Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Gyermek vagy iskola?

Figyelt kérdés
Most 2 hónapos a babám. Szeretnék tanulni, hogy végre diplomázhassak és olyan munkakörben dolgozhassanak, ami nem fizikai munka. Most lenne időm, hogy vissza ülhessek az iskolapadba. (Még ha levelező munkarendről is lenne szó.) Most kell jelentkezni. Sikeres felvételinél szeptemberben kezdenék. Addigra picurkám már 10 hónapos lenne. Segítségem lenne. Viszont az iskola az kötelesség és tanulni kell. Azt az idő pedig a gyermekemtől (férjemtől) venném el. És a lányomnak most szüksége van rám.(tudom és érzem) Ezt a férjemnek is elmondtam. Szerinte, várjak egy évet és élvezzem ki ezt az időszakot a picivel. Majd egy év múlva pedig vágjak bele. Viszont 3 év az egyetem és szeretnék időben visszamenni dolgozni.
jan. 30. 23:11
A kérdező szavazást indított:
Kiélvezném az anyaságot, majd később lesz valahogy
Családot választanám, halasztanám a jelentkezést
Most jelentkeznék egyetemre és próbálnám együtt csinálni a kettőt
48 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha felvettek és mégsem tudod a kettőt együtt csinálni halasztani az egyetemen 1 évet még mindig lehet.
jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is mindenképpen megpróbálnám már most.
jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Simán lehet együtt csinálni, minél előbb, annál jobb. Bőven belefér a gyerekkel való foglalkozás is. Később munka mellett - na az már húzós!
jan. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Most kell együtt csinálni, később nem lesz rá lehetőséged, mert többet fog belőled kívánni a gyereked. Most még nem érdekli, ha oldaltfekszel, cicire teszed és közben nézed a laptopot is szoptatásnál. Ha peched van és nem lesz el bölcsiben, oviban, egyedül néha, fejlesztés, barátok, betegségek, egyszerűen többet vesz el. Én már 10 éve nem bírok délelőttnél többet vállalni, mert mindig van valami diagnózis, fejlesztés, felmérések, betegségek, barátok, az első 3 évben haladtam egyedül, naponta pár óra ráfordítással ment, ma meg már ez sincs.
jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
En nem vettem el tőle időt, akkor tanultam mikor elaludt vagy amikor egyedül elvolt, hangosan olvastam fel neki, szóval simán.
jan. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnám, ha van segítség. Nekem sok csoporttársam szült az egyetem alatt, sokan végig is csináltàk. Nem könnyű szak pedig.
jan. 31. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg egyszerre a kettőt. Én munka mellett csináltam és baromi fárasztó volt az is. Ha visszamész dolgozni mellette gyerek és suli az szerintem sokkal nehezebb lesz. És jól írta aki említette a halasztást. Lehetsz passzív félévem, ha valami nem jön össze úgy.
jan. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
inkåbb vårj 1 évet akkor mėg mindig csak 1,5 ėves lesz .
jan. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Hamarosan születik a második babám, talán lesz harmadik is. Én belevágok, pont azért, hogy ne kelljen visszamennem se vendéglátásba, se kereskedelembe. A hosszú távú előnyeit nézem a dolognak.
jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Ha mostanában elkezded, akkor csak a gyerekre és az egyetemre kell koncentrálnod.

Ha munka mellett kezded, az már három dolog, sokkal nehezebb lesz az idődet beosztani a 3 dolog között

jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!