Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hurok vagy spiral felrakasa...

Hurok vagy spiral felrakasa fajdalmas? Mennyire megbizhato?

Figyelt kérdés

jan. 31. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekem spirál van, nem szültem, és nekem nagyon fájt a felrakása. Előre félek a cserétől, de már annyi gyógyszert szedtem, hogy időszerű volt váltani. Hihetetlen, hogy ebben az országban nem dönthet az ember az elköttetésről, csak 3 gyerek után...
jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
1# Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek,pedig nekem 2 van,de hihetetlen,hogy nem dönthetünk erről. Pedig simán megcsináltatnám,mivel 1000000%,hogy nem lesz több.
jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is spirál van, nem fájt különösebben a felrakás, de tény, hogy én két szülés után mentem felrakatni.

Tavaly május óta nincs vele gondom (sőt... hormonális spirál, így még vérezni sem vérzek, elég kényelmes így az élet :D és elég lesz csak valami 8 év után cserélni, szóval még ha fájt is volna a felhelyezés, azt hiszem 8 évente én még ezt kibírnám)

jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Csaszar utan raktak spiralt, nekem borzasztoan fajt, eletem legnagyobb fajdalma volt.
jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A megbízhatóságról nem tudok személy szerint,de nekem 3 olyan ismerősöm is van,aki spirál mellett esett teherbe.
jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
3-as, Mirenad van ? 5 evente kell cserelni, de igen, addig is nagyon jo, nekem 7. eve van (mar volt csere ) azota egy csepp verzesem sincs, irtora elvezem 😁
jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

#3 vagyok- igen, Mirenám van, amikor májusban felrakattam, az orvos mondta, hogy kb akkoriban engedélyezte a mittudoménmilyen egészségügyi hatóság, hogy 8 évente lehessen cserélni, pedig én is úgy tudtam, hogy 5 évente kell. Lehet valamit újítottak rajta..? Nyilván persze lehet cserélni hamarabb is, ha esetleg úgy érzi az ember, hogy már túl régóta fent van.


Amúgy nekem is van ismerősöm, aki spirál (meg rézgyöngy) mellett lett terhes, de ők mind hormonmentes készítményt használtak, én emiatt is döntöttem a hormonális mellett (a Mirena az orvos javaslata volt, ő mondta, hogy a rézgyöngyöt pl nem tudja jó szívvel ajánlani, de ez nyilván mindenkinek egyéni vélemény kérdése).

jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
5 evente kell, tuti, nogyogyaszaton dolgozom. Nekem egyebkent 4,5 ev utan mar jelentkezett kisebb verzes, meg hasfajas ( nekem endometriozis miatt van fent ), mar erzodott, hogy keves hormon volt benne.
jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy pici tűszúrásnyi fájdalommal jár a felhelyezés, abszolút kibírható. Nekem jobban fájt, mikor a méhszájra rácsippentett a doki, hogy széthúzza😅

Az előző spirálom (hormonmentes goldlily mini) nekem is 8 évig volt fent. Most Gold-T normál van egy éve, kíváncsi vagyok, ezt meddig engedi benthagyni a dokim.

Amúgy tényleg igaz az, amit előttem már írtak, hogy évekig tartó problémamentességért cserébe az egyszeri, abszolút kibírható felrakási fájdalmat érdemes kibírni.

jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem hormonmentest egyáltalán nem ajánlott a doki, mert megbízhatatlan. Nagy a "hibaszázalék" mellette.


Hormonost tetettem fel. Kellemetlen volt de egyáltalan nem fájt.

Viszont nekem 8 hónap után le kellett szedetnem. Az a hormon nekem depressziót okozott, majdnem eljutottam az öngyilkosságig.

Ahogy a dokimnak említettem (én nem is gondoltam rá), azonnal leszedte, 1héten belül el is tűnt a depresszióm.


Érdekes, mert elötte évekig, meg azóta is fogamzásgátlót szedek. Attól nincs bajom.

jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!