Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles vagyok látni a gyereke...

Köteles vagyok látni a gyereket ?? Elváltam, 2 gyermekem van. Elgondolkodtam azon, hogy mi lenne ha nem látnám többet a gyerekeket ? Miért kell nekem apai láthatásra menni ? Miért kell napi szinten az exfeleségem üzeneteit

Figyelt kérdés

olvasnom ? Miért kell nekem ha a gyerekekkel vagyok 10 percenként valamit kivédenem ami hazugság, és úgy hogy ne mondjak rosszat az anyjáról ?

Miért kell nekem úgy beszélgetni a gyerekkel hogy soha semmit ne tudjak meg róluk mert azt ugye tilos.


Egyszerűen elegem lett, a pénzt megkapják, de a gyomrom görcsben van ha a gyerekekkel kell találkoznom.


Van erre valami szabály, vagy simán lelépek azt kész ?


jan. 28. 16:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Az egyetlen, ami kötelező, az a gyerektartás. De számíts rá, hogy itt nagyon csúnyán ki fognak osztani.
jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A gyerektartást fizetem azzal nincs gond, vallalom.
jan. 28. 16:35
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A larthatas jog, amivel vagy élsz, vagy nem. Jogod van nem élni vele.

De most komolyan, ex miatt elhagynad a gyerekeidet?

jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Ki fognak osztani, persze. Hiszen ebből az jön le, hogy nem is szeretnéd látni a gyerekeket. Ezt sose értettem, hogy ezután nem leszel rájuk kíváncsi? Vajon nekik nem hiányoznál? Nem fájna nekik, ha ezentúl nem lenne kapcsolat? Engem 17 évesen hagyott ott az apám. Két húgom 16 és 11 évesek voltak. Én nem bántam, mert sose volt kapcsolatunk. Ami volt, az is inkább negatív. Nem tudom, nálatok mi van. Én elhiszem, hogy a volt feleségeddel gáz, meg neked kényelmetlen, de a gyerekek nem érnem annyit vagy nekik ez így jó lesz? Persze, ha így döntesz és így alakul, most lesz nekik rossz, aztán elgogadják. Te vajon később nem fogod-e megbánni a döntésedet?
jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell nekem apai láthatásra menni ?"


Nem kell. A láthatás egy privilégium neked, amivel élhetsz vagy nem. Ami kötelesség, az a gyerektartás fizetése.

Mivel így állsz a gyerekeid láthatásához, szerintem mindenkinek az a legjobb, ha kilépsz az életükből.

jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

Egyetlen kötelességed van, az a gyerektartás fizetése. Azon kívül, ha nem akarsz részt venni a gyerekek életében, nem kell, senki nem is fog kényszeríteni rá.


Az, hogy mi a személyes véleményem/véleményünk erről, inkább nem fejtem ki, de nem szép.

jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%
Sok férfi lép ki hasonló okok miatt a gyerekei életéből. Ha így zajlik a láthatás, az senkinek sem jó, a gyerekeknek sem. Milyen közôs program az, ahol minden szavadra vigyázni kell? Sok nő marja így el a gyerekek apját, utána meg panaszkodik, hogy lelépett.
jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 babyboom567 ***** válasza:
57%
De én ezt nem értem, miket tilos megmondaniuk?Meg miért nem mondhatsz rosszat az anyjukról?A gyerekek nem hülyék csak kicsik,8-9 évesen már simán fel tudnak mérni dolgokat,amiről nem is gondolnád,hogy tudják.Ne hagyd el a gyerekeidet, ha érzel irántuk valamit,hanem küzdjél.
jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%
Hány évesek a gyerekeid?
jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

1-es, 6-os, az én apám sajnos születésem óta nem fizet gyerektartást, és nem is indítottak semmilyen pert ellene emiatt, pedig kötelessége lenne fizetni.


Ő ilyen "megcsinálja a gyereket aztán nem vállalja a következményeit" típus, a gyerektartást az államtól tudtuk igényelni.

jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!