor a párját nem akarja megcsalni aki nem te vagy. Ilyen a világon nincs. Nem szeret egyszerűen ma fiát szereti, te meg az anyja vagy és ennyi. Nem nő vagy a szemében, ezt betolti más. Sajnálom.
jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Bébiszitter. Rendszeres időközönként, gyerek koratol fuggoen hetente/kethetente/havonta egyszer, ti pedig azokon a napokon házon kívüli programot csináltok kettesben
jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Mi is átmentünk ezen. Most 3 éves a fiunk és válunk.

5év kapcsolat után lett egy méhenkívülim. Akkor azt mondták, lehet gyerekem sem lehet, mert az egyik petevezetőt így ki kellett venni, a másik meg rossz állapotú.

1évre rá fogant meg a fiunk.

Addig, azaz 6 évig heti 2 szex megvolt. Minden nap elmondta hogy szeret. 2havonta randiztunk. Szóval elég jó volt a kapcsolatunk.

Meglett a fiunk, onnantól viszont semmi. Apa és anya.


Én eddig küzdöttem, vártam, próbáltam megjavitani.

Elmentünk párterápiára, ott kijelentette szerinte minden rendben köztünk. Ennyi.

3év alatt 3x szexeltünk, akkor is látstott rajta, hogy kb muszájból.

Az utobbi 1évünk lakótársi viszony volt. Csak a fiunk miatt tartottam ki.

Most megismertem valakit. Férjemet tények elé állítottam, hogy ha változtat, elfelejtem azt az embert, szeretném a családot egyben tartani.

2hétig változott, majd ment minden ugyan úgy tovább. 1 hónap után mondtam neki, hogy válni szeretnék. Annyi volt a válasza, hogy jó.


1000%, hogy nincs senkije, nem ez van a háttérben.

jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szinte ugyanez volt. Ugyanígy rágtam a fülét, de mindig az volt a válasz, hogy most fáradt, szerinte minden tökéletes hülyeségeket fantáziálok (válás), stb.

Szerintem túl sokat vártam tőle, vagy igazán nem is tudom mi volt a gond, de nálunk jobb lett a helyzet, amikor dolgozni kezdtem, volt "esemény" az én életemben is, volt mit mesélnem, gyakoribbak lettek az emberi interakcióim. Hogy őszinte legyek itthon szellemileg totál kimerültem, nem éreztem jól magam és ezt valahol rá vetítettem ki, ő meg nem értette... Ez csak tipp, a mai napig nem tudom mit kellett volna máshogy csinálnunk.

jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon okos tanacsot en se tudok adni, mert leginkabb mi is csak sodrodtunk az arral es egyszer csak tul tudtunk lendulni az atmeneti elhidegulesen.


De ami nekunk talan segitett szerintem, az a napi 8 oleles. Hulyesegnek hangzik, de olvastam egy cikket ezzel kapcsolatban valamikor, hogy 8 oleles kell a jollethez es “boldogsaghoz”.

Szoval erre figyeltunk, hogy sokszor megoleljuk egymast egy nap es segitett egy kicsit ujra osszehozni minket.

Ezen kivul en amit meg tudok ajanlani, az a 18+-os tarsasok. Segit oldani a feszultseget es jol lehet szorakozni kozben. Hancur parbaj es a paros jatszma, amiket probaltunk. Remelem nem torlik emiatt a kommentem, de leirtam, hatha valakinek hasznos lesz 😅

A paros jatszma inkabb beszelgetos, de pont emiatt jo szerintem :) A masik meg gyakorlatias…:D

jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Sok idő eltelt , 11 év történelem . Ilyen sztorit és forditva zajlót is hallottam , a férfi zaklatta a szexszel a nőt az lett családmániás . Sajnos kevesen vannak akik kiforrottan több kapcsolati csőd átverés után találkoznak egymassal , az is jó plusz létszámmal is . Nálam túl fiatalon lett volna gyerek,kihagytam kiéltem magam, 40 felett már nem érdekel a család .
jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
A férjednek másik munkahelyet kellene keresnie, neked meg valakit akire néha rábízhatod a gyereket, hogy kettesben tudjatok lenni kicsit
jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is romlott a házasságunk a gyerek születése után, de az férjemet is zavarta. Én rohadtul nem kívántam a szexet. Eleinte 2-3 hetente volt. Nagyon lassan, 3,5 év alatt jöttünk helyre, sok visszaeséssel. De sosem adtuk fel, nem volt szeretője. Az idő mindenképp segített. Illetve hogy gyerek se igényelt már annyit, valamint már elaludt 1-2 éjszakát a nagyszülőknél, így mi is ki tudtunk mozdulni kettesben.
jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!