Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudok így táppénzre menni?

Hogy tudok így táppénzre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

6 hetes veszélyeztetett teres vagyok és a nőgyógyászom javasolja a táppénzt, viszont én csak 6 hónapja vagyok a cégnél. Így hogy tud kiírni 8 hónap táppénzre? Úgy tudom, hogy a táppénz nem haladhatja meg a ledolgozott hónapokat.


febr. 1. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

28 nappal a kiírt dátum előtt el tudsz menni Csedre.

Ha 6 hetes vagy, akkor nincs hátra 8 hónap eddig.


Kerek az a 6 hónap?

febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előtte dolgoztál? Ha igen, akkor a két munkahely között mennyi idő telt el?
febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Illetve betegszabadsággal is lehet játszani elsőként. Ez 15 munkanap.

Szerintem nagyjából meg is leszel.

febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az hogy most veszélyeztetett vagy nem jelenti azt hogy végig táppénzen kell lenned. Ha elmúlik a verzés/görcs/akármi ami most indokolja a táppénzt, utána visszamehetsz még dolgozni.
febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kijön az, ahogy előttem is írták, majd számolj utána a kiírt dátumhoz képest.

Egyébként miért vagy veszélyeztetett terhes?

Ha valami konkrét, aktuális problémával (pl. hematóma), akkor érdemes táppénzre menni (ez például viszont később már nem szokott veszélyes lenni, szóval akár vissza is lehet menni dolgozni), de manapság már mindenkire rámondják a dokik tapasztalatom szerint.

Engem is veszélyeztetettnek nyilvánított a dokim, de csak a korom (36), az egyébként tünetmentes alapbetegségeim (pl. asztma) és egy korábbi vetélés miatt. Megbeszéltem vele, hogy nem sürgős abbahagynom a munkát, viszont így, hogy papírom volt róla, bármikor dönthettem úgy, hogy akár már másnap nem megyek, végül kb. 6 hónaposan mentem táppénzre. Azt azért nem árt végiggondolni, hogy 7 hónapig otthon ülni nagyon nem szórakoztató, és táppénz alatt "nem illik" bababoltokba meg kismamajógára járkálni és hasonló kellemes, nem otthon végezhető készülődést végezni, szóval én csak akkor ajánlom, ha tényleg indokolt :) A pénzről nem is beszélve...

febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy allo munkat kell vegezzek es 2 ora allas utan mar begorcsolok. Szedem az utrogestant, attol meg kb letezni nem tudok, mert folyamatosan szedulok es kiut napkozben (2x2 kell szedjek reggel-este) ilyenkor nem tudok kommunikalnk sem rendesen a vasarlokkal. Az orvosom azt mondta, hogy ezert is ajanlatos otthon maradjak. 3 orat kell naponta utazzak a munka miatt es ha zarok majdnem ejfelre erek haza, a vonaton mar potyognak a konnyeim. Ha mondjuk pont kicsusznek es nem kapnek tappenzt fel honapig mondjuk az befolyasolna barmit is? Mondjuk a csed-et?
febr. 2. 08:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy is ugy ertem, hogy olyankor mi van ha esetleg semmikepp nem tudnam megoldani, hogy visszamenjek dolgozni. Nem fizetnek csak annyi honapot, amennyit ledolgoztam? Megszunik olyankor a munkaviszonyom? Bocsanat, de nagyon nem ertek hozza.
febr. 2. 08:43
 8/8 A kérdező kommentje:
De most nezem, hogy 1 ev folyamatosan jogviszonynak kell lennie max 30 nap megszakitassal. Az nekem meg van. En azt hittem, hogy ugyanannal a cegnel kell meglegyen az 1 ev, ahonnan tappenzre megyek.
febr. 2. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!