Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermektartás összege...

A gyermektartás összege csökkenhet ha az infláció csökken?

Figyelt kérdés
A biróság úgy ítélte meg egy pár éve, hogy legyen a gyermektartás összege amit fizetnem kell ötvenezer forint. De az infláció mértékével automatikusan növekszik ez az összeg. Ha jól emlékszem tavaly nagyjából huszonhárom százalékot emelkedett, idén meg még tizenöt százalékkal fog emelkedni a fizetendő. De ha mondjuk lenne jövőre egy 16 százalékos defláció akkor tudna csökkeni a tartásdíj vagy lefele nem mehet?

jan. 28. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem menne akkor lefelé is, de arra kb. ugyanannyi esélyed van a közeljövőben, mint nyerni a lottón...
jan. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mehetne lefele, de ha csak 0% lenne az infláció, már az maga a gazdasági csoda lenne. A -16%-ot maga a jó isten sem tudná teljesíteni.
jan. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha 16%-os defláció lenne akkor a gyerektartás lenne a legkisebb problémád....
jan. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt írtam, mint a 2., az 100%, engem meg lepontoztok.

Ennyire kell a jó százalék, hogy ha egy választ valami hülye egyszer már lepontozott, akkor csak pirosat lehet rá nyomni, olvasás/értelmezés nélkül? 😅


#1

jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Azért ennyire alap ismeretek nélkül gyereket csinálni?

Az infláció csökkenésével az infláció továbbra is pozitív marad. Tehát nem fog csökkenni, csak kisebb mértékben növekedni.

jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!