Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti mennyire menedzseli...

Szülők, ti mennyire menedzselitek ovis, kisiskolás korú gyerekek baráti kapcsolatait?

Figyelt kérdés

Oviban nagyon jó baráttal szinte minden nap közös játszótér ovi után. Jött a suli, két felé mentek, de igazából nincs messze a két suli, ráadásul pár házzal lakunk odébb egymástól, lehetne találkozni időnként. Eltelt másfél év és már nem találkoznak a gyerekek, pedig előtte még vendégségbe is átmentünk egymáshoz, egy héten többször is szóltunk egymásnak, hogy találkozzunk, voltunk közösen több programon.

Mivel a gyerekek nem önjáróak még, szerintem a szülő dolga ezeket leszervezni. Vagy én látom rosszul, és szorítkozzak arra, ami éppen aktuális (tehát csak a mostani iskolatársakra vagy ha épp összefutunk), pláne ha a másik szülő már nem partner? Nektek mi a tapasztalatotok, tesztek valamit, vagy lesz ahogy lesz alapon vagytok vele?


jan. 30. 23:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik szülő nem partner, akkor nem szabad erőltetni.


Ezek természetes folyamatok. Új környezet, új barátok. Ritka az oviban kialakult tartós barátság.


Nem is barátság, inkább játszótárs, pajtás.

Legtöbbször az anyukák szimpátiája, kapcsolata erősíti.


Az iskola sokkal több feladatot ró a gyerekre, szülőre. Mindennapos otthoni feladatok, külön foglalkozások, nyelvtanulás, sport, stb.

Sűrűbbek a napok.

Osztály programok, stb.

Így a régi kapcsolatok lazulnak.

jan. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
1-es vagyok. Egy szülinapi zsúrra meghívhatod a kis barátot, vagy elviszed őket állatkertbe, kirándulni.
jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, 7 évnyi ovi alatt 2-3x volt együtt játszóterezés, de ennyi
jan. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. 3 gyermekem van, én őszintén megmondom a legkevésbé sem hiányzik más gyereke még.


Felelősséget pláne nem vállalok más gyerekéért.

jan. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ha talålkoztunk esetleg valahol akkor jåtszotak együtt de más iskolába ment barátok egy része mint a lányom messzebb is volt .

kisbaråtok jönnek mennek .

jan. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nekem is csak azzal folytatódott tovább az ovis barátság, akivel iskolába is együtt kerültünk.
jan. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem ezt az atjarkalos dolgot

Lányom iskolás,minden héten valakit ide toboroz az iskolából,rendszerint iskola után,amikor már az ember pihenne...Beleegyezem, de nem tetszik.

Vannak barátai az iskolában,hét napból ötöt velük van, játszanak, beszélgetnek.Nem értem mi szükség van arra, hogy meg este is itt lógjon egy idegen gyerek.

jan. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Semennyire. Az osztálytársai nevét sem tudom.
jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiam legjobb barátjával szervezünk közös programokat, de ehhez az is kell, hogy az ő szülei is vevők rá, nélkülük nem menne. Tehát nem az van, hogy az egyik fél "nyomul", a másik meg egy lépést se tesz. Hasonlóak mint mi, jól kijövünk, kedveljük egymást, a fiuk is nagyon jófej gyerek, csípem. Legutóbb mi hívtuk át hétvégén ittalvósra, de van hogy a fiam megy hozzájuk, és ő is ott szokott aludni. De vittük már őket gokartozni és élményparkba is. Másodikosok most, de már első óta legjobb barátok. Viszont mással nincs ilyen, pedig nem csak vele van jóban a fiam, van egy 4-5 fős "bandája" az osztályban, akikkel játszik. De valahogy a többi kis haverja szüleivel nem vagyunk ennyire egy hullámhosszon (persze ettől még nincs semmi problémánk se egymással).
jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Azt beláttam már én is, hogy nem kell erőltetni, nem szeretek én sem olyan szekér után futni, ami nem vesz fel. Meg plusz feladatot se magamnak se másnak nem akarok csinálni (nem is az a cél, hogy minden nap jöjjön hozzánk valaki). Azt is értem, hogy ha más suliba járnak, akkor óhatatlanul ritkán találkoznak, időbe is kevesebb fér bele - de semmikor semmilyen formában 5 hónap alatt?

Meg aki miatt most feltettem a kérdést, ott 1 gyerek van, átlag rokoni kapcsolatok és életritmus, tavaly augusztusban mondta, hogy szól, ha ráérnek...azóta nem szólt egyáltalán, az utcán futottunk már össze, köszöntünk, ennyi. Van egy másik család, akikkel szintén gyakran találkoztunk régen, de ők messzebb laknak, 3 gyerek van, extra aktív családi élet, sok barát stb., itt anyuka mondta is, hogy nem nagyon érnek rá, nem ígér semmit. De pl. szülinapra mindig meghívjuk egymás gyerekeit, és ök ott folytatják, ahol abbahagyták. Ez utóbbi hozzáállás sokkal szimpatikusabb és megérthetőbb hozzáállás és kommunikáció, mint az első, aki gyakorlatilag csak ígérgetett.

Jó, megértem, velük nem lehet fenntartani a barátságot. Meg ez az általános, hogy barátságok jönnek-mennek neha van olyan szoros mint amit 9# ír.

Remélem, ha nagyobb lesz, már lesz komolyabb barátság - azt hiszem, csak félek, hogy manapság már csak felszínes kapcsolatok vannak a fiatalok körében .

jan. 31. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!