Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapos babával reális...

3 hónapos babával reális munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Tanárként dolgozom egy állami iskolában, mellette pedig egy magánsuliban is. Júniusban születik meg a babám.

A magánsuliban csak heti 8 órám lenne, két napra kellene majd bemennem szeptembertől, kb délig lennék távol. Férjem home office-ban dolgozik.

Első babánk, nem tudjuk, hogy milyen egy ilyen pici babával, el lenne-e vele ennyi ideig a párom egyedül.

A munkahelyemen kérdezték, hogy vállalom-e, vagy keressenek más tanárt. Kértem egy kis gondolkodási időt. Ezért kérdezném itt, hogy milyen tapasztalatok vannak e téren.

Nyilván minden kisgyerek más, más napirenddel meg igényekkel. De nekünk kb elképzelésünk sincs, hogy egy 2-3 hónapos csecsemő napja hogy néz ki, tudja-e nélkülözni az anyukát ennyi ideig.


Kérem, akinek van tapasztalata ossza meg velem. Köszönöm!


jan. 30. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csed mellett nem dolgozhatsz, csak Gyed mellett, amit kb a baba féléves korától fogsz kapni.

jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van.

Az elsővel simán megtudtam volna tenni, a másodikkal egyáltalán nem.

Hozzáteszem, itt csak a természetüket nézem.

Ebben az időben még igény szerint szoptattam őket, amellett nem ment volna (üvegből nem fogadta el egyik sem)


A fiam bárkivel elvolt mindig is. Az apjával, mamával ,simán hagyhattam fél napokra is, Vele ment volna.

De lányom kb 4 hónapos koráig hasfájós volt. Se éjjelünk, se nappalunk. Mellette se a mama se apa nem volt jó neki fél óránál tovább, csak én.


Szóval ez lutri. Én nem merném bevállalni így, hogy lehet "problémás" gyereket dob a gép.

jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En nem tudtam volna, 3 honaposan meg napi ezerszer szopizott es nem is akartam volna a szoptatast elengedni. Illetve ejszaka meg nagyon sokszor kelt, mosott kaki voltam minden nap.

Nyilvan ha az etetest megoldjatok es lesz, aki vigyazzon ra, mukodhet.

Mar csak az a kerdes, hogy te mennyire leszel faradt.

jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet előre megmondani. Ahogy azt sem, hogy a férjednek menne-e a home office mellett a babázás is egyidőben. Meg nagyon baba függő, nem is csak 3 hónaposan kérdéses, ahogy nő egyre többminden jön majd. Azt leírták elötten milyen egy picivel. Elkezd kúszni, mászni, nem lesz el egyhelyben, fogzik stb. Nekem kisbaba mellett ment minden, ahogy elkezdett jobban nyitni a világra, helyet változtatni már nem tudtam csak úgy letenni. 2-3 hónaposan evett, elnézelődött, aludt. 3-4 óránként kelt, de megetettem, utána elvolt (akinek hasfájós annak ez sem így megy, ő könnyű természet volt). Aztán ez változott, eg,re jobban érdekelte mindent, nem lehetett volna mellette dolgozni, csak olyat ami halasztható, ha épp ébren van és vele kell lenni
jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nem tud home officeban dolgozni a baba mellett. Legalábbis ha az éppen nem alszik.
jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem magyarországiak vagyunk, itt tudok dolgozni, mivel nem ez a főmunkahelyem.

Ez a másik, hogy egy ilyen korú baba mellett mennyire tudnám kipihenni magamat és effektíven dolgozni.


Szóval igen, talán nem a legjobb ötlet. Legalábbis, most biztosan nem tudok reális választ adni a munkahelyemen.

jan. 30. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjed heti 2x nem dolgozna délelőtt?

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ha nem lennék rákényszerítve, akkor nem dolgoznék. Ha pedig muszáj, akkor nem kérdés hogy vállalni kell.

jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Én hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy egyedül leszek a babával és csak magántanárként dolgozom családoknál, nem intézményben.

Azt tervezem, hogy eleinte otthon fogadom a gyerekeket és online(eddig kijártam). Én is kb. heti 8órában. Eddig mindenki szörnyülködött, hogy ez lehetetlen🤣 Pedig nálam nincs más opció, szóval ez lesz. Ha nem lenne muszáj, nem erőltetném. (Én augusztusra vagyok kírva, de a kezdést el tudom húzni úgy októberig.)

jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van. Az elsőnél 7 hónapos kora körül kezdtem érezni, hogy beleférne, egy éves korában mentem vissza. A másodiknál egy éves kora körül éreztem és nem sokkal később mentem vissza. Szintén tanítani, heti egy teljes nap (8 óra).

Én 3 hónapos korukban még azt sem tudtam merre vagyok arccal előre, nem állt be náluk az éjszaka és a nappal különbsége, szoptattam, 4 hónapos koráig mindkettő cici függő volt kb., a mellem meg bedurrant, ha 2 óránként nem szoptattam. Szerintem teljesen mindegy milyen természetű egy ekkora baba, rendszertelenül alszanak még általában és emellett nehéz koncentrációt igénylő szellemi munkát végezni. A HO is jól hangzik, de HO-ban sem lehet érdemi munkát végezni 4 órán keresztül egy csecsemő mellől.

Akkor vállalnám, ha:

1. Muszáj lenne.

2. Lenne külső segítség, hogy a férjem munkahelyét se kockáztassuk.

3. Nem szoptatnék.

jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt.

Így már kicsit jobban átlátom a helyzetet, s valójában inkább nem fér bele, mint igen.

Nem muszáj dolgoznom, de nyilván nem jött volna rosszul egy kis plusz bevétel, plusz ez a munkahely elég nyugis és viszonylag jól fizet (az államihoz képest), nem akartam elveszíteni.


De nyilván a gyermekem lesz az első helyen.

jan. 30. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!